Як відкрити IT-офіс в Україні, але розполохати всіх кандидатів: 13 популярних фейлів

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Як зробити процес найму простим та результативним, коли офіс в Україні відкриває іноземна компанія? Яких найпоширеніших «шишок» уникати? Досвідом ділиться команда INDIGO Tech Recruiters

Business Staff recruitment Hiring IT Recruiting Culture

Як зробити процес найму простим та результативним, коли офіс в Україні відкриває іноземна компанія? Яких найпоширеніших «шишок» уникати? Досвідом ділиться команда INDIGO Tech Recruiters.

Мало інформації про компанію

Якщо кандидат не чув про компанію, яка запрошує його на роботу, шанси залучити його зменшуються. Важливо, щоб кандидат легко знайшов максимально повну і зрозумілу інформацію про компанію, її продукт, команду у два кліки. Третій клік IT-фахівець просто не зробить, якщо сам не зацікавлений у вакансії. А рекрутерам корисно вчитися мистецтву мініпрезентації у повідомленнях.

Ставка на гучне ім'я

Але є й інший бік медалі — впевненість у тому, що бренд (особливо міжнародний) гарантує залучення кандидатів. IT-фахівцям важливий не такий бренд, як продукт, технології, винагорода, адекватні очікування компанії від майбутнього співробітника. Тобто за брендом обов'язково має бути історія добрих стосунків із людьми: тоді це спрацює.

Незрозумілий опис вакансії

Прочитавши текст вакансії, кандидат має чітко зрозуміти, яка компанія і в який проєкт шукає людей, чого чекає (обов'язково чи як додаткові побажання) та як винагороджує зусилля. Витрачати час, щоб розібратися, буде лише той, кого «зачепив» певний аспект у запропонованій роботі.

Незрозумілий опис вакансії

Обмежуючі вимоги

Наприклад, вимога щодо наявності у кандидата профільної освіти. За даними DOU, вищу освіту, пов'язану з програмуванням, має лише 61% кандидатів-чоловіків та 41% жінок. Таким чином, один пункт суттєво звужує коло пошуку талантів.

Складні початкові етапи відбору

Простим і зрозумілим в ідеалі має бути кожен етап найму. Але якщо на етапі співбесід вже є шанс особистої приязні чи переважності, тому що керівник цікаво розповів про проєкт, то, наприклад, на етапі заповнення заявки цього немає. І якщо доводиться витрачати пів години, щоби відповідати на сто запитань, а потім вони ще й не зберігаються у формі, є ризик втратити безліч релевантних кандидатів.

Запрошення на інтерв'ю всім поспіль

Нерелевантні запрошення на роботу дратують кандидатів. Коли рекрутер пропонує розглянути вакансію, навіть побіжно не вивчивши досвіду фахівця, це сприймається як спам (і по суті є ним).

Нетехнологічний найм

Коли в наймі дуже багато робиться «по-старому». IT-компанія, де потрібно заповнити високу стопку паперових форм або написати код у блокноті, насторожує. Як чоботар, якому немає часу полагодити власне взуття.

Багаторівневий відбір

Є думка, що, створивши максимум перешкод на шляху до роботи, компанія відсіює лінивих та немотивованих кандидатів. Щоправда, заразом з ними відсіваються і відмінні фахівці, які цінують свій час.Безумовно, відбір на важливі ролі має проводитися вдумливо та поважно — кандидати найчастіше розуміють, що ціна помилки для компанії є надто високою. Заявка, телефонна співбесіда, HR- та технічне інтерв'ю, тестове, барейзинг (співбесіда з представником іншої функції), розмова з СЕО та/або фаундером… Всі ці етапи звичні. Але кількість та складність етапів мають бути необхідні та достатні.

Нерелевантні тестові завдання

Тестові завдання пропонують багато IT-компаній, але важливо, щоб вони були релевантними. І займали мінімум зусиль з боку кандидата, стільки, скільки необхідно для оцінки потрібних скілів. Тобто надсилати всім поспіль кандидатам безкоштовне тестове завдання, виконання якого займе цілий робочий день — приклад того, як робити точно не потрібно. Особливо якщо навіть співбесіди ще не було і компанія не встигла зацікавити кандидата хоч частково.

Нерелевантні тестові завдання

Тривалі паузи

Як між співбесідами, так і до ухвалення рішення про офер. Багаторівневі співбесіди — норма у багатьох IT-бізнесах, але, плануючи їх графік, таки варто врахувати інтереси не лише представників компанії, а й кандидата. Мало хто погодиться чекати місяцями, якщо мова просто про роботу, а не Проєкт усього життя. Затягувати з офером, поки всі домовляться, чи підходить кандидат — помилка: чи мало хто на ринку виявиться спритнішим.

