Найм Python розробника: як знайти і рекрутувати програміста на Python

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

За даними опитування Stack Overflow, 39% розробників вважають за краще Python для кодинга, а решта планують частково використовувати його в своїй роботі. Тому не дивно, що, згідно з дослідженням The Economist, пошукових запитів, пов'язаних з Python, в США в кілька разів більше, ніж навіть для супер популярної в Америці Кім Кардашьян.

Job interviews Staff recruitment Team

За даними опитування Stack Overflow, 39% розробників віддають перевагу Python для кодингу, а інші планують частково використовувати його у своїй роботі. Тому не дивно, що, згідно з дослідженням The Economist, пошукових запитів, пов’язаних з Python, у США в кілька разів більше навіть проти суперпопулярної в Америці Кім Кардаш’ян.

Як знайти Python-розробника самостійно або за допомогою рекрутингового агентства — розбираємося далі.

Навчимо закривати вакансії оперативніше та якісніше!

Indigo Tech Recruiters School – новий стандарт знань в IT-рекрутингу. Спікери курсу: Ірина Шамаєва, Стаська Падалка, а також експерти з Garmmarly, DataArt, Медіа-Групи Україна і, звичайно, Indigo Tech Recruiters.

Дивитись програму

Хто такий Python-розробник?

Python-розробник — це фахівець, що працює з високорівневою мовою програмування Python.

За результатами опитування фахівців на нішевому спеціалізованому ресурсі Stackoverflow, 2020 року Python посів третє місце серед популярних і запитуваних мов п’яти останніх років.

Підбір фахівців, які володіють високорівневою мовою програмування Python, поки ще складний процес Фахівців, які володіють високорівневою мовою програмування Python, поки ще складно знайти

Головні переваги цієї мови програмування:

 • розширюваність і можливість для розробника під’єднувати додаткові модулі;
 • простота вивчення;
 • варіативність скриптингу — написання скриптів;
 • багатий набір модулів від ком’юніті на всі випадки життя.

Що роблять програмісти Python?

Робота Python-розробників передбачає розв’язання таких завдань:

 • створення обчислювальних програм;
 • робота з мережевими протоколами HTTP і HTTPS;
 • написання парсерів даних;
 • налаштування віддавання даних до модуля машинного навчання;
 • створення багатопотокових застосунків;
 • використання системи контролю версій.

Найбільший запит на фахівців з Python є у веброзробленні, аналізі й візуалізації даних, Machine і Deep Learning, адмініструванні систем і мереж, автоматизації і написанні скриптів.

Як знайти Python-розробника для команди?

Спільнота фахівців з рекрутингу MRINetwork провела масштабне дослідження процесу наймання в компаніях по всьому світові й з’ясувала: на 90% сучасний ринок праці — це ринок кандидата. В умовах обмеженості ресурсів — а вже тепер у світі попит перевищує пропозицію за більш ніж половиною вакансій рівня middle+ — знайти крутого фахівця в команду стає задачкою із зірочкою.

Усі варіанти пошуку Python-розробника можна умовно поділити на два види: самостійний і пошук через агентства. Зупинімося докладніше на кожному з них.

Самостійний пошук

Самостійний пошук — завдання непросте, адже більш-менш досвідчені фахівці неабияк заспамлені, ба навіть пересичені пропозиціями на традиційних майданчиках. Ми підготували кілька порад, які допоможуть рекрутерові зробити пошук і спілкування з кандидатами якомога ефективнішими.

Порада 1. Вивчаємо матчастину

Значна частка негативних стереотипів про ейчарів і рекрутерів з’явилася через фахівців, які не надто розбираються у специфіці вакансії зокрема й роботи айтішників загалом. Перш ніж розпочати пошук, треба розібратися в питанні — це важливо не тільки для ефективного наймання, а й для репутації рекрутера і компанії, яку він представляє.

Спеціаліст, який склав ціну своїм навичкам і розуміється на ринкових вимогах до програміста Python, навряд чи витрачатиме час на спілкування з рекрутером, який не надто тямить у темі.

Порада 2. Вивчаємо ареал проживання: ком’юніті розробників

Стандартний пошук через LinkedIn — геть не єдиний і вже точно не найрезультативніший спосіб закрити вакансію Python-розробника. Рекрутерові слід звернути увагу на професійні ресурси, де фахівці обмінюються досвідом і спілкуються в «природному середовищі».

