Чи потрібен вашому бізнесу копірайтер?

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Зараз дещо скажу вголос. Хоча ви про це швидше за все здогадувалися. Бізнесу не потрібні копірайтери

Copywriting
Чи потрібен вашому бізнесу копірайтер?

Зараз дещо скажу вголос. Хоча ви про це швидше за все здогадувалися. Бізнесу не потрібні копірайтери.


Чуваки, ми живемо в такий славний час, коли цінується не так форма думки, як її якість і краса. І як правило, будь-хто, здатний на красиву унікальну думку, може самостійно її донести. Нехай навіть в елементарній формі – на пальцях та в малюнках олівцем. Копірайтинг куксується в тому звичному сенсі, в якому існує з нульових – прісні та не унікальні тексти більше нікому не потрібні. (Добре, кому я брешу - поки є попит на штамповане ла*но, буде і пропозиція).


Але, загалом, краще по черзі. Коли може здатися, що потрібний копірайтер:

  • Коли потрібно написати тексти для сторінки компанії. Але якщо подумати, то будь-яка сторінка, яка хоч якось пов'язана з ім'ям бренду – завжди про компанію. Мета будь-якого сайту – описати суть пропозиції, показати компетентність та довести якість. Хіба хтось може зробити це краще за вас? Тут, звичайно, справа за пошуком виконавця, який все це оформить у літери, але здається це не дуже про копірайтинг.
  • “Некомерційний інформаційний контент”. Блог – це дуже модно, так. Але блог потрібний не завжди. Наприклад, якщо продукт або послуга суперпроста, то блог буде не більше ніж інструментом для самолюбування. І так, можете переглянути статистику конкурентів: скільки їх читає народу і як це впливає на розвиток бренду. Якщо все ж таки наважитеся вести блог, то нехай за контент відповідає не копірайтер, а людина, яка офігено орієнтується у вашій сфері та знає всі правила.
  • Рутинні завдання з контентом - опублікувати, перенести інформацію. Але для цих справ теж не потрібний копірайтер. Особливо, якщо працюєте в маленькій команді, де кожна людина сама собі оркестр, цю функцію може керувати сам менеджер. У компаніях, звичайно, є окремі фахівці.
  • SEO-простирадла - біль мій. Щоразу смикаюся, коли бачу говнонамітки, де повно води, зате вшиті потрібні ключові слова. До речі, самі пошукові системи почали фільтрувати всякий шлак (аве, Баден-баден, наприклад).

І поки одні прогнозують, що вплив контенту в ранжируванні за комерційними запитами знижується, все ж таки справедливо помітити, що ми в Indigo отримуємо досить впевнений потік клієнтів завдяки експерименту з ключовиками. Тут усе працює за принципом якості. Хороший пошуковий матеріал = хороший пошуковий трафік. Хороший пошуковий трафік = умовно безкоштовні відвідувачі та продажі з мінімальними витратами на активну рекламу. І так, достатньо розмістити сумну статтю, щоб інтерес до сторінки почав падати. Тому краще менше, але якісніше – некваплива контент-стратегія, в основі якої корисний матеріал – саме те. До речі, ключові слова можна без проблем вшити в будь-який матеріал від імені менеджера/CEО/фахівців команди.


Не довіряйте копірайтеру завдання на рівні розробки бренду – краще нехай це зробить людина, яка розуміє процеси компанії зсередини. Простіше взяти в команду звичайного маркетолога (або не маркетолога зовсім) з невеликим досвідом і кульгавою пунктуацією, ніж "копірайтера" у благородному розумінні цього слова. Тим більше ми ж в айті, хлопці. На який вам копірайтер, якщо виступи на конференціях, лонгріди у фб, сторінки кермових - це те, що допомагає міцніти бренду компанії. Це контент, який, як правило, створюють хлопці, які не мають відношення до звичного "копірайтингу", зате вміють добре мислити. І можливо, саме тому це так жваво та класно працює – головне, щоб було що сказати.


Можете спробувати заперечити: мовляв, а як же грамотність та орфографія? Але, чуваки, епоха грамар наці йде - скільки б не лаялися коментатори та редактори. Тому, що сучасна манера виразу настільки звивиста і зухвала, що кожен перекручується, як йому заманеться. Користь і краса озвученої думки – ось що у пошані. А посібники з текстів, що продають, і штампи на благо хороших манер можна засунути на кишеньку, та глибше.


Бо читач/клієнт не придурок. Ніхто не опише вакансію, скажімо, php developer, краще, ніж людина, яка сама працює в проєкті - нехай із матом, сленгом та зайвими комами.


Чим отримати завдання письменнику-рекрутеру, краще записати коротке відео з менеджером проєкту. Чим напихати блог посередніми SEO-примітками 2 рази на тиждень, краще двічі на місяць поставити в ефір матеріал з порадами та досвідом рульових компанії.

Коли не обійтися без допомоги?
Приводів вдатися до допомоги не так багато, насправді. Наприклад, ви не обійдетесь без контент-фахівця, якщо потрібно продумати контент-політику в соціальних мережах або написати якісний пресреліз.


Або якщо вас не вистачає на всі процеси - листи, анонси, розсилки, пости для соц. мереж, нотатки та статті. У будь-якому випадку вам не потрібний “письменник руками”, який просто робить копіпаст на основі інших тематичних нотаток в енторнеті. Якщо в команді є людина з добрим складом і розуміємо сфери – бінго! Хапайте та вирощуйте з нього письменника для команди.

Чи потрібен вашому бізнесу копірайтер?

Якщо ні – не поспішайте бігти на біржу копірайтерів. Вам просто потрібна людина, яка розуміє сферу (а якщо ні – швиденько схопить на льоту), яскраво мислить і пише живим складом – як правило, цього цілком достатньо для старту. Решта додасться.

Info
Author: INDIGO Tech Recruiters
2217 Views
26.06.2018
Common articles
How can a copywriter help the recruiting process in your company?
When our friends and clients hear that a full-time copywriter helps us in our recruiting processes, they are a bit surprised