Повангуємо? 10 захоплюючих лекцій TED про те, як технології змінять наше завтра

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Майбутнє настає швидше, ніж ми встигаємо злякатися невідомості

HR Forecasts Development Leisure

Майбутнє настає швидше, ніж ми встигаємо злякатися невідомості. Наприклад, якщо хтось відкрив для себе «Чорне дзеркало» не з першого сезону, телесеріал подвійно цікавий: подивився серію, почитав новини — і виявляється, що фантастичні події, що описані вже майже реальність. Ми з Іndigo вибрали 10 цікавих лекцій TED про те, як технології вже змінюють наш світ і до чого слід готуватися у майбутньому.

«Майбутнє грошей», Неха Нарула

Як ми купуватимемо і продаватимемо? Чи залишиться потреба у банках та інших фінансових установах? Навіщо світу криптовалюти? Спікер впевнена: ми вступаємо в нову еру програмованих грошей. І це лише початок. У період готівки гроші переміщалися зі швидкістю людей; у цифровому світі гроші можуть пересуватися швидше — але з дозволу контролюючих організацій, тобто зі швидкістю роботи банків. «Ми перебуваємо на порозі ери нового типу грошей. Майбутнє грошей вирішено наперед. Коли ми з'єднаємо програмне забезпечення та валюту, гроші стануть чимось більшим, ніж статичним показником вартості, і нам не потрібні будуть організації для забезпечення безпеки», — пророкує експерт.

«Чому важливо представляти різні сценарії майбутнього», Енеб Джейн

А цей виступ корисно подивитися фаталістам, які впевнені: все одно роботи скоро заберуть роботу у всіх людей — від касирів до front end developer-ів, і завоюють світ. Тож можна розслабитися та чекати. Археолог майбутнього вірить: наше завтра варіативно. Так, можливий і сценарій, де Нічні дозори - патрулі з дронів, стежать за кожним вашим рухом. І багато інших малоприємних речей, що стосуються екології, свободи, суспільства. Але майбутнє реально можна міняти. І спікер наводить приклади того, як це робити. А також нагадує, як важливо навчитися асоціювати майбутнє з собою, оскільки часто ми не пов'язуємо себе з «Я в майбутньому»: «Але ми і є це майбутнє, і я вірю, що боротися за майбутнє, яке ми бажаємо, важливо і потрібне сьогодні більше, ніж будь-коли».

«Як виглядатиме робота в майбутньому?», Ендрю МакАфі

Як зазначає спікер, економіст, і бачимо всі ми, останніми роками машини стали демонструвати навички, яких у них ніколи не було: говорити, бачити, писати… І вони продовжують розвиватися. З одного боку, це круто: монотонну роботу візьмуть на себе роботи, у всіх сферах — і в роботі рекрутингової агенції, очевидно, теж радує. А нам дістануться цікаві завдання. Дослідники, винахідники та інноватори зможуть зайнятися не рутиною, а своїми важливими проривними справами. З іншого боку — що станеться, коли роботи усвідомлюють себе? . Спікер, наприклад, жартує (чи жартує?), що занепокоїться того дня, коли його комп'ютер усвідомить наявність принтера.

«Чи можемо ми створити ІІ та зберегти над ним контроль?», Сем Харріс

Від думки про те, що в майбутньому штучний інтелект стане сильнішим і розумнішим за людину, по спині пробігає холодок? І правильно, вважає спікер, нейробіолог та філософ. На його думку, людство точно створить машини, які за своїми здібностями перевершать творців. І вони, можливо, поводяться з нами так само як ми з мурахами: ненависті немає, нічого особистого. Але якщо мурашник заважає — мало хто намагається його зберегти. Боятися не треба. А ось думати про безпеку у новому світі — не завадило б.

"Цей комп'ютер у майбутньому вирощуватиме нашу їжу",  Калеб Харпер

Як можна змінити систему вирощування продуктів за допомогою тандему фермерів та технологій? Харчові комп'ютери, розвиток світової харчової ферми, який прогнозує спікер, дозволить розв'язати проблему продовольчої кризи. Команда Калеба вже збудувала ферму в медіалабораторії. Фермерам, щоб отримати знання рослин, потрібні роки. У Калеба ці знання — у хмарі. «Ми відстежуємо дані у часі, співвідносимо їх із кожною рослиною. Усі броколі в моїй лабораторії мають IP-адреси», — каже речник, і зал сміється. Адже це реальність: в описаній Калебом системі можна в один клік отримати профіль рослини, завантажити його прогрес, точно знаючи, коли вона отримує потрібну кількість нутрієнтів, набуває оптимального смаку, чи достатньо їй води та сонця. Тобто, якщо ви розмовляєте з улюбленою бєгонією, не соромтеся: з рослинами справді можна спілкуватися.

"Познайомтеся зі Спотом - роботом-собакою, яка бігає, стрибає і відчиняє двері", Марк Райберт

Улюбленці бувають різні. Від одних не дочекаєшся й того, щоб вони тапки принесли. А інші вміють доставляти посилки, картографувати місцевість, переносити об'єкти та багато іншого. Та ще й не розкидають шерсть. Тому, що вони роботи. І, за словами засновника компанії Boston Dynamics, можуть бути корисними у всіх сферах — від розв'язання побутових питань до допомоги людям, яким потрібний догляд.

