Скільки заробляє DevOps Engineer - і чи коштує гра свічок

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Бути девопс-інженером – це як грати одразу дві ролі: системного адміністратора та програміста. Що входить до обов'язків DevOps Engineer, скільки заробляє фахівець і куди можна зростати у сфері, розповідає команда INDIGO Tech Recruiters.

IT For candidates Salary review

DevOps Engineer: що за звір і з чим він працює

Спочатку DevOps — це не посада, а скорочена назва методології, яка походить від слів development та operations. Суть методології – забезпечення ефективної взаємодії розробників та кінцевих користувачів продукту, а також оптимізація процесів життєвого циклу софту.

У свою чергу, девопс-інженер бере участь у етапах життєвого циклу продукту, забезпечує колаборацію між розробниками для більш ефективної роботи та економії часу, за який продукт потрапляє до користувача.

DevOps Engineer працює з:

 • People — людьми, саме командами розробників, які постійно взаємодіють друг з одним.
 • Processes - процесами. Наприклад, розробники створюють додаток і пізніше повинні перевірити, чи можна в нього залогінитись, залишити коментарі, як програма поводиться в мобільній версії. DevOps-інженери беруть участь у автоматизації таких перевірок.
 • Products — програмні продукти та технології. Так, серед обов'язків девопсу часто трапляється робота з хмарними технологіями. «Хмара» відрізняється за методом зберігання та обробки даних від комп'ютера, має особливі принципи дії. DevOps-інженер допомагає компаніям максимально ефективно використовувати хмарне середовище, знижуючи ймовірність ризиків.

DevOps Engineer може працювати на будь-яких проектах у IT: спорт, транспорт, fashion тощо. Сьогодні ви можете працювати над проектом великого рітейлера автомобілів, а через місяць допомагати в побудові системи обробки даних з роботів, які задіяні під час медичних операцій.

Що входить до обов'язків девопсу 

Найчастіше DevOps-інженер працює з одним або декількома категоріями, які відображають ключові аспекти розробки та доставки ПЗ: 

 • безперервна доставка коду (складання, тестування та розгортання);
 • конфігурування та розгортання інфраструктури (переважно за допомогою коду);
 • автоматизація процесів життєвого циклу продукту;
 • налаштування хмарних сервісів, мережі та зв'язків між ними;
 • безпека процесів на проєкті.

Це частина обов'язків девопсу - вони можуть змінюватися в залежності від проєкту та замовника. Трапляється, DevOps Engineer спеціалізується на окремих процесах — і працює лише у своїй сфері, наприклад: 

 • Release Engineer — спеціаліст, який працює з CI або CD, відповідає за розробку процесу складання, тестування та розгортання софту.
 • Infrastructure Engineer — фахівець, який допомагає створювати, налаштовувати та планувати інфраструктуру програмного продукту. Серед обов'язків такого інженера є опис інфраструктури кодом (IaC) та супровід проєкту в залежності від потреб розробників або бізнесу.
 • SRE — спеціаліст, який забезпечує безперебійну роботу та надійність програмного продукту;

Ще одна нова спеціалізація - DevSecOps. Це фахівець, який працює над безпекою та на всіх етапах розробки та інфраструктури продукту. Більше про обов'язки, необхідні скіли, інструменти для девопса і методології в цілому можна дізнатися за посиланням.

Переваги та недоліки роботи девопс-інженером

DevOps-інженери - це багаторукі фахівці. Вони вміють автоматизувати процеси, а також знають, як працюють розробники, QA та менеджери. Вони пишуть код, швидко освоюють складні інструменти та не губляться перед незнайомими тягами. Хороших девопсов мало — при тому, що в топових компаніях у США їм можуть платити $75–100 тис., а вакансій для фахівців багато.

