НЕ СМІШНО. Чому рекрутери пишуть погані вірші

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

“У день чудовий, день пригожий постукала до Вас сюди” (с), щоб швиденько сказати пару слів про те, як креативіт вітчизняний рекрутер. А креативіт він нещадно, несамовито, самовіддано

Staff recruitment Hiring HR IT Recruiting Development
НЕ СМІШНО. Чому рекрутери пишуть погані вірші

“У день чудовий, день пригожий постукала до Вас сюди” (с), щоб швиденько сказати пару слів про те, як креативіт вітчизняний рекрутер. А креативіт він нещадно, несамовито, самовіддано. До трусів.

Якщо без прелюдій - чому виходить не ок?

 • часто ми креативимо, коли нема чого сказати у справі
 • а ще забуваємо, що виділитися за будь-яку ціну - не завжди екологічна мета. Куди важливіше нести в повідомлення користь, а не творчість (про всяк випадок: користь для кандидата. Наприклад, розповісти, що там за технологіями, проєктом, грошами)
 • почуття гумору дуже тендітна субстанція. Не факт, що ваш жартівник потрапить у ціль
 • плоский і безпідставний креатив дискредитує професію рекрутера в цілому
 • робкі загравання, пошук у тіндері, сексі підтекст, тема супергероїв - туди ж


Читаємо:

*але перш ніж почнемо

ми тут зібралися не заради поржати. А щоб розібратися, як зробити краще та як не робити взагалі.

Приклади творчості прилітають до мене від розробників, читачів зі стрічки фб, Лінка та енторнету. Мета цієї демонстрації одна - дуже хочеться, щоб ми робили гарний рекрутинг, а не самодіяльність. Все це починається з поваги один до одного і, що важливіше - самоповаги.


Креативні приклади до студії:

НЕ СМІШНО. Чому рекрутери пишуть погані вірші
НЕ СМІШНО. Чому рекрутери пишуть погані вірші
НЕ СМІШНО. Чому рекрутери пишуть погані вірші
НЕ СМІШНО. Чому рекрутери пишуть погані вірші
НЕ СМІШНО. Чому рекрутери пишуть погані вірші


Тут, звичайно, можна заперечити - мовляв, це все про родзинку у тексті. Про авторський стиль, харизму, про те, щоб повідомлення були смачними, несхожими на інші, а ще щоб у них була душа. Але ні, хлопці. Родзинка - це коли ви зробили все по совісті і тільки після вписали маленьку елегантну деталь. А якщо весь текст одна суцільна особливість - то це вже трохи кроляча говішка. Яка, безперечно, на цю саму родзинку схожа.


Більшість програмістів тримають фокус на технологіях та цифрах. І вони клали на високі матерії на кшталт ямби та дактилю. А ще на те, що ви любите «відпочивати в Єгипті, тому відповіддю на цей лист ви наблизите відпустку самотньої дівчини (с)» (це я ще не жартую). Ну і ми ж не на ранку, хлопці, тож можна зняти костюм лисички та перестати хантити кандидатів у тіндері.


До речі, будь-який текст можна розкласти за пунктами:

 • Кому пишемо і навіщо. Іншими словами: який толк від мого повідомлення для людини?
 • Факти - чи достатньо корисної інформації?
 • Структура: Проєкт. Стек. Пропозиція. Вимоги. Кол ту екшн.
 • Лаконічність: щоб швидко та зручно читати, а ще щоб легко знайти важливе в тексті.
 • Формулювання - щоб не вантажило, не дратувало і не доводилося здогадуватися, що ви хотіли сказати.


Звідси трохи думок:

 • Все починається з ідентичності. Я роблю роботу, як професіонал, з позиції на рівних, або просто тому, що у мене лапки і я не знаю, чим ще привернути увагу, окрім як станцювати.Останнє сильно дискредитує не лише вас, а й рекрутерів країни у принципі.
 • Якщо хочете експериментувати - почніть з посади у фб, але не з розсилки. Так ви відразу відстежите зворотний зв'язок і зрозумієте - продовжувати в тому ж дусі чи краще ні.
 • Але ще раніше, почніть з мети - ви хочете хайпанути та заробити коментів чи закрити вакансію? До речі - обидва прагнення цілком собі норм і спокійно існують окремо.
  І так, будьте готові потрапити на prekrasnoe.it - доблесна публіка ресурсу не втрачає можливості занурити когось у лайно. Якщо відчуваєте, що не потягнете такого роду дискусії - краще утримайтеся та йдіть традиційним шляхом.
 • Нічого не змінилося - у будь-якому тексті про вакансію важливе “м'ясо” - ніж зробити 5 куплетів, розкажіть основне: проєкт/стік/вилка/завдання.

