Як знайти фахівця та працювати з фрілансером-рекрутером

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Будь-яка компанія, що розвивається, стикається з проблемою нестачі кадрів. Тому роботодавці вдаються до послуг фахівців-рекрутерів, які допомагають підібрати кваліфікованих працівників.

Багато рекрутерів перейшли на фриланс – чи варто з ними співпрацювати? Розбираються фахівці агентства підбору персоналу Indigo Tech Recruiters.

Як знайти віддаленого фахівця з підбору персоналу

Головне завдання рекрутера – знайти, вибрати та залучити найкращого співробітника у вашу фірму. Якщо раніше фахівці працювали виключно в офісі, то згодом багато хто перейшов на віддалений формат роботи. Рекрутер-фрілансер - це фахівець, який працює не в офісі, а вдома. Найчастіше він співпрацює з багатьма компаніями.

Як знайти віддаленого фахівця? Є кілька варіантів:

  • Шукати вакансії рекрутера в Інтернеті на спеціальних майданчиках – job-порталах. Ви можете подати своє оголошення про вакансії або ознайомитися з резюме, які кандидати залишають на сайті, і зв'язатися з фахівцем, що сподобався. Мінус – деякі платформи платні.
  •  Знайти профілі рекрутерів у соціальних мережах. Один з найпопулярніших професійних майданчиків – LinkedIn. Також активно використовується Facebook та Instagram. Ви зможете дізнатися не лише професійні дані людини, а й ознайомитися з її особистим профілем.
  •  Самостійно написати пост про пошук співробітника на порталах або в соціальних мережах. Складіть оголошення, де чітко прописані вимоги до кандидата.

Також можна звернутися до знайомих, які вже співпрацювали з рекрутерами та залишилися задоволені їхньою роботою.

Вибір претендентів на посаду менеджера з підбору персоналу

Щоб співробітник вам ідеально підійшов, звертайте увагу на такі параметри:

  1. Спеціалізація. Рекрутер повинен добре розумітися на діяльності вашої компанії.
  2. Профіль. Ви можете ознайомитись з освітою менеджера з підбору персоналу, а також з реалізованими проєктами.
  3. Досвід роботи. Більшість фірм прагнуть здобути професіонала з багаторічним досвідом роботи. Проте фахівці-початківці також проявляють себе добре і працюють зі старанням – наробляють репутацію. Ми б не радили принципово чіплятися до досвіду – дивіться на професійні здібності та потенціал людини.
  4. Місто. Якщо вам важливо вибрати працівника з вашого міста, звертайте увагу на цей параметр. Зазначимо, що більшість фахівців успішно працюють по всій країні, а вибір конкретного міста ускладнить завдання пошуку дійсно хорошого менеджера з підбору персоналу.

Обираючи віддаленого співробітника на спеціальних порталах, ви можете ознайомитися з відгуками, кількістю закритих угод та рейтингом.

Вибір найкращого фахівця з підбору персоналу

Вибрати найкращого фахівця з першого разу – завдання, реалізувати яке виходить далеко не у кожного. Найкраще визначитися з кількома кандидатами, а потім провести співбесіду. Звертайте увагу на:

  1. Професійну компетенцію. Якщо вам потрібен фахівець, який розуміється на сфері IT, обов'язково поставте кілька питань з серії професійного жаргону. Також уточніть інформацію про попередні проєкти кандидата та їх реалізацію. Багато хто ставить й інші питання щодо обсягу роботи, термінів реалізації та форматів поставлених завдань.
  2. Особисті якості. Чи легко вам спілкуватися з потенційним співробітником? Чи викликає він симпатію? Характер менеджера з підбору персоналу іноді грає поганий жарт і впливає результат роботи. Співробітник може бути чудовим професіоналом, але спілкуватися з ним дуже важко.
  3. Мотивація. Рекрутера можна мотивувати морально чи матеріально – це залежить від його бажань. Наприклад, люди з невеликим досвідом роботи згодні працювати за меншу зарплату. Інші кандидати, навпаки, прагнуть отримати максимально високий оклад.

Точнісінько визначити час пошуку вакансії ідеального співробітника складно. Все залежить від ваших вимог – що вони вищі, тим більше часу знадобиться. В середньому на пошук відводять 2-3 тижні. Якщо термін вийшов, а ви так нікого і не вибрали, можливо, варто знизити вимоги або почекати ще трохи.

Переваги роботи з віддаленими менеджерами з підбору персоналу

Чому дедалі більше компаній переходять на роботу з віддаленими рекрутерами? Така співпраця має низку переваг для роботодавців. Найголовніший – економія коштів. Наприклад, для дистанційного працівника не потрібно передбачати робоче місце. Багато фрилансерів не претендують на соцпакет та інші послуги фірми, при цьому пропонують якісний сервіс.

Рекрутер-фрилансер - ідеальна кандидатура, якщо вам необхідно закривати 1-2 вакансії на місяць або у вас є обмежений обсяг роботи. Якщо для цього взяти співробітника в штат, він швидко занудьгує і піде або буде безпідставно витрачати ваші гроші.

Зазначимо, що працювати з віддаленими працівниками набагато зручніше, тому якщо ви досі не розглядали такий варіант, обов'язково спробуйте.

Рекрутингова агенція Indigo Tech Recruiters пропонує професійні послуги з підбору персоналу у сфері IT – проект-менеджера, HR, бізнес-аналітика, консультанта та багатьох інших. За нашими плечима – багаторічний досвід та команда з 36 професіоналів. Виконуємо будь-які завдання, навіть найскладніші.

Info
Author: SEO InWeb
2088 Views
Category Recruiting
26.05.2022