Крім високої зарплати та низької конкуренції на ринку праці, переваги роботи DevOps-інженером такі: 

 • Різноманітні таски. Шляхи розв'язання або створення інфраструктури на різних проєктах відрізняються, що впливає на інструменти та технології, що використовуються, які потрібно знати або освоювати «з нуля». Завдяки цьому професія девопса не приїдається навіть після багатьох років роботи.
 • Довгострокова актуальність професії. На відміну від технологій, принципи роботи в IT-сфері кардинально не змінюються - сервери та Linux не зникнуть, а професія девопс-інженера залишиться актуальною і через десять років.
 • Необов'язкове знання мов програмування. Девопс має бути знайомим із базою, але поглиблене знання мов програмування для фахівців не must-have. Саме тому в DevOps досить просто перейти із системного адміністрування або з іншої професії.

Серед недоліків роботи DevOps Engineer — неповноцінні проєкти, які покривають лише один чи два аспекти методології.Наприклад, CI — процес складання та тестування коду, а також його реліз, коли обов'язки спеціаліста обмежуються доставкою результатів складання та перевіркою успішності процесу. Або Infrastructure Engineer, який не співпрацює безпосередньо з розробниками чи замовниками, а відповідає лише за налаштування серверів та хмарного середовища.

Кар'єрні перспективи: скільки заробляє DevOps Engineer і куди може зростати

Зарплатня девопса залежить від компанії, освіти, досвіду, типу роботи та вміння себе «продати». Ми провели ресерч, на основі якого вивели середній рівень зарплат серед DevOps- та CloudOps-інженерів у Києві та Львові. Також враховували дані з дослідження DOU за грудень 2021-го та аналітики Djinni за лютий цього року.

Опитували 36 DevOps Engineers у Києві та 17 — у Львові. У дослідженні взяли участь співробітники Luxoft, DataArt, Epam, GlobalLogic, SoftServe, Nextiva та інших компаній. Загальні параметри для ресерчу – досвід роботи не менше 5-ти років, а також знання AWS, Linux (Ubuntu, RedHat або аналогічної ОС), Terraform чи CloudFormation.

За результатами ресерчу INDIGO Tech Recruiters, медіанна зарплата у CloudOps-інженерів —$5 тис. для Львова та $6 тис. у Києві. DevOps Engineers з досвідом до 6 років у Києві отримують $4,2 тис., у Львові — $3,7 тис. Для девопсів із досвідом 7+ років зарплата у Києві становить $6,1 тис., у Львові — $5,2 тис.

Шукаємо DevOps інженера!

У нас відкриті вакансії DevOps для різних напрямків. Детальніше за посиланням або чекаємо на ваше CV на пошту info@indigo.co.ua

Дивитися вакансії

Важливо: кар'єру в DevOps можна розпочати відразу після проходження спеціалізованих курсів — про них ми вже писали в статті. Після навчання можна пройти на посаду Trainee з мінімальною зарплатою та перспективою перегляду від кількох місяців до року. Trainee DevOps Engineer вважається фахівець з досвідом від 1 до 6 місяців. Середній рівень зарплати Trainee – до $500.

Джуніором можна вважати девопса з досвідом роботи на позиції від пів року до півтора року. При цьому зарплата фахівця підвищується до 1 тис. дол. Мідли працюють від 2 до 3-х років, заробляючи в середньому до 3 тис. дол.

Ще дорожче «коштують» Team Lead девопс-інженери з досвідом від п'яти років. Їхня зарплатня складає близько $6 тис. Architect DevOps Engineer з аналогічним досвідом отримують $6–7 тис. Зарплата може відрізнятися залежно від типу досвіду: support, білд-engineer або SRE.

Зарплати в продуктових та аутсорсингових компаніях знаходяться на одному рівні, там же технічні та нетехнічні фахівці заробляють найбільше. Найменше DevOps-інженери отримують у профільних агентствах.

Примітно, що зарплата фахівців також може залежати від вищої освіти. За даними Ain, найвищий рівень оплати праці DevOps-інженерів. - У випускників НТУУ «КПІ». Серед джунів найбільше заробляють випускники КНУ ім. Тараса Шевченка.