І щоб двічі не вставати: https://indigo.co.ua/pro-bullshit-klishe-v-pismah-rekruterov/

Якщо раптом таки зашкварилися, тоді є два варіанти розвитку подій:

Варіант 1. вам пощастить і ви зберете аудиторію шанувальників.


Варіант 2. станете тим самим хлопчиком/дівчинкою, чиї цитати розбирають по скріншотах і лають у пабликах.

Відмитися складно - тому краще відразу робити добротно, ніж креативно.

Взагалі, якщо хочете розривати ефір і "будувати власний відомий бренд" - підглядайте, як це роблять інші. Збирайте успішні (важливо: і не дуже) кейси в татку, а потім перечитуйте довгими зимовими вечорами, щоб зробити висновки.

Ну і вишенька на торті - топчик нудотних кліше:

 • Теплолюбний рекрутер, любить відпочивати в Туреччині/На Балі. Дуже чекає на вашу відповідь, тому що хоче швидше закрити вакансію і полетіти в "теплі краї"(с).
 • Робкий школяр: "якщо відповісте - зробите мій день і дуже ощасливите"; “вирішив(ла) спробувати щастя та запропонувати вакансію. . "
 • Вірші про компанію або непросте життя рекрутера (див. вище)
 • Супергеройська тема. “люди X шукають у команду хом'ячка, Кейбл зірвав завдання і тепер йому потрібен джаваскрипт розробник, який керуватиме спецзавданням на супер-засекреченому проєкті балбалблабуе”.

І т. п.

НЕ СМІШНО. Чому рекрутери пишуть погані вірші


Якщо знаєте класні приклади рекрутерського креативу – поділіться. Зробимо справедливий матеріал на противагу. А поки що жонглюємо щосили, пацани).


автор у білому пальті: Злоя Борщ

Info
Author: INDIGO Tech Recruiters
5280 Views
Category Recruiting
28.11.2019
Common articles
Why you do not need an outstanding CEO, CTO, CFO and other CxO
You need good and competent management to make your company grow and develop. But, you don’t have to entice Satya Nadella from Microsoft. When you hire a CEO, CTO or a ma..
“Our managers spend around 30% of their time searching for talent”: an interview with Maxim Shtepa, CEO of SocialTech
From the experience of Indigo , one of the keys to effective recruitment is the dialogue between parties. That is why we have decided to publish a series of interviews ..
Survey on C-Level Salaries in the Ukrainian IT Industry in 2022
Learn about how the war in Ukraine affected the income and motivation of Ukrainian IT companies’ top managers from our new salary survey.
Why does your business need a recruiter?
This article may be of use to owners and directors familiar with Ukrainian IT realities who want to improve their recruiting and also to those foreign companies who are i..
Overview of the salary for C-level in the Ukrainian IT market in 2019
CEO Ekaterina Osadchuk and the Indigo Tech Recruiters team conducted the second annual review of C-level salaries in IT. We share the results
Ageism in IT and how to deal with it
The author: Anya Stetsenko is an IT-recruiter, entrepreneur, and simply a happy woman. She has been managing Indigo recruitment agency since 2007 and has been bringing ne..
COMPANY IS ALWAYS MADE BY TALENTED PEOPLE. DIALOG WITH LESYA ARNOLD
We dreamt for a long time to have an interview with Lesya
C-Level Executive Salaries in Ukrainian IT Sector in 2021: Overview
CEO Ekaterina Osadchuk and the Indigo Tech Recruiters team gave the third annual overview of how much C-level executives make in the IT sector. We share our results with ..
Iownit: “We keep our communication transparent, and require this from everyone in our company”
If you haven’t heard of iownit yet (which would be surprising), allow us to fix this right away. lownit Capital and Markets, Inc
Thrifty Recruiting: Soul or Flesh?
About the author: Katya Osadchuk. CEO of Indigo. Economist, professional psychologist, and a savvy HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. She know..
Does HR Help a Company Earn Money or Just Spends It?
Katya Osadchuk— CEO, IndigoIT recruiting agency, economist, professional psychologist, and HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. This article is ..
Overview of C-Level Salaries on Ukrainian IT market
Lately we’ve filled 30 C-level vacancies in IT companies and discovered that neither candidates nor employers feel confident when it comes to numbers
How to hire the best Web Developers? We know, and we are ready to share our experience.
Finding a black cat in a dark room is hard…Especially if there is no cat!
WHY DO US COMPANIES OPEN OFFICES IN UKRAINE
More and more of the world’s best known companies are choosing to open R&D centers in Ukraine. Household names such as — EPAM, Luxoft, Ciklum, Intetics, TEAM Internationa..
7 trends in the IT labor market with statistics (which you will surely object)
It is a thankless duty to formulate trends, as one risks to play Captain Obvious or to receive “Don’t make something out of nothing, in fact, the opposite is true” as fee..