Не Лінкдином єдиним: найефективніші способи комунікації з кандидатом у 2021 році

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

У статті від наших партнерів AmazingHiring розберемо популярні платформи з активними професійними спільнотами та поділимося корисними ресурсами де можна знайти кандидатів.

Staff recruitment Hiring Recruiting

Тепер, коли комунікація з потенційними кандидатами перейшла повністю в онлайн, і рекрутинг також, з’явилася потреба шукати нові способи взаємодії з потенційними кандидатами. 

За допомогою різних платформ та соцмереж, рекрутери шукають кандидатів, ведуть з ними повну комунікацію, проводять декілька співбесід та потім вже оцінюють власне чи підходить цей кандидат на певну посаду. І все це відбувається онлайн. Для успішного закриття вакансії тепер не потрібна особиста зустріч з кандидатом. 

Звичайно, джоб-сайти все ще залишаються важливим джерелом пошуку кандидатів, але зараз успішний рекрутинговий процес зосереджується не лише на пасивному очікуванні відгуків на вакансії, рекрутинг тепер більш соціальний та мобільний. Особливо коли мова йде про вакансії senior-level.

Найпопулярнішим способом комунікації з кандидатами, звичайно, залишається LinkedIn. При цьому не можна сказати, що цей спосіб є найефективнішим. Більшість IT-фахівців, яких легко знайти за допомогою цієї професійної мережі,просто завалені повідомленнями, тому можуть взагалі не відповідати. Тому рекрутери та HR спеціалісти повинні використовувати актуальні інструменти для спілкування. До найпоширеніших нових каналів комунікації у рекрутингу належать професійні спільноти у різних соцмережах, таких як Twitter, Telegram та Github.

У статті ми розберемо ці популярні платформи з активними професійними спільнотами та поділимося корисними ресурсами де можна знайти кандидатів.

Twitter

Twitter — це не лише соціальна мережа для поширення мемів, коротких смішних текстових повідомлень або важливих новин. Тут також є багато професійних спільнот девелоперів та програмістів, які активно обговорюють свої проєкти, публікують інформацію про себе (наприклад, у шапці профілю). Наразі у Twitter зареєстровані майже 400 мільйонів користувачів і серед них рекрутеру важливо знайти тих, які були б зацікавлені у певній вакансії. Але як правильно почати комунікацію з такими кандидатами?

Це досить просто. Можна відповісти в ланцюжку повідомлень під якоюсь публікацією у спільноті або відповісти окремим твітом на твіт знайденого цікавого вам девелопера по темі програмування.

Як їх знайти? Це робиться за допомогою звичайного пошуку за ключовими словами. З пошуком у Twitter можна багато експериментувати. Наприклад, на англомовному ринку прийнято шукати кандидаток по хештегу #womenwhocode. 

Варто пам’ятати, що коли ви намагаєтесь сконтактувати з людьми через Twitter, важливо не поспішати одразу надсилати всі деталі про вакансію. Варто почати з підписки, відповідей на різні твіти, та ретвіти для більшої залученості. І лише тоді, коли вже встановлений певний контакт, можна надіслати приватне повідомлення (DM — direct message) з можливістю роботи. Часто приватні повідомлення можуть надсилати лише ті, кого цей юзер фолловить, тому вам буде необхідно обережно поцікавитись про дозвіл на написання приватного повідомлення. А інколи, навіть якщо вони відкриті для усіх, краще спочатку все одно запитати дозволу на контакт.

Github

Github — це найбільший сервіс для спільної розробки та зберігання коду. Більше ніж 32 мільйони програмістів використовують Github кожного місяця. Цей сервіс також вважається соцмережею для розробників, адже тут вони можуть не тільки публікувати свої роботи, працювати над різними open source проєктами, а ще й спілкуватись, коментувати код один одного та слідкувати за новинами своїх знайомих. На Github настільки легко завантажити код, як у Instagram — фото або відео.

