Cleverstaff: стратегічне партнерство та масштабування разом – найкраща стратегія для українського ринку

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Cleverstaff – популярна в Україні ATS, яка автоматизує трудомісткі процеси в рекрутингу: пошук претендентів на зовнішні ресурси, ведення бази кандидатів та організацію взаємодії з ними на стадіях відбору

HR IT Recruiting Business Staff recruitment
Cleverstaff: стратегічне партнерство та масштабування разом – найкраща стратегія для українського ринку Ці люди роблять один з найкрутіших рекрутингових сервісів у країні

Cleverstaff – популярна в Україні ATS, яка автоматизує трудомісткі процеси в рекрутингу: пошук претендентів на зовнішні ресурси, ведення бази кандидатів та організацію взаємодії з ними на стадіях відбору. Є фічі для командної роботи: зручне делегування завдань, автоматизовані звіти, метрики ефективності методів та співробітників.

Cleverstaff: стратегічне партнерство та масштабування разом – найкраща стратегія для українського ринку Володимир Курило, керманич компанії Сleverstaff

До речі, ми в Indigo вже 4 роки використовуємо цей сервіс. Попросили Володимира Курило, засновника Cleverstaff, розповісти про компанію, процеси, конкуренцію та тенденції на ринку.

Розкажіть про Cleverstaff у цифрах.

Володимир: Нам 5 років. У нас близько 400 клієнтів у 29 країнах. 70% займаються IT рекрутингом. 30% - це агенції, решта - внутрішній рекрутинг. 65% з України.

Як рекрутери оцінюють ефективність Cleverstaff? Чи можна вважати, чи окупається його використання?

Володимир: ми порахували окупність. Прийшли до результатів, що з Cleverstaff економиться: 20% часу на найм або 2, 4 місяці на рік по кожному рекрутеру; гроші - в еквіваленті 2, 4 середньої зарплати рекрутера на рік. У квітні 2019 року це в середньому $2 880 — для IT-рекрутера в Росії, $2 040 — для України, $1 800 — для Білорусі, $1 320 — для Казахстану.

Загалом ROI при інвестиції в софт для рекрутингу близько 325%. Якщо до CleverStaff ви не використовували професійне програмне забезпечення для рекрутингу, окупається 3 рази на рік. А докладніше про розрахунки можна прочитати у моїй статті.

Який вигляд має ваш дашбоард? На які метрики ви переглядаєте щотижня – щомісяця – раз на рік?

Володимир: я дивлюся бізнес-метрики - дохід, MRR, витрата, кількість нових клієнтів, відтік клієнтів, як виконується план продажу, скільки відвідувачів сайту та лідів. У PM-ів, техпідтримки, продажників, маркетологів є свої специфічні метрики. Дивимося щомісяця або будь-якої миті, коли потрібно під завдання.

Які технології використовуєте у розробці?

Володимир: основні – це Java, Spring, Angular.

Хто ваші основні конкуренти? Які міжнародні ATS вважаєте найкращими рішеннями на ринку?

Володимир: в Україні - E-Staff та Excel. Інші мало зустрічаються. А, Хурма чомусь позиціонується як альтернатива CleverStaff. Я думаю, що це пройде.

Наш ринок дуже малий, щоб робота один проти одного була вигідною. Стратегічне партнерство та масштабування разом - ось що мене розбурхує. Незабаром у нас цього буде більше. З міжнародних мені подобається Greenhouse та Breezy.

Розкажіть про команду Cleverstaff! Скільки зараз людей? Яке співвідношення % технічної та команди продажів?

Володимир: зараз нас 28, переважно молодь, енергійні, захоплені, ініціативні люди, яких я дуже ціную :). Технарі переважують зі співвідношенням 60/40 %.

Ви згадували, що покращення функціональності CleverStaff відбуваються в основному за мотивами фідбека від користувачів системи. Чи є яскраві приклади покращень у результаті саме фідбека? Над чим працюєте зараз?

