Фідбек після відмови претендентові: мінімум незручності й максимум користі

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Конструктивний фідбек після співбесіди — це ваш зворотний квиток до кандидата. Сьогодні ви не відповіли, завтра не відпишуть вам. Ненадання фідбеку — це проблема № 1, № 2 — форма, у якій його надають. Розберімося, чому важливий зворотний зв’язок і як його давати.

IT Recruiting Staff recruitment Hiring
Фідбек після відмови претендентові: мінімум незручності й максимум користі

Конструктивний фідбек після співбесіди — це ваш зворотний квиток до кандидата. Сьогодні ви не відповіли, завтра не відпишуть вам. Ненадання фідбеку — це проблема № 1, № 2 — форма, у якій його надають. Розберімося, чому важливий зворотний зв’язок і як його давати.

Навіщо потрібен зворотний зв’язок?

Кожна частина процесу наймання розглядається як внесок у репутацію бренду. Доречний вислів зі світу маркетингу: «Про хороший досвід співпраці розкажуть двом друзям, а про поганий — десятьом». Це ж правило спрацьовує і щодо кандидатів. Тобто позитивні відносини з кандидатами — допомога в просуванні бренду роботодавця. А позитивних відносин не буде, якщо ви забуваєте про кандидата й не повертаєтеся до нього зі зворотним зв’язком. 

Турбота про кандидатів — пріоритет кожного рекрутера. Некоректна поведінка й ненадання зворотного зв’язку за результатами співбесіди призводять до негативних відгуків. Також важливо пам’ятати про таймінг: з фідбеком щодо співбесіди не варто затягувати на місяць, тоді як рішення стосовно кандидата ухвалили вже за кілька днів після спілкування. Багатоступенева структура інтерв’ю потребує часу, тож подбайте про відповіді кандидатам, що не пройшли, на кожному з етапів. Оптимальний час відповіді — один тиждень.

Якщо кандидат знайшов час прийти на співбесіду, він заслуговує на аргументовану відмову. Лист-відмова в прийнятті на роботу демонструє, що ви поважаєте кандидата. Особливо це стосується відмов після кількох етапів співбесіди. Підготуйте розгорнену відповідь, доповнену конкретикою. Людям важливо знати, у чому їхні сильні сторони і які прогалини в навичках і досвіді стали їм на заваді.

Навчимо закривати вакансії оперативніше та якісніше!

Indigo Tech Recruiters School – новий стандарт знань в IT-рекрутингу. Спікери курсу: Ірина Шамаєва, Стаська Падалка, а також експерти з Garmmarly, DataArt, Медіа-Групи Україна і, звичайно, Indigo Tech Recruiters.

Дивитись програму

Як правильно давати фідбек?

Говоріть чесно, але не грубо — не забувайте про тактовність. Зрештою, ви руйнуєте певні надії і, можливо, мрії людини. Робіть це з повагою й доброзичливістю.

Уникайте загальних коментарів на кшталт: «У вас чудові навички комунікації, але ми не бачимо вас нашим колегою». Постарайтеся додати позитивних моментів, які сподобалися в кандидатові, і вказати, де треба допрацювати, щоб підвищити ймовірність найняття на аналогічну посаду. Правильний фідбек спонукатиме кандидата вдосконалювати навички й досвід.

Глибина фідбеку безпосередньо залежить від того, на якому етапі співбесіди було вирішено відмовити кандидатові. Наприклад, якщо вже виконано тестове завдання, важливо дати розгорнену відповідь, адже людина витратила свій час.

Наведемо приклад такого листа

__________, добрий вечір 👋
Передусім хочемо вельми подякувати за наданий час і участь у процесі. Ми були раді ознайомитися з вашим досвідом і тестовим завданням.
Це був непростий вибір, але за результатами оцінювання тестових завдань ми ухвалили рішення на користь іншого кандидата. 
Стислий фідбек щодо вашого тестового завдання — ми перерахували плюси й те, на що варто звернути більше уваги:
Сподобалося:
- Пункт 1
- Пункт 2
- Пункт 3
Звернути більше уваги:
- Пункт 1
- Пункт 2
- Пункт 3
Ви продемонстрували гідний рівень під час виконання тестового завдання — віримо, що у вас великий потенціал. Не зупиняйтеся на досягнутому! 🚀 Ще раз дякуємо за наданий час, ми були раді бачити вас серед кандидатів!

Зворотний зв’язок з кандидатом має бути правдивим. Якщо говорите, що фахівець годиться для інших ролей або вписується в культуру компанії, переконайтеся, що ви справді так вважаєте. Кандидати сприймуть це як форму заохочення й далі подаватимуть заявки в майбутньому. Тож не давайте хибної надії, якщо не збираєтеся розглядати кандидатуру.

Закінчуйте листи з відмовою на позитивній ноті та бажайте людині успіхів. Переконайтеся, що подякували кандидатові за час, витрачений на процес подавання заявки та співбесіду. Надавайте можливість зв’язатися з вами для отримання докладної інформації.

Ви також можете як дати зворотний зв’язок після співбесіди, так і запросити відгук про інтерв’ю та спитати думки про компанію в самого кандидата. Отримані дані використовуйте для поліпшення процесу наймання.

