Бермудські трикутники: 9 небезпечних зон, де ми втрачаємо кандидатів 

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Чому замість черги кандидатів під офісом гуляє тільки вітер? В процесі рекрутингу є безліч етапів, коли пул пошукачів поступово зменшується, і в результаті на співбесіді, куди ніхто не дійшов, доводиться спілкуватися з внутрішнім критиком

Staff recruitment Hiring HR IT Recruiting Development
Бермудські трикутники: 9 небезпечних зон, де ми втрачаємо кандидатів 

Чому замість черги кандидатів під офісом гуляє тільки вітер? В процесі рекрутингу є безліч етапів, коли пул пошукачів поступово зменшується, і в результаті на співбесіді, куди ніхто не дійшов, доводиться спілкуватися з внутрішнім критиком. Ми з рекрутинговим агентством Indigo аналізуємо, що варто пофіксити, щоб не втрачати таланти ще до того, як вони знайшлися.

Підмочена репутація

Рекрутинг розпочинається ще до того, як кандидат клікає на вакансію або чує/читає умови пропозиції від рекрутера. Назва компанії викликає асоціації — позитивні, негативні або ніякі — що впливають на готовність включитися та принаймні сприйняти інформацію. Як полагодити? Покращувати бренд роботодавця, який у 100% випадків розпочинається зі стосунків із власною командою. Тому варто провести аудит, дізнатися про власні переваги та недоліки як компанії з перших вуст. Це допоможе отримати козир, який важко перебити: команду амбасадорів. А вже потім — працювати назовні і транслювати свою крутість на ринку.

Вакансія — УГ

Нагадує посадову інструкцію, або містить простирадло побажань і децл компенсацій, або написана в художній довільній формі без жодної конкретики. Таку вакансію проглянуть і закриють назавжди.


Вакансія має бути лаконічною, але максимально змістовною. Давати чіткі відповіді на питання про проект, компанію, команду, необхідний перелік технологій, знань та навичок та рівень володіння ними, винагороду, місце, умови та формат роботи. Чим більш чітку та яскраву картинку побачить кандидат, тим більше шансів, що він захоче продовжити діалог.

Кепська комунікація

Серед розповсюджених багів рекрутерів кандидати зазвичай відзначають, наприклад, некомпетентність (коли немає навіть поверхневих знань щодо продукту та проекту), копіпастинг (коли не аналізується, чи релевантна пропозиція для кандидата), порушення особистих кордонів, нав'язливість та інші грішки. Лагодиться навчанням, досвідом і усвідомленим прагненням розвиватися саме в цій професії.

Пекельна співбесіда

Запізнення, залипання в Інсту просто на інтерв’ю, недоречні питання, підглянуті в практиці FAANG, особисті теми, питання, які не стосуються роботи, пафос, шпигунські ігри (коли інформацію треба витягувати кліщами) та інші ситуації. . . Чи то з анекдотів, чи то з хоррорів — впливають на думку кандидатів щодо компанії.

Усі кола співбесід

Зазвичай кандидат проходить кілька етапів співбесіди, проте коли їх -надцять, потрібна сильна мотивація, щоб дійти до кінця. Особливо якщо між співбесідами — тривалі перерви. Мінімум, який може зробити компанія — чітко розповісти, скільки співбесід буде, з ким і чому саме такий процес відбору необхідний. І, звичайно, тримати зв’язок з кандидатами протягом усього шляху, а не. . .

Тести-шмести

Тестове завдання — обов’язковий етап відбору в багатьох компаніях. І самі кандидати часто ставляться до такої практики схвально, адже це дає можливість зрозуміти, чи можливо бути знайти спільну мову в межах проекту. Але от що точно не гуд — коли за тестовим завданням маскують прагнення отримати частину реальної роботи, та ще і не оплатити її. А також якщо тестове завдання нерелевантне або потребує значно більших зусиль та витрат часу, ніж необхідно на цьому етапі.

Мовчати в ганчірочку

В рекрутингу мовчання — не золото. А кандидат — не Ассоль з «Пурпурових вітрил». І якщо не отримує новин, на якому етапі розгляду перебуває його кандидатура, рекрутер, менеджер та інші представники граються в привидів — шансів на те, що він дочекається, обмаль.

