Огляд зарплат фінансових директорів в українському IT

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

СЕО Катерина Осадчук і команда IT-рекрутингового агентства INDIGO Tech Recruiters провели другий щорічний огляд заробітних плат для C-Level в IT. Нагадаємо, що раніше ми випустили огляд зарплат СЕО, СОО, CTO і HRD.

Salary review CFO Top manager IT Professions
СЕО INDIGO Tech Recruiters - Катерина Осадчук СЕО INDIGO Tech Recruiters - Катерина Осадчук

СЕО Катерина Осадчук і команда IT-рекрутингового агентства INDIGO Tech Recruiters провели другий щорічний огляд заробітних плат для C-Level в IT. Нагадаємо, що раніше ми випустили огляд зарплат СЕО, СОО, CTO і HRD.

А зараз розглядаємо зарплати і фактори мотивації фінансових директорів (вони ж – Chief Financial Officer, або скорочено CFO).

 Раніше роль фінансового директора полягала в повідомленні про фінансові результати компанії або про брак бюджету як про здійснений факт.

Сучасний фіндиректор – більш стратегічний гравець. Щоб приносити максимальну користь бізнесу, CFO повинні, крім фінансових компетенцій, володіти потужними лідерськими якостями.

Йдеться не лише про харизму, а й про обізнаність у питаннях прибутковості і маржинальність компанії. CFO повинні самостійно пропонувати кращі рішення з побудови бізнес-моделі, забезпечення прибутковості, пошуку інвестицій. А потім очолювати процес впровадження цих рішень у життя. Далі необхідно вміти перевести їх у чіткі завдання, донести до потрібних працівників і здійснити моніторинг виконання.

Хороший фінансовий директор повинен бути допитливим: брати участь в зібраннях команд делівері, маркетингу, продажів, щоб розуміти бізнес, чути про проблеми і рішення, що ухвалюються, показувати їхню фінансову сторону. Це дозволяє командам не ухвалювати рішення у відриві від цифр.

Аналітичність і технологічність – ще одні важливі компетенції для CFO. Легкий доступ до дешбордів, вибудованих на основі точних даних, генерація автоматизованих звітів у пару кліків – те, за що СЕО цінують фінансових директорів. Особливо якщо використовується хмарне рішення з доступом з будь-якого пристрою в зручний час. Навіть засинаючи, СЕО може переконатися, що справи в його компанії йдуть добре. Немає сумнівів, що CFO – важливий стратегічний партнер СЕО, який забезпечує його спокійний сон.

Скільки ж коштують такі керівники? Нижче ми покажемо результати опитування 26 CFO IT-компаній в Україні.

Скільки отримують CFO - взаємозв'язок зарплат з іншими факторами

Більшість учасників нашого опитування (53,85%) працюють у компаніях, заснованих в Україні, 26,92% – в європейських.

Рис. 1. Країна заснування IT-компанії, в якій працює фінансовий директор Рис. 1. Країна заснування IT-компанії, в якій працює фінансовий директор

42,31% опитаних працюють у компаніях, розмір яких від 81 до 200 працівників.

Рис. 2. Кількість працівників у компанії, де працює фінансовий директор Рис. 2. Кількість працівників у компанії, де працює фінансовий директор

Більше половини опитаних – представники продуктових IT-компаній

Рис. 3. Відсоток учасників опитування з аутсорсингових, аутстафінгових і продуктових компаній Рис. 3. Відсоток учасників опитування з аутсорсингових, аутстафінгових і продуктових компаній

Найчастіше СFО заробляють $3875. Загалом вилка від $1500 до $7500. Було двоє фіндиректорів з зарплатою $10 000, а також двоє з зарплатою $960 і $1000 – вони потрапили до 10 % верхнього і нижнього значення вибірки, і тому були вилучені як ті, хто випадає із загальної статистики, або статистично малоймовірні.

Рис. 4. Загальна вилка винагороди фінансового директора (зарплата плюс бонуси) Рис. 4. Загальна вилка винагороди фінансового директора (зарплата плюс бонуси)

Рівень зарплати фінансового директора корелює з найрізноманітнішими факторами.

Хочу звернути увагу на те, що пункти, за якими ми отримали менше чотирьох відповідей, були вилучені, тому що не можуть бути достатньо валідними для ухвалення рішень. Наприклад, якщо тільки четверо СFО відповіли, що працюють у компаніях розміром до 20 осіб, ми вилучили ці цифри як недостатньо показові і брали до уваги лише ті, де п’ять і більше відповідей.

