2D Artist

2D Artist – це фахівець, який створює арт-елементи за допомогою засобів комп'ютерної графіки: персонажів, предмети, локації тощо. Ця професія потребує навичок у двох напрямках – художніх та володіння спеціалізованими програмами й інструментами.

Обов'язки 2D Artist

Крім власне створення візуального контенту, 2D Artist присвячує робочий час іншим завданням. Наприклад, це може бути тісна співпраця зі сценаристами, арт-директором та іншими колегами, залученими в процес створення артів. Зазвичай 2D Artist бере участь у повному циклі створення контенту – від концептів та скетчів до фінального результату.


2D Artist: основні скіли


Щоб отримати роботу в цьому професійному напрямку, потрібна художня освіта та профільні навички (насамперед – рисунок та композиція, робота зі світлом та тінню, колористика тощо). В залежності від елементів, які має зображати 2D Artist, можуть знадобитися особливі знання й скіли, які потребують освіти та практики. Наприклад, у багатьох компаніях є розподіл 2D Artist. Художник із локацій готує пейзажі, будинки, інтер'єри, а відтак – потребує знань архітектури та перспективи. Художники з персонажів створюють зображення людей, тварин, вигаданих героїв, а це – знання анатомії і вміння передати характер за допомогою художніх засобів.

Зазвичай співробітники на позиції 2D Artist мають вміти малювати як на папері, так і за допомогою графічного планшета. Тому важливо володіти й спеціалізованим софтом, найчастіше серед вимог роботодавців – Adobe Photoshop, Illustrator, CorelDRAW.

Запитання про рекрутинг 2D Artist

1. Роботодавці з яких напрямків залучають 2D Artist?

Вибір доволі широкий. Насамперед у цих фахівцях зацікавлені студії, які розробляють ігри та мобільні додатки. А також послуги 2D Artist затребувані в бізнесах, які створюють рекламу, анімацію, ілюстрації тощо.
Безумовно, ця робота передбачає значну креативну складову. Проте не можна стверджувати, що це – вільний творчий політ. Адже проекти – наприклад, у геймдеві, реалізуються за низкою вимог, технічних і щодо стилю, і мають усталені алгоритми створення візуального контенту.
Насамперед варто отримати художню освіту, багато практикуватися, а також опанувати спеціалізований софт. Також перевагою початківця без досвіду в очах роботодавця стане гарне портфоліо – роботи, які демонструють навички художника. Допоможе на старті і наявність робіт, виконаних на замовлення на фрілансі – їх також корисно додати в портфоліо.