Engineer

Фахівець на посаді Engineer (Software Engineer) у технологічних компаніях виконує більш широкий функціонал порівняно з програмістом і ця роль є вищою за ієрархією.

Обов'язки Engineer

Набір завдань на цій посаді залежить від конкретної компанії та специфіки її продукту. Загалом це можуть бути різні функції – проектування, розробка, тестування, написання документації, розробка методології та стандартів тощо. Також такі фахівці можуть займатися керівництвом проектів, які реалізують девелопери.


Engineer: основні скіли

Насамперед фахівцю на цій посаді потрібні технічні навички – знання мов програмування, фреймворків, бібліотек тощо. Також необхідні знання алгоритмів, структури даних, патернів проектування.

Крім технічного бекграунду, інженерам зазвичай необхідні менеджерські скіли, знання основ бюджетування, управління проектами тощо. Популярне побажання в вакансіях – знання англійської мови (якщо бізнес працює з міжнародним ринком).

Запитання про рекрутинг Software Engineer

1. Чим відрізняються ролі Engineer та розробника?

1. Чим відрізняються ролі Engineer та розробника? Вони близькі в багатьох аспектах, проте є й відмінності. Девелопер пише код за заданими параметрами. Завдання інженера – більш масштабні: він застосовує до розробки програмного забезпечення інженерні принципи, тобто проектує архітектуру.
Найбільш поширені такі позиції, як Support Engineer (входить до складу служби підтримки) та QA Engineer (є в командах тестувальників).
Зазвичай ці фахівці мають універсальний скіл-сет, а відтак – можуть залучатися до роботи з широким вибором продуктів, наприклад, програмами, додатками, веб-сайтами тощо.