Потенційних кандидатів можна шукати за допомогою розширеного пошуку, де вказується кількість фоловерів, мови програмування та локація. Далі результати пошуку, які ви отримали, можна відфільтрувати за найбільшою кількістю фоловерів або останньою активністю. Профілі девелоперів на GitHub — чи не найкращий збір всієї необхідної інформації для технічного рекрутера.

Також є сайти, що роблять рейтинги найкращих девелоперів на GitHub за певним критерієм. Наприклад, Git Awards (якщо сайт не відкривається, спробуйте перейти по адресі ​​http://159.100.250.9/).

Найбільшою перевагою Github є те, що тут можна знайти імейли кандидатів — але частіше за все шукати доведеться в репозиторіях. Є інструменти, які самі шукають ці заховані імейли, про них поговоримо нижче.

Тут варто пам’ятати те, що кандидатам приходять десятки листів від інших HR менеджерів, тому потрібно серед них виділятися. Також необхідно мати розуміння, в яких випадках краще не турбувати кандидата по особистій електронній адресі. Рекомендуємо почитати статті про те, як правильно писати пасивним кандидатам на технічні посади, або про те, як правильно підібрати тему листа кандидату.

Telegram

Telegram — безкоштовний месенджер, що має понад 500 мільйонів активних користувачів щомісяця і входить до 10 найбільш завантажуваних додатків у світі. Він особливо популярний в пост-радянських країнах та віднещодавна набирає популярність в Європі та на Близькому Сході.

Не всі програмісти активно шукають роботу на джоб-сайтах або LinkedIn, але вони періодично заходять у різні канали з актуальними вакансіями чи приймають участь в обговоренні улюблених технологій в чатах з однодумцями. 

У Telegram є поле для пошуку, яке рекрутери можуть приборкати на свою користь. Найчастіше для пошуку кандидатів використовуються такі ключові слова, як “шукаю”, “розглядаю”, “про мене”, “резюме”, і т. д. В Телеграмі неважко знайти чати, де інженери скидають свої резюме, або обговорюють технології.

Окей, знайти кандидата — це одне, а як правильно йому написати в Telegram? Якщо кандидат не вказав свою пошту або LinkedIn, тоді можна у приватних повідомленнях вказати, що ви помітили кандидата чи кандидатку у групі (обов’язково вказати, у якій саме) і хотіли б запропонувати розглянути позицію, яка могла б її або його зацікавити. 

Як пришвидшити процес пошуку профілів кандидатів у соцмережах та професійних спільнотах? 

Можна скористатись сорсінговими інструментами. Таким є AmazingHiring — платформа, яка відзначається своєю передовою технологією скринінгу та великою базою кандидатів, що постійно оновлюється. AmazingHiring збирає всю необхідну інформацію про технічних спеціалістів із понад 70 різних джерел. Штучний інтелект сортує кандидатів за їх досвідом та досягненнями, враховує сертифікати, рейтинги у Github, тощо. Ви бачите список, відповідний вашим вимогам, заданим у пошуку.

За допомогою AmazingHiring ви можете відфільтрувати кандидатів за досвідом, попередніми посадами/компаніями, рівнем стажу, і тд. Ви також можете керувати джерелами пошуку кандидатів. Наприклад ви можете виключити LinkedIn з джерел для більшої можливості знайти приховані таланти, про які рекрутери інших компаній не знають.

AmazingHiring робить весь процес рекрутингу більш організованим та простим, що і допомагає швидше знайти кращих кандидатів і не витрачати багато ресурсів. Особливо зручно працювати в командах — ви можете бачити, кого з девелоперів ваші колеги вже опрацьовували. Є можливість створити інтеграцію з вашою ATS.

AmazingHiring також пропонує безкоштовний плагін в Google Chrome, який допомагає швидко знаходити потрібну контактну інформацію та всі доступні соцмережі цікавої вам людини.

Також, платформа надає можливість створювати шаблони електронних листів, послідовності фоловапів та автоматизувати повторювані процеси для заощадження ресурсів та часу рекрутера. Є ще функція збагачення даних (data enrichment), за допомогою якої можна додавати додаткову інформацію до списків з електронними поштами кандидатів. Це може бути ім’я, посада, локація тощо. Таким чином, можна знайти агреговані профілі кандидатів на платформі, лише знаючи їх імейл чи, наприклад, GitHub-профіль.