Рис. 5. Взаємозв'язок між винагородою фінансового директора і кількістю працівників у компанії Рис. 5. Взаємозв'язок між винагородою фінансового директора і кількістю працівників у компанії

Цифри показують, що у великих (за кількістю працівників) компаніях CFO заробляють значно більше, ніж у маленьких. $3750 на медіані у порівнянні з $1500.

Цікаво, що СFО – єдина C-Level-роль з нашого огляду зарплат, де практично не було представників до 30 років.

Більшість респондентів – віком від 31 до 40 років, але заробіток вищий у тих, хто старше 41 року – $5100 на медіані у порівнянні з $3875. Також і верх вилки у них $10 000, а не $6350, як у більш молодих фінансових директорів.

Рис. 6. Взаємозв'язок між винагородою та віком СFО Рис. 6. Взаємозв'язок між винагородою та віком СFО
Рис. 7. Взаємозв'язок між винагородою та віком фінансового директора. Медіана Рис. 7. Взаємозв'язок між винагородою та віком фінансового директора. Медіана

Чим старша компанія, тим частіше в ній зустрічаються CFO з більш високою зарплатою. Так, у компаніях віком від п’яти до десяти років фіндиректор може отримувати $7300, а понад десять років – $10 000.

На медіані ж є фінансові директори і в молодих компаніях (від одного до трьох років) з досить високою зарплатою – $4000. Для порівняння: медіана фіндиректорів, що працюють у дорослих (10-20 років) компаніях, – $5000.

Рис. 8. Взаємозв'язок між винагородою фінансового директора і віком компанії, де він працює Рис. 8. Взаємозв'язок між винагородою фінансового директора і віком компанії, де він працює

Спостерігається яскрава кореляція рівня доходу з кількістю підлеглих – так, CFO з одним-трьома підлеглими отримують $2500 на медіані, від чотирьох до семи – $3750, а у фіндиректорів, що керують командою 11-15 осіб і більше, – медіана зарплати може складати близько $8000.

Рис. 9. Кореляція винагороди фінансового директора з кількістю його прямих підлеглих Рис. 9. Кореляція винагороди фінансового директора з кількістю його прямих підлеглих

У СFО, що мають бонусну частину в структурі оплати, дохід вище – $4375 на медіані у порівнянні з $3100 – у тих, хто отримує тільки ставку.

Рис. 10. Взаємозв'язок між винагородою фіндиректора і формою оплати – тільки фіксована частина або фіксована + бонус Рис. 10. Взаємозв'язок між винагородою фіндиректора і формою оплати – тільки фіксована частина або фіксована + бонус

Різниця в зарплаті чоловіків і жінок на даній посаді незначна, але все-таки існує.

Рис. 11. Медіана зарплати чоловіків і жінок на посади фінансового директора Рис. 11. Медіана зарплати чоловіків і жінок на посади фінансового директора

Зарплата CFO в аутсорсингових компаніях нижча, ніж в продуктових – на медіані різниця в $750.

Рис. 12. Вилка зарплати фіндиректора в продуктових і аутсорсингових компаніях. Рис. 12. Вилка зарплати фіндиректора в продуктових і аутсорсингових компаніях.

У середньому зарплата фінансового директора в продуктових компаніях майже на $1200 вища.

Рис. 13. Середній рівень зарплати фіндиректора в продуктових і аутсорсингових компаніях Рис. 13. Середній рівень зарплати фіндиректора в продуктових і аутсорсингових компаніях

Найбільш значна різниця в зарплатах фінансових директорів виявилася пов'язаною з наявністю MBA або просто вищої освіти. Так, у середньому фінансовий директор з MBA отримує $5889, на відміну від $3511 у такого ж керівника просто з вищою освітою.

Рис. 14. Зарплатна вилка фінансових директорів, пов’язана з їхньою освітою Рис. 14. Зарплатна вилка фінансових директорів, пов’язана з їхньою освітою

KPI, фактори мотивації і демотивації фінансових директорів в українському IT

Ми проаналізували додаткові чинники мотивації і демотивації, а також деякі умови праці фіндиректорів.

Це єдина посада з усіх C-Level-позицій, для якої головний фактор мотивації – це рівень заробітної плати (88,46%). Інші фактори мотивації, як показано на графіку, в помітно меншому пріоритеті. Так, свобода в ухваленні рішень і їхній імплементації важлива для 53,85% опитаних; для половини (50%) – відкрита і доброзичлива корпоративна культура.

