Як зрозуміти, що кандидат ідеально підходить для вакансії?

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Вибрати відповідного кандидата під час пошуку персоналу – завдання не з легких. Іноді рекрутери сумніваються: чи впорається потенційний співробітник із роботою, чи вистачить у нього для цього досвіду та навичок.

Вибрати відповідного кандидата під час пошуку персоналу – завдання не з легких. Іноді рекрутери сумніваються: чи впорається потенційний співробітник із роботою, чи вистачить у нього для цього досвіду та навичок. Як зрозуміти, що кандидат – саме той, хто вам потрібен?

Аналіз вакансії

Важливо уважно вивчити та проаналізувати кожен пункт вакансії, щоб визначити, наскільки кандидат відповідає цим вимогам. Ось кілька ключових аспектів:

 1. Вимоги до кваліфікації.
 2. Опис посадових обов'язків.
 3. Культурна сумісність.
 4. Комунікаційні навички.
 5. Вміння працювати в команді.
 6. Соціальний пакет, бонуси, відрядження.
 7. Можливість кар'єрного зростання та навчання.

Також проаналізуйте, наскільки важлива для роботодавця цілеспрямованість та амбіції.

Оцінка кандидата

Оцінка кандидата під час пошуку персоналу на ідеальну відповідність вакансії може здійснюватися за низкою критеріїв. Ось деякі з них:

 1. Навички та досвід. Перевірте, наскільки кандидат може застосувати свої навички у реальній робочій ситуації, зробіть аналіз досвіду роботи, особливо щодо аналогічних проєктів чи завдань.
 2. Професійні знання. Наприклад, знання в галузі технологій, програмного забезпечення, методологій та процесів, специфічних для галузі чи позиції.
 3. Комунікаційні навички. Дізнайтеся про навички письмової та усної комунікації, презентаційні навички, здатність працювати в команді та розв'язувати проблеми.
 4. Культурна сумісність. Дізнайтеся про цінності, місію та філософію компанії, а також про те, як кандидат входить до колективу.
 5. Потенціал та амбіції. Дізнайтеся про амбіції претендента, прагнення до професійного розвитку та готовності вчитися нового. Визначте, наскільки кандидат може зробити цінність і зробити внесок у компанію в майбутньому.
 6. Відповідність корпоративним цілям. Подивіться, чи впишеться кандидат у культуру компанії, чи зможе зробити свій внесок у досягнення корпоративних цілей.

Ці принципи слід враховувати при складанні питань для інтерв'ю.

Аналіз культури компанії

Культура компанії включає її цінності, місію, філософію, стиль роботи, правила та принципи, якими вона керується. Ось деякі кроки, які можуть допомогти в аналізі:

 1. Вивчіть інформацію про компанію на офіційному вебсайті, в профілях у соціальних мережах, пресрелізах та інших відкритих джерелах.
 2. Дізнайтеся про структуру компанії, її ієрархію, комунікаційні канали, стиль керівництва та відносини між співробітниками.
 3. Вивчіть документи компанії, такі як місія, бачення, цінності, кодекс поведінки. Оцініть їхню відповідність практиці в компанії та ступінь їх впровадження у робочих процесах.
 4. По можливості опитайте співробітників та поспостерігайте за їхньою комунікацією.

Також дізнайтеся про стиль роботи в команді, підходи до співпраці, розв'язання проблем та прийняття рішень.

Рішення щодо підбору кандидата

Щоб ухвалити остаточне рішення, керуйтеся такими правилами:

 • порівняйте кандидатів на основі інтерв'ю, резюме та тестів, проведіть аналіз компетенцій та оцінку потенціалу;
 • оцініть зовнішній вигляд кандидатів, грамотність мови;
 • оцініть, наскільки кожен кандидат повністю відповідає вимогам до вакансії;
 • оцініть, наскільки кандидат відповідає корпоративній культурі компанії;
 • враховуйте досвід роботи та потенціал кандидата;
 • проведіть перевірку референсів та рекомендацій кандидата, якщо це можливо.

Після аналізу обговоріть рішення з керівниками відділів або командою – це допоможе скласти додаткову думку та ухвалити остаточне рішення

Висновок

Приймаючи рішення щодо найму кандидатів, враховуйте перелічені рекомендації. Це допоможе вам зрозуміти, чи підходить претендент на посаду за короткий проміжок часу.

Info
Author: SEO InWeb
510 Views
Category Recruiting
04.05.2023