«Готуйтеся до гібридного мислення», Рей Курцвейл

Футуролог поганого не порадить. Він стверджує: потрібно готуватися до наступного великого стрибка у функціонуванні мозку, освоюючи комп'ютерні технології в хмарі. Незабаром мислення людини стане гібридом біологічного та небіологічного мислення. «До кінця наступного десятиліття це зробимо знову. Ми знову збільшимо свій неокортекс — тільки цього разу він не буде обмеженим конкретними рамками», — обіцяє Рей.

«Майбутнє брехні», Джефф Хенкок

Виступ про три типи «електронної» брехні: «Дворецький» (це коли ми пишемо «Я вже виходжу» тому, хто на нас чекає, хоча це не так); «Підставна особа» (коли хтось, наприклад, залишає собі хвалебні коментарі з фейкового акаунту); "Китайська водяна армія" (масове створення текстів для розміщення в Інтернеті - наприклад, відгуків). Отже, технології: вони допомагають нам обманювати один одного — наприклад онлайн, завдяки анонімності? Спікер стверджує: навпаки, легка доступність інформації та технології змушують людей бути більш щирими.

«Як штучний інтелект може покращити нашу пам'ять, роботу та соціальне життя», Том Грубер

Один із творців Siri говорить про «гуманістичний ІІ», яке принесе людям відмінні бонуси, підвищуючи ефективність сприйняття, креативності та когнітивних здібностей. Спікер переконує, що саме це робитиме штучний інтелект: не конкурувати з нами, а допомагати навіть у найнесподіваніших сферах.

«Не бійтеся розумних машин. Працюйте з ними», Гаррі Каспаров

Шахіст згадує, як у 22-річному став чемпіоном світу з шахів, потім провів гру одночасно проти 32 найкращих у світі шахових обчислювальних машин, і виграв усі партії. А через 12 років програв одному-єдиному комп'ютеру. «Як говориться в російському прислів'ї: не можеш перемогти - приєднуйся! - Згадує Гаррі. — Тоді я подумав: а що, коли зіграти разом із комп'ютером, маючи комп'ютер на своєму боці, об'єднавши наші сили — людську інтуїцію з машинними розрахунками, людську стратегію з машинною тактикою, людський досвід із машинною пам'яттю? Чи вийшла б тоді ідеальна гра всіх часів?» Шахіст вважає, що людина плюс машина — це вже не майбутнє, а сьогодення.


Але нагадує: дещо можуть лише люди. Мріяти. І ми з гросмейстером закликаємо вас це робити: мріяти про більше. У будь-якій сфері — будь то шахи, IT-рекрутинг або ще щось, виграє той, хто думає на кілька ходів вперед. 

автор: Катерина Маєвська

Info
Author: INDIGO Tech Recruiters
2577 Views
12.04.2018
Common articles
“Our managers spend around 30% of their time searching for talent”: an interview with Maxim Shtepa, CEO of SocialTech
From the experience of Indigo , one of the keys to effective recruitment is the dialogue between parties. That is why we have decided to publish a series of interviews ..
Survey on C-Level Salaries in the Ukrainian IT Industry in 2022
Learn about how the war in Ukraine affected the income and motivation of Ukrainian IT companies’ top managers from our new salary survey.
Why does your business need a recruiter?
This article may be of use to owners and directors familiar with Ukrainian IT realities who want to improve their recruiting and also to those foreign companies who are i..
Ageism in IT and how to deal with it
The author: Anya Stetsenko is an IT-recruiter, entrepreneur, and simply a happy woman. She has been managing Indigo recruitment agency since 2007 and has been bringing ne..
COMPANY IS ALWAYS MADE BY TALENTED PEOPLE. DIALOG WITH LESYA ARNOLD
We dreamt for a long time to have an interview with Lesya
C-Level Executive Salaries in Ukrainian IT Sector in 2021: Overview
CEO Ekaterina Osadchuk and the Indigo Tech Recruiters team gave the third annual overview of how much C-level executives make in the IT sector. We share our results with ..
Iownit: “We keep our communication transparent, and require this from everyone in our company”
If you haven’t heard of iownit yet (which would be surprising), allow us to fix this right away. lownit Capital and Markets, Inc
Thrifty Recruiting: Soul or Flesh?
About the author: Katya Osadchuk. CEO of Indigo. Economist, professional psychologist, and a savvy HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. She know..
Does HR Help a Company Earn Money or Just Spends It?
Katya Osadchuk— CEO, IndigoIT recruiting agency, economist, professional psychologist, and HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. This article is ..
WHY DO US COMPANIES OPEN OFFICES IN UKRAINE
More and more of the world’s best known companies are choosing to open R&D centers in Ukraine. Household names such as — EPAM, Luxoft, Ciklum, Intetics, TEAM Internationa..
7 trends in the IT labor market with statistics (which you will surely object)
It is a thankless duty to formulate trends, as one risks to play Captain Obvious or to receive “Don’t make something out of nothing, in fact, the opposite is true” as fee..
The Coming Days: 10 Characteristics of the Team of the Future
We have already discussed personal skills of the future. In this article, we decided to talk about how teams are transformed and which skills and characteristics they sh..
HOW TO CREATE A DREAM-TEAM 6 RECOMMENDATIONS FOR hiring the best technical team
Closing technical position may resemble a debilitating marathon. Or sprint, when the maximum energy is laid out for a minimum of time. And when you need to hire the whole..
Overview of Product Roles salaries in Ukrainian IT companies
CEO Ekaterina Osadchuk and the Indigo Tech Recruiters team conducted the second annual review of salaries for C-level in IT. We remind you that every year we carry out a ..
BAD IDEAS: 5 WAYS TO RUIN AN EMPLOYER’S BRAND
Whether you build a personal brand or not, your goodwill must always be first and foremost