Кілька практичних порад

Фідбек після відмови претендентові: мінімум незручності й максимум користі

Іноді рекрутери не знають, як давати негативний зворотний зв’язок, побоюючись, що він образить кандидата. Пов’яжіть відгук безпосередньо з описом посади й аналізом вакансії.

Поясніть одним лаконічним реченням або абзацом, чому ви відмовляєте кандидатові, наприклад: «На позицію Product Marketing Manager ми вирішили вибрати фахівця, що має більше практичного досвіду щодо запуску performance-кампаній». Це дасть уявлення про сфери, над якими треба працювати, без участі в тривалих обговореннях.

Якщо тестове завдання було частиною співбесіди, дайте фідбек і щодо цього питання. Приміром, якщо треба було написати приклад листів, розкажіть кандидатові, які місця викликали сумніви й запитання. Це важливо, навіть якщо йдеться про граматичні й орфографічні помилки. Навички надання зворотного зв’язку становлять основу комунікації з кандидатом і впливають на його уявлення про компанію.

And the last, but not least. Перш ніж вирішите повернутися до кандидата зі зворотним зв’язком, переконайтеся, що маєте налагоджену систему для звернення. Співбесіда має бути стандартизована, щоб ставити ті ж самі запитання кожному кандидатові; а після інтерв’ю складати докладний відгук. Це дасть змогу дотримуватися фактів і бути впевненим, що ідеї, які ви транслюєте, відповідають кваліфікації та вимогам посади. У цьому допоможе структуроване інтерв’ю.

Зворотний зв’язок від роботодавця в узгодженому форматі полегшує завдання. Крім того, ведення докладних записів про те, чому кандидати прийняті на роботу або що стало причиною відмови, гарантує мінімізацію незручних ситуацій.

Правила надання зворотного зв’язку універсальні для всіх сфер і рівнів бізнесу. Повага до кандидатів також транслює ставлення до партнерів і клієнтів, створюючи бренд і репутацію.

Навчимо закривати вакансії оперативніше та якісніше!

Indigo Tech Recruiters School – новий стандарт знань в IT-рекрутингу. Спікери курсу: Ірина Шамаєва, Стаська Падалка, а також експерти з Garmmarly, DataArt, Медіа-Групи Україна і, звичайно, Indigo Tech Recruiters.

Дивитись програму
Info
Author: Кристина Флоря
7563 Views
Category Recruiting
18.02.2021
Common articles
Why you do not need an outstanding CEO, CTO, CFO and other CxO
You need good and competent management to make your company grow and develop. But, you don’t have to entice Satya Nadella from Microsoft. When you hire a CEO, CTO or a ma..
“Our managers spend around 30% of their time searching for talent”: an interview with Maxim Shtepa, CEO of SocialTech
From the experience of Indigo , one of the keys to effective recruitment is the dialogue between parties. That is why we have decided to publish a series of interviews ..
Survey on C-Level Salaries in the Ukrainian IT Industry in 2022
Learn about how the war in Ukraine affected the income and motivation of Ukrainian IT companies’ top managers from our new salary survey.
Why does your business need a recruiter?
This article may be of use to owners and directors familiar with Ukrainian IT realities who want to improve their recruiting and also to those foreign companies who are i..
Overview of the salary for C-level in the Ukrainian IT market in 2019
CEO Ekaterina Osadchuk and the Indigo Tech Recruiters team conducted the second annual review of C-level salaries in IT. We share the results
Ageism in IT and how to deal with it
The author: Anya Stetsenko is an IT-recruiter, entrepreneur, and simply a happy woman. She has been managing Indigo recruitment agency since 2007 and has been bringing ne..
COMPANY IS ALWAYS MADE BY TALENTED PEOPLE. DIALOG WITH LESYA ARNOLD
We dreamt for a long time to have an interview with Lesya
C-Level Executive Salaries in Ukrainian IT Sector in 2021: Overview
CEO Ekaterina Osadchuk and the Indigo Tech Recruiters team gave the third annual overview of how much C-level executives make in the IT sector. We share our results with ..
Iownit: “We keep our communication transparent, and require this from everyone in our company”
If you haven’t heard of iownit yet (which would be surprising), allow us to fix this right away. lownit Capital and Markets, Inc
Thrifty Recruiting: Soul or Flesh?
About the author: Katya Osadchuk. CEO of Indigo. Economist, professional psychologist, and a savvy HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. She know..
Does HR Help a Company Earn Money or Just Spends It?
Katya Osadchuk— CEO, IndigoIT recruiting agency, economist, professional psychologist, and HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. This article is ..
Overview of C-Level Salaries on Ukrainian IT market
Lately we’ve filled 30 C-level vacancies in IT companies and discovered that neither candidates nor employers feel confident when it comes to numbers
How to hire the best Web Developers? We know, and we are ready to share our experience.
Finding a black cat in a dark room is hard…Especially if there is no cat!
WHY DO US COMPANIES OPEN OFFICES IN UKRAINE
More and more of the world’s best known companies are choosing to open R&D centers in Ukraine. Household names such as — EPAM, Luxoft, Ciklum, Intetics, TEAM Internationa..
7 trends in the IT labor market with statistics (which you will surely object)
It is a thankless duty to formulate trends, as one risks to play Captain Obvious or to receive “Don’t make something out of nothing, in fact, the opposite is true” as fee..