Тиск з офером

Є інша крайність — коли рішення прийняти офер просять «тут і зараз». Кандидатів це часто насторожує — нагадує історію з настирливим продавцем, якому потрібно якнайшвидше реалізувати товар, не беручи до уваги потреби іншої сторони.

Байдужість фаундера

Фаундер, який вірить у свою справу, є магнітом для талантів. Фаундер, який свято вірить у те, що обрати саме його справу готовий кожен нормальний професіонал на ринку, — помиляється. Нерідко лідери бізнесів проводять бездоганні питчі для інвесторів, але не можуть (або не вважають за потрібне) пітчити ідею для кандидатів. Отже — від того, які люди залучені до проєкту і наскільки вони близькі до зарядженості фаундера, залежить результат.

Байдужість фаундера

Гонка рекрутерів

Прагнувши швидше закрити вакансії, компанія може залучити відразу багато агентств та фрілансерів до роботи над вакансією та влаштувати своєрідні «перегони». Це оманливе враження — якість за такого підходу лише страждає: у кандидатів складається негативне враження, оскільки багато людей пишуть їм з приводу однієї й тієї ж вакансії, а у рекрутерів падає мотивація — бо процес незрозумілий, а гарантії результату немає.


Автор: Катерина Маєвська

Info
Author: INDIGO Tech Recruiters
4545 Views
Category Recruiting
19.08.2020
Common articles
Why you do not need an outstanding CEO, CTO, CFO and other CxO
You need good and competent management to make your company grow and develop. But, you don’t have to entice Satya Nadella from Microsoft. When you hire a CEO, CTO or a ma..
“Our managers spend around 30% of their time searching for talent”: an interview with Maxim Shtepa, CEO of SocialTech
From the experience of Indigo , one of the keys to effective recruitment is the dialogue between parties. That is why we have decided to publish a series of interviews ..
Survey on C-Level Salaries in the Ukrainian IT Industry in 2022
Learn about how the war in Ukraine affected the income and motivation of Ukrainian IT companies’ top managers from our new salary survey.
Why does your business need a recruiter?
This article may be of use to owners and directors familiar with Ukrainian IT realities who want to improve their recruiting and also to those foreign companies who are i..
Overview of the salary for C-level in the Ukrainian IT market in 2019
CEO Ekaterina Osadchuk and the Indigo Tech Recruiters team conducted the second annual review of C-level salaries in IT. We share the results
Ageism in IT and how to deal with it
The author: Anya Stetsenko is an IT-recruiter, entrepreneur, and simply a happy woman. She has been managing Indigo recruitment agency since 2007 and has been bringing ne..
COMPANY IS ALWAYS MADE BY TALENTED PEOPLE. DIALOG WITH LESYA ARNOLD
We dreamt for a long time to have an interview with Lesya
C-Level Executive Salaries in Ukrainian IT Sector in 2021: Overview
CEO Ekaterina Osadchuk and the Indigo Tech Recruiters team gave the third annual overview of how much C-level executives make in the IT sector. We share our results with ..
Iownit: “We keep our communication transparent, and require this from everyone in our company”
If you haven’t heard of iownit yet (which would be surprising), allow us to fix this right away. lownit Capital and Markets, Inc
Thrifty Recruiting: Soul or Flesh?
About the author: Katya Osadchuk. CEO of Indigo. Economist, professional psychologist, and a savvy HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. She know..
Does HR Help a Company Earn Money or Just Spends It?
Katya Osadchuk— CEO, IndigoIT recruiting agency, economist, professional psychologist, and HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. This article is ..
Overview of C-Level Salaries on Ukrainian IT market
Lately we’ve filled 30 C-level vacancies in IT companies and discovered that neither candidates nor employers feel confident when it comes to numbers
How to hire the best Web Developers? We know, and we are ready to share our experience.
Finding a black cat in a dark room is hard…Especially if there is no cat!
WHY DO US COMPANIES OPEN OFFICES IN UKRAINE
More and more of the world’s best known companies are choosing to open R&D centers in Ukraine. Household names such as — EPAM, Luxoft, Ciklum, Intetics, TEAM Internationa..
7 trends in the IT labor market with statistics (which you will surely object)
It is a thankless duty to formulate trends, as one risks to play Captain Obvious or to receive “Don’t make something out of nothing, in fact, the opposite is true” as fee..