Rust програміст

Rust програміст використовує в роботі над кодом мову програмування Rust. Ця МП не входить до топу найпоширеніших у світі, проте її популярність щороку зростає – фахівці відзначають безпечність, швидкість обробки даних та продуктивність. І саме ця мова програмування є вибором №1 програмістів за результатами опитування StackOverflow у категорії «найулюбленіших та найбажаніших» – тобто тих, які фахівці хочуть вивчити насамперед.

Обов'язки Rust програміста

Перевагою Rust є також її різносторонність – можливість розробляти програмне забезпечення, додатки, сайти, файлові та операційні системи тощо.

Типові обов'язки на цій позиції аналогічні з тими, які передбачені ролями програмістів на інших мовах програмування. Перелік залежить від проекту, але насамперед це розробка нового функціоналу продуктів, участь у технічних рішеннях, оптимізації архітектури, тестування, code review тощо.


Rust програміст: основні скіли

Стандартні побажання роботодавців до технічних скілів – це знання мови програмування Rust, а також async/async streams, шаблони проектування, мережеві протоколи та веб-стандарти, структура даних тощо. Наприклад, фреймворки відрізняються для backend- та frontend-розробки.


Питання про рекрутинг Rust програмістів

1. Чи складно закривати вакансії Rust програмістів?

Ці проекти з пошуку не можна назвати найпростішими, адже Rust – не найбільш поширена мова програмування, і фахівців не так багато. Щоб знайти та залучати таких кандидатів, треба використовувати максимум джерел пошуку.
Насамперед ми використовуємо базу агенції, сформовану за роки роботи. А також інші інструменти – наприклад, пошук через соціальні мережі та особисті рекомендації. Варто зазначити, що ці фахівці мають згуртовану спільноту, тож знаходити потрібних кандидатів можна і в профільних пабліках.
Насамперед опанувати Rust простіше тим програмістам, які мають досвід розробки на таких мовах програмування, як C++, Erlang або Haskell.