Рис. 15. Фактори мотивації СFО (клікніть на графік для збільшення) Рис. 15. Фактори мотивації СFО (клікніть на графік для збільшення)

Відповідно, й головним фактором демотивації для фінансового директора є недостатній рівень оплати праці – це відзначили 53,85% учасників.

Рис. 16. Фактори демотивації фінансових директорів (клікніть на графік для збільшення) Рис. 16. Фактори демотивації фінансових директорів (клікніть на графік для збільшення)

У половини фінансових директорів (50 %) KPI пов'язані з прибутком компанії, що дуже розумно.

Рис. 17. KPI, за які фіндиректорам виплачують бонус (клікніть на графік для збільшення) Рис. 17. KPI, за які фіндиректорам виплачують бонус (клікніть на графік для збільшення)

В українському IT навіть фінансові директори в переважній більшості оформлені як ФОП – 76,92%.

Рис. 18. Форма оформлення співпраці з фінансовими директорами Рис. 18. Форма оформлення співпраці з фінансовими директорами

І у 69,23% опитаних оплата прив'язана до курсу долара.

Рис. 19. Валюта, до якої прив'язана виплата винагороди CFO Рис. 19. Валюта, до якої прив'язана виплата винагороди CFO

Будемо раді, якщо інформація виявиться корисною для ухвалення правильних бізнес-рішень. І нагадаємо, що готові допомогти компаніям з пошуком CFO та інших C-Level-менеджерів.

P. S. Дякуємо Віталію Луженцову за професійну допомогу в обробці даних.

Info
Author: INDIGO Tech Recruiters
6606 Views
Category C-level
29.05.2020
Common articles
Why you do not need an outstanding CEO, CTO, CFO and other CxO
You need good and competent management to make your company grow and develop. But, you don’t have to entice Satya Nadella from Microsoft. When you hire a CEO, CTO or a ma..
“Our managers spend around 30% of their time searching for talent”: an interview with Maxim Shtepa, CEO of SocialTech
From the experience of Indigo , one of the keys to effective recruitment is the dialogue between parties. That is why we have decided to publish a series of interviews ..
Survey on C-Level Salaries in the Ukrainian IT Industry in 2022
Learn about how the war in Ukraine affected the income and motivation of Ukrainian IT companies’ top managers from our new salary survey.
Why does your business need a recruiter?
This article may be of use to owners and directors familiar with Ukrainian IT realities who want to improve their recruiting and also to those foreign companies who are i..
Overview of the salary for C-level in the Ukrainian IT market in 2019
CEO Ekaterina Osadchuk and the Indigo Tech Recruiters team conducted the second annual review of C-level salaries in IT. We share the results
Ageism in IT and how to deal with it
The author: Anya Stetsenko is an IT-recruiter, entrepreneur, and simply a happy woman. She has been managing Indigo recruitment agency since 2007 and has been bringing ne..
COMPANY IS ALWAYS MADE BY TALENTED PEOPLE. DIALOG WITH LESYA ARNOLD
We dreamt for a long time to have an interview with Lesya
C-Level Executive Salaries in Ukrainian IT Sector in 2021: Overview
CEO Ekaterina Osadchuk and the Indigo Tech Recruiters team gave the third annual overview of how much C-level executives make in the IT sector. We share our results with ..
Iownit: “We keep our communication transparent, and require this from everyone in our company”
If you haven’t heard of iownit yet (which would be surprising), allow us to fix this right away. lownit Capital and Markets, Inc
Thrifty Recruiting: Soul or Flesh?
About the author: Katya Osadchuk. CEO of Indigo. Economist, professional psychologist, and a savvy HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. She know..
Does HR Help a Company Earn Money or Just Spends It?
Katya Osadchuk— CEO, IndigoIT recruiting agency, economist, professional psychologist, and HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. This article is ..
Overview of C-Level Salaries on Ukrainian IT market
Lately we’ve filled 30 C-level vacancies in IT companies and discovered that neither candidates nor employers feel confident when it comes to numbers
How to hire the best Web Developers? We know, and we are ready to share our experience.
Finding a black cat in a dark room is hard…Especially if there is no cat!
WHY DO US COMPANIES OPEN OFFICES IN UKRAINE
More and more of the world’s best known companies are choosing to open R&D centers in Ukraine. Household names such as — EPAM, Luxoft, Ciklum, Intetics, TEAM Internationa..
7 trends in the IT labor market with statistics (which you will surely object)
It is a thankless duty to formulate trends, as one risks to play Captain Obvious or to receive “Don’t make something out of nothing, in fact, the opposite is true” as fee..