Серед клієнтів AmazingHiring можна знайти багато українських компаній, наприклад EPAM, Rocket, Zakaz.ua, Sigma Software.

Висновки

Сьогодні, для того, щоб досягти успіху, HR спеціалісти повинні використовувати найкращі інструменти для рекрутерів, які є доступними на ринку. А особливо ті, які допомагають заощадити час та інші важливі ресурси на пошук і спілкування з кандидатами. Зараз, коли всі рекрутери відчайдушно шукають hidden gems або unicorns — кандидатів, яких ще не знайшли інші, чому б не скористатися іншими способами пошуку, а не LinkedIn? 

За допомогою сорсінгу в різних соцмережах та творчому підходу до процесу рекрутингу, можна залучити до інтерв’ю набагато цікавіших кандидатів. Вдале повідомлення у Твітері може стати набагато ефективнішим за черговий connection request у Лінкдині.

Info
Author: Партнер Indigo Tech Recruiters
1440 Views
Category Recruiting
29.11.2021
Common articles
Why you do not need an outstanding CEO, CTO, CFO and other CxO
You need good and competent management to make your company grow and develop. But, you don’t have to entice Satya Nadella from Microsoft. When you hire a CEO, CTO or a ma..
“Our managers spend around 30% of their time searching for talent”: an interview with Maxim Shtepa, CEO of SocialTech
From the experience of Indigo , one of the keys to effective recruitment is the dialogue between parties. That is why we have decided to publish a series of interviews ..
Why does your business need a recruiter?
This article may be of use to owners and directors familiar with Ukrainian IT realities who want to improve their recruiting and also to those foreign companies who are i..
Ageism in IT and how to deal with it
The author: Anya Stetsenko is an IT-recruiter, entrepreneur, and simply a happy woman. She has been managing Indigo recruitment agency since 2007 and has been bringing ne..
COMPANY IS ALWAYS MADE BY TALENTED PEOPLE. DIALOG WITH LESYA ARNOLD
We dreamt for a long time to have an interview with Lesya
Iownit: “We keep our communication transparent, and require this from everyone in our company”
If you haven’t heard of iownit yet (which would be surprising), allow us to fix this right away. lownit Capital and Markets, Inc
Thrifty Recruiting: Soul or Flesh?
About the author: Katya Osadchuk. CEO of Indigo. Economist, professional psychologist, and a savvy HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. She know..
Does HR Help a Company Earn Money or Just Spends It?
Katya Osadchuk— CEO, IndigoIT recruiting agency, economist, professional psychologist, and HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. This article is ..
How to hire the best Web Developers? We know, and we are ready to share our experience.
Finding a black cat in a dark room is hard…Especially if there is no cat!
WHY DO US COMPANIES OPEN OFFICES IN UKRAINE
More and more of the world’s best known companies are choosing to open R&D centers in Ukraine. Household names such as — EPAM, Luxoft, Ciklum, Intetics, TEAM Internationa..
7 trends in the IT labor market with statistics (which you will surely object)
It is a thankless duty to formulate trends, as one risks to play Captain Obvious or to receive “Don’t make something out of nothing, in fact, the opposite is true” as fee..
The Coming Days: 10 Characteristics of the Team of the Future
We have already discussed personal skills of the future. In this article, we decided to talk about how teams are transformed and which skills and characteristics they sh..
HOW TO CREATE A DREAM-TEAM 6 RECOMMENDATIONS FOR hiring the best technical team
Closing technical position may resemble a debilitating marathon. Or sprint, when the maximum energy is laid out for a minimum of time. And when you need to hire the whole..
Good CEO VS Bad CEO. One mistake that could cost your business.
Ekaterina Osadchuk — CEO at Indigo Tech Recruiters, economist, professional psychologist, HRD and business development director with more than ten years of experience
BAD IDEAS: 5 WAYS TO RUIN AN EMPLOYER’S BRAND
Whether you build a personal brand or not, your goodwill must always be first and foremost