Engineering manager

Engineering manager – це управлінська позиція в ІТ-компанії, яка сфокусована на управлінні проектом та командою.

Обов'язки Engineering manager

Щоб бути ефективним на цій позиції, важливо мати технічний бекграунд. Проте здебільшого цей професіонал зосереджений саме на управлінських функціях – він керує комунікаціями в своїй команді та з іншими командами, розставляє пріоритети та розподіляє завдання, планує навантаження та виконання процесів. Також Engineering manager проводить зустрічі, обирає методології розробки, може брати участь у рекрутингу, коли є потреба розширити команду. Крім цього Engineering manager складає технічний роудмап (зазвичай разом із Tech Lead та інженерами).


Engineering manager: основні скіли

Професіонал на цій ролі має знатися на кількох напрямках. Потрібні менеджерські скіли (планування, контроль, мотивація, комунікації), а також – технічні навички, знання продукту та структури бізнесу (та ролі команди в ній), і обов'язково – бізнес-метрик.

Запитання про рекрутинг Engineering manager

1. У чому полягає різниця між ролями Tech Lead та Engineering Manager?

Загалом ці ролі близькі за функціоналом. Проте, на відміну від Engineering Manager, Tech Lead фокусується на технічних аспектах розвитку проекту, а не на управлінні та розвитку команди.
Здебільшого фахівець на цій ролі вже не пише код власноруч, адже має інші фокуси в роботі. Водночас управління проектом та командою потребує технічної експертизи.
Зазвичай за плечима цього менеджера – класичний кар'єрний шлях розробника: від Junior до Senior рівня, потім – Tech Lead, і після такого досвіду є можливість посісти посаду менеджера інженерної команди.