Немобільність

Наразі кандидати, особливо в IT, шукають роботу онлайн, а отже, компанії варто створити умови, щоб робити це можна було легко та швидко. Наприклад, передбачити, щоб заповнити форму, надіслати резюме, переглянути кар’єрний сайт, задати питання було зручно з будь-якого пристрою, зокрема — мобільного.

Бермудські трикутники: 9 небезпечних зон, де ми втрачаємо кандидатів 

Розсинхрон

Кандидатів насторожує, коли з компанії надається суперечлива інформація. Наприклад, рекрутер говорить одне, а менеджер — інше, або від різних рекрутерів однієї компанії паралельно приходять пропозиції. Якщо в команді немає можливості домовитися між собою — це сіє зрозумілі сумніви.


А з вашого досвіду — які ще «бермудські трикутники» варто оминати, щоб не втрачати найцінніше? Поділіться, будь ласка, в коментарях.


автор: Катя Маєвська

Info
Author: INDIGO Tech Recruiters
2987 Views
Category Recruiting
27.11.2019
Common articles
Why you do not need an outstanding CEO, CTO, CFO and other CxO
You need good and competent management to make your company grow and develop. But, you don’t have to entice Satya Nadella from Microsoft. When you hire a CEO, CTO or a ma..
“Our managers spend around 30% of their time searching for talent”: an interview with Maxim Shtepa, CEO of SocialTech
From the experience of Indigo , one of the keys to effective recruitment is the dialogue between parties. That is why we have decided to publish a series of interviews ..
Survey on C-Level Salaries in the Ukrainian IT Industry in 2022
Learn about how the war in Ukraine affected the income and motivation of Ukrainian IT companies’ top managers from our new salary survey.
Why does your business need a recruiter?
This article may be of use to owners and directors familiar with Ukrainian IT realities who want to improve their recruiting and also to those foreign companies who are i..
Overview of the salary for C-level in the Ukrainian IT market in 2019
CEO Ekaterina Osadchuk and the Indigo Tech Recruiters team conducted the second annual review of C-level salaries in IT. We share the results
Ageism in IT and how to deal with it
The author: Anya Stetsenko is an IT-recruiter, entrepreneur, and simply a happy woman. She has been managing Indigo recruitment agency since 2007 and has been bringing ne..
COMPANY IS ALWAYS MADE BY TALENTED PEOPLE. DIALOG WITH LESYA ARNOLD
We dreamt for a long time to have an interview with Lesya
C-Level Executive Salaries in Ukrainian IT Sector in 2021: Overview
CEO Ekaterina Osadchuk and the Indigo Tech Recruiters team gave the third annual overview of how much C-level executives make in the IT sector. We share our results with ..
Iownit: “We keep our communication transparent, and require this from everyone in our company”
If you haven’t heard of iownit yet (which would be surprising), allow us to fix this right away. lownit Capital and Markets, Inc
Thrifty Recruiting: Soul or Flesh?
About the author: Katya Osadchuk. CEO of Indigo. Economist, professional psychologist, and a savvy HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. She know..
Does HR Help a Company Earn Money or Just Spends It?
Katya Osadchuk— CEO, IndigoIT recruiting agency, economist, professional psychologist, and HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. This article is ..
Overview of C-Level Salaries on Ukrainian IT market
Lately we’ve filled 30 C-level vacancies in IT companies and discovered that neither candidates nor employers feel confident when it comes to numbers
How to hire the best Web Developers? We know, and we are ready to share our experience.
Finding a black cat in a dark room is hard…Especially if there is no cat!
WHY DO US COMPANIES OPEN OFFICES IN UKRAINE
More and more of the world’s best known companies are choosing to open R&D centers in Ukraine. Household names such as — EPAM, Luxoft, Ciklum, Intetics, TEAM Internationa..
7 trends in the IT labor market with statistics (which you will surely object)
It is a thankless duty to formulate trends, as one risks to play Captain Obvious or to receive “Don’t make something out of nothing, in fact, the opposite is true” as fee..