Добірка інструментів для автоматизації рекрутингу

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

«Зараз поп'ю каву, потім пошарюся по Екселівській базі з анкетами, після витрачу 100500 годин на підготовку та розсилку листів-запрошень для full stack developers на співбесіду, в календар залізу, щоб час розпланувати..

Staff recruitment Hiring HR Recruiting
Добірка інструментів для автоматизації рекрутингу

«Зараз поп'ю каву, потім пошарюся по Екселівській базі з анкетами, після витрачу 100500 годин на підготовку та розсилку листів-запрошень для full stack developers на співбесіду, в календар залізу, щоб час розпланувати, потім Оленку спантеличу, щоб вакансії ios розробників по джоб-порталах розкидала». Це про вас? Якщо ні, все одно читайте нашу добірку інструментів для автоматизації рекрутингу - раптом, що нове побачите і ще більше прокачаєте професіоналізм і швидкість. А якщо так, не просто читайте, а й впроваджуйте.


Ми підготували невелику добірку програм та інструментів, які будуть корисні it recruitment agencies та рекрутерам одинакам.

Почнемо з рішення від українських розробників

Хлопці з Одеси взяли та розробили софт для підбору персоналу, який отримав назву CleverStaff. Нам цей проєкт цікавий насамперед через те, що він створювався з огляду на потреби фахівців з IT-рекрутингу і наші, Indigo Tech Recruiters, зокрема. Чи успішним він вийшов? Мабуть, так, якщо рішенням користуються компанії з більш ніж 30 країн світу.

Чим може бути корисна ця програма, і які її особливості?

Це ПЗ — одне з небагатьох, які мають серверну та хмарну версію. За його допомогою ви зможете:

 • Парсити резюме з більш ніж 10 популярних ресурсів. Тут вам і LinkedIn, і superjob.ua, і регіональні гілки HH, та ін.
 • Автоматизувати розсилку листів. Є безліч шаблонів, які ви зможете налаштовувати під себе.
 • Значно прискорити пошук анкет за базою. Можна настроювати його за 22 критеріями.

Звичайно ж, не обійшлося без таких фішок, як можливість швидкої підготовки різних видів звітів, модуль для складання тестів для кандидатів на вакансії, управління лійкою рекрутингу, інтеграція з Google & Outlook Calendar і т.п. 

Як одна з сильних сторін ПЗ самі розробники відзначають широкі можливості з кастомізації та адаптації системи під потреби конкретного замовника.

«Не хаос, а Potok»

Погодьтеся, чіпляє підхід розробників Potok до неймінгу. Хочеться вірити, що з цією CRM вдасться подолати хаос. Чи реально? Погляньмо, що вона пропонує. А можливості системи наступне:

 • Двостороння інтеграція з сайтами для пошуку роботи/працівників та соціальними мережами. Приємна «фішка» CRM-системи — передача відгуків на вакансії на різних майданчиках у систему.
 • Можливість додавання кандидатів до бази з різних ресурсів. Підтримується безліч глобальних та регіональних сайтів.
 • Аналітичний модуль (ну куди ж без нього). За його допомогою ви зможете оцінювати час на закриття вакансії, продуктивність команди, ефективність вирв підбору та інші параметри.
 • Інтеграція із поштовими сервісами. Писати листи та переглядати відповіді на них можна прямо в системі.

Загалом, якщо ви шукаєте систему, що дозволяє звести більшість операцій в одне вікно, зверніть увагу на Potok.

Lumesse TalentLink

Хмарне рішення, яке автоматизує рутинні процеси. Є мобільні програми для Android, iOS та BlackBerry. Одна з фішок цього рішення – пошук вакансій у прив'язці до організаційно-штатної структури компанії та гнучке налаштування параметрів пошуку. Щодо інших функцій, вони, можна сказати, стандартні:

 • Вивантаження вакансій у різні джерела (спеціалізовані сайти, соціальні мережі тощо).
 • Можливість формування звітів різних типів. У системі є 40 встановлених форм. Також користувачі можуть створювати свої.
 • Функціонал для створення та узгодження вакансій на різних рівнях.
 • Модулі для роботи з кандидатами. Система дозволяє автоматизувати процеси підготовки листів, планування та проведення співбесід, а також безліч інших процесів. Навіть трудовий договір з успішним претендентом можна підготувати тут.

Experium

Багато цікавого обіцяють розробники тим, хто вирішить автоматизувати рекрутинг за допомогою Experium. Ця штука реально вміє чимало. За допомогою цього рішення ви зможете:

 • Налаштувати автоматичне створення «карток людини» з вичерпною інформацією про кандидата на основі резюме. Система сама “витягуватиме” потрібні відомості й додаватиме їх куди потрібно.
 • Розсилати e-mail- та SMS-повідомлення за допомогою власного сервісу.
 • Створювати прямо в системі анкети, опитувальники, тести та безліч інших об'єктів (є можливість налаштування понад 1000 різних параметрів).
 • Готувати звіти з налаштуванням більш ніж 400 параметрів.
 • Створити свій портал для спілкування рекрутерів, навчання та інших цілей.
 • Організувати роботизований обдзвін кандидатів.
 • Проводити онлайн-тестування претендентів.