Зрозумійте, хто такі програмісти python Вивчіть ареал проживання потенційного кандидата — ком'юніті розробників

Ком’юніті Python-розробників можна знайти на англомовних ресурсах:

 • CodingForums;
 • Dream.In.Code;
 • Devshed;
 • Python.org;
 • на Stack Overflow по теґу Python;
 • GitHub.

Серед російськомовних ресурсів варто звернути увагу на Habr.

Лайфгак: одним з інструментів, який допоможе зоптимізувати пошук, може стати boolean-запит у Google серед особистих профілів усередині цих сайтів.

Наприклад, запит для пошуку розробника Python на Stack Overflow буде таким: site:stackoverflow.com/users/ "badges" "python developer"

Порада 3. Готуємо запитання

Команда ресурсу Software Testing Help підготувала список найважливіших запитань, що їх варто поставити Python-розробникові на інтерв’ю, — відразу з правильними відповідями. Ось кілька з них:

✔️ Чи можна використовувати Python для вебклієнтського й вебсерверного програмування? Що найліпше підходить для Python?

Python, завдяки величезному наборові функцій для створення бізнес-логіки, взаємодії з базами даних, гостингами вебсерверів тощо, найбільше підходить для розробляння вебсерверних застосунків. Однак Python можна також використовувати як вебзастосунок на стороні клієнта.

✔️ Назвіть кілька переваг Python перед іншими скриптовими мовами, наприклад Javascript.

З-поміж переваг Python відзначимо:

 • швидке й просте розробляння застосунків;
 • варіативність модулів для будь-якого виду розробляння застосунків;
 • активна спільнота, що допомагає розв’язувати складні кейси.

✔️ Що таке програмне забезпечення PIP у світі Python?

PIP (Python Installer Package) — це інструмент командного рядка, що забезпечує безшовний інтерфейс для встановлення різних модулів Python. PIP шукає пакети через Інтернет і встановлює їх без додаткової взаємодії з користувачем.

✔️ Які інструменти можна використовувати для модульного тестування вашого коду Python?

Для модульного тестування треба послуговуватися стандартною бібліотекою Python або іншими інструментами, як-от JUnit, TestNG.

IT-аналітик Шифа Мартін також радить, даючи завдання на кодинг, поставити на співбесіді з розробником кілька прикладних запитань:

 • Які проблеми можуть виникнути з цим кодом?
 • Як їх можна розв’язати? / Як ви впоралися б з цією проблемою як розробник Python?
 • Напишіть функцію Python максимум у трьох числах.
Перед початком співпраці потрібно перевірити, чи знає кандидат, що роблять програмісти python Перед початком співпраці варто перевірити кандидата

Порада 4. Підготуйте привабливий офер

Зарплати в IT — уже давно не найефективніший спосіб «заманити» кандидата. Приміром, за даними Work.ua, середня зарплата Python-розробника в Україні — 41 500 грн (приблизно 1500 у. о. на серпень 2021 року). За інформацією DOU, медіана зарплат коливається на рівні 2400 у. о. для фахівця зі strong skills (серпень 2021-го). Зважаючи на дефіцит професіоналів на ринку, компетентний фахівець рідко сидить на бенчі й мало не завжди швидко дістане привабливу пропозицію в межах зарплатної вилки ринку.

Вивчіть запит та інтереси кандидата, поміркуйте, які матеріальні й нематеріальні способи мотивації можуть привернути його увагу. Не соромтеся запитати програміста Python про його сподівання й побажання.

Пошук через агентства

За даними сайту для пошуку роботи в IT Djinni, кількість відкритих вакансій нині втричі перевищує пул фахівців у пошуку роботи: 23 тисячі вакансій проти 8 тисяч резюме.

За даними Glassdoor, у середньому продуктна компанія до пандемії витрачала близько 4000 $ на наймання нового працівника. А на закриття вакансії ішло майже два місяці. Співпрацюючи з рекрутинговим агентством, можна скоротити цю цифру на 20—30% за допомогою їхніх баз кандидатів і методик добору.

В умовах жорсткої конкуренції за найліпші таланти доручити пошук досвідченим фахівцям, мабуть, найкраще рішення, яке допоможе зберегти час і гроші.