Володимир: останні 2 місяці ми покращили швидкість роботи системи для деяких груп користувачів. Ще цінний фідбек був, коли нам сказали, що ми зробили марний звіт, над яким працювали кілька місяців). Довелося ще доопрацьовувати. З фіч мені зараз важко щось виділити. Користувачів багато. Часто ми щось покращуємо не після одного фідбеку, а коли переконують кількох різних клієнтів. Подяка та критика користувачів, а з ними та доопрацювання системи, йдуть нескінченним потоком щомісяця вже 5 років.

Наразі ми робимо автопідбір кандидатів із зовнішнього джерела на вакансію, а також повний редизайн системи. Це буде двічі next level для CleverStaff.

На що найбільше викинули грошей/часу?

Володимир: Я б так не говорив. Якщо якийсь мініпроєкт у компанії не окупився, то ми витратили свій час і гроші на навчання, на акт пізнання, як робити не потрібно. Говорити про “викидання” грошей чи часу - це означає не цінувати набутий досвід та знання.

Як думаєте, внаслідок чого злетів Cleverstaff?

Володимир: ми створили сильний корисний продукт. Перший імпульс для зльоту був коли ми перші зробили інтеграцію з LinkedIn. А далі невпинний процес покращень, у якому навіть складно щось виділити. Точно не через маркетинг. У перші роки у нас його не було 🙈.

Ваше бачення Cleverstaff через кілька років? Плани на зростання та розширення, і плани загалом? Чи працюєте над залученням інвестицій та чи залучалися інвестиції раніше?

Володимир: ми залучили раніше $60,000 від двох ангельських інвесторів. Через 2 роки Cleverstaff зайнятий експансією до європейських країн і готується до експансії до США. Наразі ми залучаємо інвестиції саме для фінансування цієї експансії.

Не хочу зараз говорити, яке зростання плануємо. Скоро побачимо. Це буде на ваших очах.

Які нові HR-Tech рішення вас вражають?

Володимир: у рекрутингу величезну цінність мають актуальні дані про кандидатів. У резюме та профілі в LinkedIn даних недостатньо і вони не завжди актуальні. Хто зможе вирішувати завдання масового збирання актуальної інформації безпосередньо від кандидатів, зробить величезний духовний крок для всієї галузі. Мені подобаються інтелектуальні голосові помічники. Наприклад, Робот Віра – це добрий початок. Її поки що не вийде масово ефективно використовувати, тому що вона спілкується примітивно і її має налаштовувати людина. Але потенціал тут дуже великий.

Які зміни та тенденції в IT-рекрутингу та ринку праці спостерігаєте? Чи є якісь основні тенденції у розвитку ATS у світі? Чи можете прокоментувати, що таке CRM-системи (candidate relationship management) і чим вони відрізняються від ATS?

Володимир: На ринку праці з'являються нові професії та поглиблюється спеціалізація – наприклад, продукт маркетолог, продукт аналітик, менеджер з продажу логістичних послуг, туристичних послуг тощо. У розробці ще більше. Рекрутери знають:). Років 4-5 тому на сайтах можна було побачити список функцій системи, і це виглядало переконливо. Зараз у всіх купа функцій, рекрутери більшість з них не використовують, це більше не продає. Функції стають інтелектуальнішими, ефективнішими, простішими.

Раніше був більший хайп на AI. Зараз більше стало зрозуміло, що це були дуже сміливі, інколи обманні обіцянки, маркетинг. А якусь відчутну користь фанатам AI в HR-Tech поки що не вдалося видати, окрім поодиноких стартапів. У моєму розумінні, candidate relationship management – ​​це ATS, доповнена функціями маркетингу на кандидатів. По суті, applicant tracking – це дуже мало функцій. Софт, який може більше, не комільфо так примітивно називатися. Тому багато постачальників називають свої рішення ширше recruitment software.

А candidate relationship management - це ширше, ніж applicant tracking, але конкретніше, ніж recruitment software, з акцентом на взаєминах з кандидатами.

Чи є потенціал у HR-Tech стартапів в Україні? Якщо так, то який?

Володимир: Дивлячись, які завдання вирішувати. Потрібно спочатку попит вивчити. Якщо продукт має потенційний попит на суму $500k на рік, можна перші роки працювати на український ринок. Для сильно просунутих штук в Україні може не вистачити попиту до окупності проєкту або залучення інвестицій. Наприклад, сервіс відеоінтерв'ю та якийсь софт для HR-marketing у нас поки що не злетить, якщо орієнтуватиметься на клієнтів в Україні.