І це далеко не все. Функцій цього ПЗ безліч. Є можливість вибору зручного для себе варіанта використання: десктопна версія, web-інтерфейс або мобільний додаток.

TalentScanPro

Ще одне дітище українських розробників. Особливістю цієї платформи є використання ІІ для автоматизації процесу підбору фахівців. Вона здійснює пошук відповідних кандидатів на основі аналізу переваг рекрутера. Є інтеграція з Linkedin, TurboHiring, GitHub, StackOverflow, Rabota.ua, Work.ua. Є плагін для Chrome для ефективної роботи з LinkedIn. Можливий кроспостинг вакансій на різних платформах одним кліком.

Найбільш «легкі» інструменти. Якщо "великі" програми вам не потрібні

Далеко не завжди потрібно обов'язково автоматизувати всі процеси. Деяким достатньо й окремих. Наприклад, для пошуку e-mail адрес по сторінках у соціальних мережах (і навпаки) можна використовувати Prophet.

За допомогою WhoWorksAt можна шукати контакти співробітників компаній, що вас цікавлять, просто відвідавши їх корпоративні сайти.

Не зайвим буде звернути увагу і на сервіс «Оцінка талантів» (спільне дітище HeadHunter та CEB SHL Talent Measurement Solutions). За його допомогою ви зможете автоматизувати процеси оцінки деяких здібностей та компетенцій кандидатів на ті чи інші позиції.


Непоганий інструмент для підготовки анкет та відправки їх претендентам — мобільний додаток HireVue (App StoreGoogle Play). Можна використовувати його для проведення онлайн-інтерв'ю.


В автоматизації роботи рекрутерів не завадить і чат-бот. Йому можна «делегувати» спілкування з кандидатами (до певного етапу, звісно) на сайті, в соц. мережах, у месенджерах. Компанія, яка займається розробкою таких «помічників», чимало.

 
За бажання, автоматизувати роботу рекрутера легко і просто - інструментів для цього є. Переважна більшість із них є платними. Але це все-таки інвестиції у ваш бізнес та внесок в успішну роботу. Автоматизуйтесь і вам віддасться.


автор: Денис Малов

Info
Author: INDIGO Tech Recruiters
6451 Views
Category Recruiting
14.09.2018
Common articles
Why you do not need an outstanding CEO, CTO, CFO and other CxO
You need good and competent management to make your company grow and develop. But, you don’t have to entice Satya Nadella from Microsoft. When you hire a CEO, CTO or a ma..
“Our managers spend around 30% of their time searching for talent”: an interview with Maxim Shtepa, CEO of SocialTech
From the experience of Indigo , one of the keys to effective recruitment is the dialogue between parties. That is why we have decided to publish a series of interviews ..
Why does your business need a recruiter?
This article may be of use to owners and directors familiar with Ukrainian IT realities who want to improve their recruiting and also to those foreign companies who are i..
Ageism in IT and how to deal with it
The author: Anya Stetsenko is an IT-recruiter, entrepreneur, and simply a happy woman. She has been managing Indigo recruitment agency since 2007 and has been bringing ne..
COMPANY IS ALWAYS MADE BY TALENTED PEOPLE. DIALOG WITH LESYA ARNOLD
We dreamt for a long time to have an interview with Lesya
Iownit: “We keep our communication transparent, and require this from everyone in our company”
If you haven’t heard of iownit yet (which would be surprising), allow us to fix this right away. lownit Capital and Markets, Inc
Thrifty Recruiting: Soul or Flesh?
About the author: Katya Osadchuk. CEO of Indigo. Economist, professional psychologist, and a savvy HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. She know..
Does HR Help a Company Earn Money or Just Spends It?
Katya Osadchuk— CEO, IndigoIT recruiting agency, economist, professional psychologist, and HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. This article is ..
How to hire the best Web Developers? We know, and we are ready to share our experience.
Finding a black cat in a dark room is hard…Especially if there is no cat!
WHY DO US COMPANIES OPEN OFFICES IN UKRAINE
More and more of the world’s best known companies are choosing to open R&D centers in Ukraine. Household names such as — EPAM, Luxoft, Ciklum, Intetics, TEAM Internationa..
7 trends in the IT labor market with statistics (which you will surely object)
It is a thankless duty to formulate trends, as one risks to play Captain Obvious or to receive “Don’t make something out of nothing, in fact, the opposite is true” as fee..
The Coming Days: 10 Characteristics of the Team of the Future
We have already discussed personal skills of the future. In this article, we decided to talk about how teams are transformed and which skills and characteristics they sh..
HOW TO CREATE A DREAM-TEAM 6 RECOMMENDATIONS FOR hiring the best technical team
Closing technical position may resemble a debilitating marathon. Or sprint, when the maximum energy is laid out for a minimum of time. And when you need to hire the whole..
Good CEO VS Bad CEO. One mistake that could cost your business.
Ekaterina Osadchuk — CEO at Indigo Tech Recruiters, economist, professional psychologist, HRD and business development director with more than ten years of experience
Overview of Product Roles salaries in Ukrainian IT companies
CEO Ekaterina Osadchuk and the Indigo Tech Recruiters team conducted the second annual review of salaries for C-level in IT. We remind you that every year we carry out a ..