У чому плюси роботи с агентством:

 • Швидкість. Рекрутери агентства зацікавлені закрити вакансію щонайшвидше, вони не витрачають часу на організаційні заходи й нескінченні робочі мітинги.
 • Власна база кандидатів. Зазвичай у рекрутерів свій пул розробників: це і контакти, отримані в нетворкінгу, і кандидати, з якими агентство вже спілкувалося і приблизно знає рівень їхніх компетенцій. Підтримувати таку базу в рамках продукту здебільшого складно й неефективно.
 • Гарантія. Професіонали рекрутингу дають гарантію на підібраних кандидатів. Якщо фахівець не пройшов випробувального терміну, заміну йому підшукають безплатно.

Indigo Tech Recruiters під час пошуку Pyton- розробників також дає гарантію. 

Якщо ви вирішите довірити підбір Python-розробника агентству, насамперед варто визначити завдання і критерії пошуку, виділити принципові вимоги й ті, що їх можна коригувати, якщо знайдете класного кандидата.

Важливий чинник ефективної співпраці з агентством — чесність. Знаючи плюси та мінуси вакансії, рекрутер зможе дібрати фахівця, що не втече за перших труднощів і буде готовий працювати в запропонованих умовах.

Досвідчені професіонали — складний і цінний продукт IT-ринку. Хай щастить у пошуках!

Навчимо закривати вакансії оперативніше та якісніше!

Indigo Tech Recruiters School – новий стандарт знань в IT-рекрутингу. Спікери курсу: Ірина Шамаєва, Стаська Падалка, а також експерти з Garmmarly, DataArt, Медіа-Групи Україна і, звичайно, Indigo Tech Recruiters.

Дивитись програму
Info
Author: Тетяна Демахіна
3806 Views
Category Recruiting
25.09.2021
Common articles
Why you do not need an outstanding CEO, CTO, CFO and other CxO
You need good and competent management to make your company grow and develop. But, you don’t have to entice Satya Nadella from Microsoft. When you hire a CEO, CTO or a ma..
“Our managers spend around 30% of their time searching for talent”: an interview with Maxim Shtepa, CEO of SocialTech
From the experience of Indigo , one of the keys to effective recruitment is the dialogue between parties. That is why we have decided to publish a series of interviews ..
Why does your business need a recruiter?
This article may be of use to owners and directors familiar with Ukrainian IT realities who want to improve their recruiting and also to those foreign companies who are i..
Ageism in IT and how to deal with it
The author: Anya Stetsenko is an IT-recruiter, entrepreneur, and simply a happy woman. She has been managing Indigo recruitment agency since 2007 and has been bringing ne..
COMPANY IS ALWAYS MADE BY TALENTED PEOPLE. DIALOG WITH LESYA ARNOLD
We dreamt for a long time to have an interview with Lesya
Iownit: “We keep our communication transparent, and require this from everyone in our company”
If you haven’t heard of iownit yet (which would be surprising), allow us to fix this right away. lownit Capital and Markets, Inc
Thrifty Recruiting: Soul or Flesh?
About the author: Katya Osadchuk. CEO of Indigo. Economist, professional psychologist, and a savvy HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. She know..
Does HR Help a Company Earn Money or Just Spends It?
Katya Osadchuk— CEO, IndigoIT recruiting agency, economist, professional psychologist, and HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. This article is ..
How to hire the best Web Developers? We know, and we are ready to share our experience.
Finding a black cat in a dark room is hard…Especially if there is no cat!
WHY DO US COMPANIES OPEN OFFICES IN UKRAINE
More and more of the world’s best known companies are choosing to open R&D centers in Ukraine. Household names such as — EPAM, Luxoft, Ciklum, Intetics, TEAM Internationa..
7 trends in the IT labor market with statistics (which you will surely object)
It is a thankless duty to formulate trends, as one risks to play Captain Obvious or to receive “Don’t make something out of nothing, in fact, the opposite is true” as fee..
The Coming Days: 10 Characteristics of the Team of the Future
We have already discussed personal skills of the future. In this article, we decided to talk about how teams are transformed and which skills and characteristics they sh..
HOW TO CREATE A DREAM-TEAM 6 RECOMMENDATIONS FOR hiring the best technical team
Closing technical position may resemble a debilitating marathon. Or sprint, when the maximum energy is laid out for a minimum of time. And when you need to hire the whole..
Good CEO VS Bad CEO. One mistake that could cost your business.
Ekaterina Osadchuk — CEO at Indigo Tech Recruiters, economist, professional psychologist, HRD and business development director with more than ten years of experience
Overview of Product Roles salaries in Ukrainian IT companies
CEO Ekaterina Osadchuk and the Indigo Tech Recruiters team conducted the second annual review of salaries for C-level in IT. We remind you that every year we carry out a ..