І насамкінець: перспективи зростання. Перед досвідченим інженером найчастіше постає вибір: менеджмент чи архітектура. Можна розвивати експертизу у безпеці чи, наприклад, у машинному навчанні, залучати нові проєкти чи перейти до CTO (Chief technical officer — технічний директор). Якщо бачите, що лідерство – це ваше, йдіть у тимліди. Так ви закріпите свої soft skills, будете тісно взаємодіяти з командою, визначати цілі та шляхи для досягнення результату, розвивати команду та окремо кожного її члена. Перспективи розвитку тимліду - перехід у Competency manager, Head of DevOps компанії чи технічного директора.

Info
Author: INDIGO Tech Recruiters
7993 Views
Category Recruiting
19.10.2021
Common articles
“Our managers spend around 30% of their time searching for talent”: an interview with Maxim Shtepa, CEO of SocialTech
From the experience of Indigo , one of the keys to effective recruitment is the dialogue between parties. That is why we have decided to publish a series of interviews ..
Survey on C-Level Salaries in the Ukrainian IT Industry in 2022
Learn about how the war in Ukraine affected the income and motivation of Ukrainian IT companies’ top managers from our new salary survey.
Why does your business need a recruiter?
This article may be of use to owners and directors familiar with Ukrainian IT realities who want to improve their recruiting and also to those foreign companies who are i..
Overview of the salary for C-level in the Ukrainian IT market in 2019
CEO Ekaterina Osadchuk and the Indigo Tech Recruiters team conducted the second annual review of C-level salaries in IT. We share the results
Ageism in IT and how to deal with it
The author: Anya Stetsenko is an IT-recruiter, entrepreneur, and simply a happy woman. She has been managing Indigo recruitment agency since 2007 and has been bringing ne..
COMPANY IS ALWAYS MADE BY TALENTED PEOPLE. DIALOG WITH LESYA ARNOLD
We dreamt for a long time to have an interview with Lesya
C-Level Executive Salaries in Ukrainian IT Sector in 2021: Overview
CEO Ekaterina Osadchuk and the Indigo Tech Recruiters team gave the third annual overview of how much C-level executives make in the IT sector. We share our results with ..
Iownit: “We keep our communication transparent, and require this from everyone in our company”
If you haven’t heard of iownit yet (which would be surprising), allow us to fix this right away. lownit Capital and Markets, Inc
Overview of C-Level Salaries on Ukrainian IT market
Lately we’ve filled 30 C-level vacancies in IT companies and discovered that neither candidates nor employers feel confident when it comes to numbers
How to hire the best Web Developers? We know, and we are ready to share our experience.
Finding a black cat in a dark room is hard…Especially if there is no cat!
WHY DO US COMPANIES OPEN OFFICES IN UKRAINE
More and more of the world’s best known companies are choosing to open R&D centers in Ukraine. Household names such as — EPAM, Luxoft, Ciklum, Intetics, TEAM Internationa..
7 trends in the IT labor market with statistics (which you will surely object)
It is a thankless duty to formulate trends, as one risks to play Captain Obvious or to receive “Don’t make something out of nothing, in fact, the opposite is true” as fee..
The Coming Days: 10 Characteristics of the Team of the Future
We have already discussed personal skills of the future. In this article, we decided to talk about how teams are transformed and which skills and characteristics they sh..
HOW TO CREATE A DREAM-TEAM 6 RECOMMENDATIONS FOR hiring the best technical team
Closing technical position may resemble a debilitating marathon. Or sprint, when the maximum energy is laid out for a minimum of time. And when you need to hire the whole..
Overview of Product Roles salaries in Ukrainian IT companies
CEO Ekaterina Osadchuk and the Indigo Tech Recruiters team conducted the second annual review of salaries for C-level in IT. We remind you that every year we carry out a ..