Якщо взяти стратегію відкатати тут MVP, а потім із сильною обгорткою та рекламою рушити з експансією за кордон, - це перспективніше, але й складніше.

Що б ви порадили HR-Tech стартапам, які народжуються в Україні?

Володимир: перше – ретельно вивчати попит. Не просто опитати треба чи ні, а з'ясувати, за що і скільки готові платити та порахувати таких людей. Друге – спрямувати багато своїх інтелектуальних та фінансових ресурсів на маркетинг. Переконливість в упаковці, рекламі, продажу та доставці цінності вирішує. Для стартапу смертельно небезпечно не займатися маркетингом. Якщо ви зробите якийсь вірусний продукт, що летить без маркетингу, то може вийти виправити, як нам, але краще так не грати). Третє - дружити та партнеритися з комплементарними рішеннями. Цього мало у нашій молодій підприємницькій культурі. Гординя та місцевість виграшу не дають. Великі амбіції реалізувати складно. У цьому актуально підтримувати одне одного.

Розмову вела Валерія Маляренко

Info
Author: INDIGO Tech Recruiters
4388 Views
Category Interview
15.01.2020
Common articles
Why you do not need an outstanding CEO, CTO, CFO and other CxO
You need good and competent management to make your company grow and develop. But, you don’t have to entice Satya Nadella from Microsoft. When you hire a CEO, CTO or a ma..
“Our managers spend around 30% of their time searching for talent”: an interview with Maxim Shtepa, CEO of SocialTech
From the experience of Indigo , one of the keys to effective recruitment is the dialogue between parties. That is why we have decided to publish a series of interviews ..
Survey on C-Level Salaries in the Ukrainian IT Industry in 2022
Learn about how the war in Ukraine affected the income and motivation of Ukrainian IT companies’ top managers from our new salary survey.
Why does your business need a recruiter?
This article may be of use to owners and directors familiar with Ukrainian IT realities who want to improve their recruiting and also to those foreign companies who are i..
Overview of the salary for C-level in the Ukrainian IT market in 2019
CEO Ekaterina Osadchuk and the Indigo Tech Recruiters team conducted the second annual review of C-level salaries in IT. We share the results
Ageism in IT and how to deal with it
The author: Anya Stetsenko is an IT-recruiter, entrepreneur, and simply a happy woman. She has been managing Indigo recruitment agency since 2007 and has been bringing ne..
COMPANY IS ALWAYS MADE BY TALENTED PEOPLE. DIALOG WITH LESYA ARNOLD
We dreamt for a long time to have an interview with Lesya
C-Level Executive Salaries in Ukrainian IT Sector in 2021: Overview
CEO Ekaterina Osadchuk and the Indigo Tech Recruiters team gave the third annual overview of how much C-level executives make in the IT sector. We share our results with ..
Iownit: “We keep our communication transparent, and require this from everyone in our company”
If you haven’t heard of iownit yet (which would be surprising), allow us to fix this right away. lownit Capital and Markets, Inc
Thrifty Recruiting: Soul or Flesh?
About the author: Katya Osadchuk. CEO of Indigo. Economist, professional psychologist, and a savvy HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. She know..
Does HR Help a Company Earn Money or Just Spends It?
Katya Osadchuk— CEO, IndigoIT recruiting agency, economist, professional psychologist, and HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. This article is ..
Overview of C-Level Salaries on Ukrainian IT market
Lately we’ve filled 30 C-level vacancies in IT companies and discovered that neither candidates nor employers feel confident when it comes to numbers
How to hire the best Web Developers? We know, and we are ready to share our experience.
Finding a black cat in a dark room is hard…Especially if there is no cat!
WHY DO US COMPANIES OPEN OFFICES IN UKRAINE
More and more of the world’s best known companies are choosing to open R&D centers in Ukraine. Household names such as — EPAM, Luxoft, Ciklum, Intetics, TEAM Internationa..
7 trends in the IT labor market with statistics (which you will surely object)
It is a thankless duty to formulate trends, as one risks to play Captain Obvious or to receive “Don’t make something out of nothing, in fact, the opposite is true” as fee..