14 вчинків лідерів з кіно, які не соромно скопіпастити

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Де вчитися майстерності лідерів, що надихають? Досвід, наставники, книги, тренінги, історії успіху – у кожного свої джерела. Ми з рекрутинговим агентством Indigo пропонуємо ще один – фільми, герої яких виявляють цінні для керівників якості

Development Leisure

Де вчитися майстерності лідерів, що надихають? Досвід, наставники, книги, тренінги, історії успіху – у кожного свої джерела. Ми з рекрутинговим агентством Indigo пропонуємо ще один – фільми, герої яких виявляють цінні для керівників якості. Отже, дивимося добірку цікавих сцен та аналізуємо: що спрацює у реальному житті?

14 вчинків лідерів з кіно, які не соромно скопіпастити

Ми не закликаємо на складних переговорах чинити з візаві так, як Ахіллес із фессалійцем. Але сам підхід заслуговує на увагу. Герой хоч і не був формальним керівником, враховуючи, який кредит довіри він мав, саме його поведінка багато в чому визначила настрій війська. Менше слів — більше справи, без зайвих рухів, з холодним розумом та правильною тактикою — найкращий вибір дій лідера у критичній ситуації, коли на нього звернені десятки очей.

14 вчинків лідерів з кіно, які не соромно скопіпастити

Захопити владу – справа нехитра. Але не кожному дано усвідомити, що це не лише привілей, а й ноша, велика відповідальність. Комусь у новому прочитанні легенди це вдається — через заперечення, випробування та муки. А для когось корона виявляється надто важкою — можливо тому, що спочатку була самоціллю. І, звичайно, цей символічний круглий стіл — цікаво, що до нього дозріли далеко не всі сучасні Великі Боси.

14 вчинків лідерів з кіно, які не соромно скопіпастити

Багато про майстра говорить його готовність і здатність готувати наступників. Історія про наставника та талановитого, але складного учня. Про виправдану суворість під час підготовки до професії, в якій на коні — людське життя. «Настане момент, коли ви дійдете до знемоги, і вам захочеться здатися. Питання ось у чому: здаєтеся?»

14 вчинків лідерів з кіно, які не соромно скопіпастити

Сильний лідер, який точно знає, що потрібно людям у певний момент: розсмішити, роздратувати або кинути виклик. І зовсім не важливо, чи вдалося йому самому проломити стіну. «Хоча спробувати» — іноді це вже більше, ніж будь-хто міг сподіватися.

14 вчинків лідерів з кіно, які не соромно скопіпастити

Відмінна демонстрація великої істини: неідеальні люди можуть поєднуватися в ідеальні команди (або як мінімум ефективні). Не маючи можливості залучити найкращих гравців, менеджер команди вирішує «відтворити їх у сукупності» — шляхом сильних сторін тих, хто у нього є.

14 вчинків лідерів з кіно, які не соромно скопіпастити

Людина може бути абсолютно марною для команди тільки тому, що займає не ту позицію. Так і сталося в цій історії — справжній талант продивилися професійні тренери, але легко побачила спостережна прийомна мати. І бездарний хлопчина як за помахом чарівної палички перетворився на мрію всіх команд.

14 вчинків лідерів з кіно, які не соромно скопіпастити

Кіно про складне і дивне кохання, а ще про стосунки наставника та учениці. Визнаний майстер дає художниці, що починає, зворотний зв'язок — ділиться цілком щирим (схоже) відгуком. Причому виключно про самі картини, а не саму Фріду. І при цьому наполягає, що його слова не такі вже й важливі: «Навіщо тобі моя думка? Якщо ти справжній художник, ти малюватимеш, бо не зможеш без цього жити».

8. Стів Джобс, «Джобс: Імперія спокуси»

14 вчинків лідерів з кіно, які не соромно скопіпастити

Хвала безумцям, одинакам, бунтарям». В історії стосунків цього легендарного керівника з командою багато суперечливих епізодів. Але чого в нього точно не відібрати — це пристрасті до своєї справи, яка заряджала всіх навколо. А підхід до формування команди... Йому позаздрив би будь-який рекрутер: жодних тобі 10-рівневих співбесід та термінів очікування фідбека, за які кандидат встигає змінити п'ять роботодавців.

14 вчинків лідерів з кіно, які не соромно скопіпастити

Наставник баскетбольної команди у цьому фільмі — чудовий приклад лідера, який думає про майбутнє і готовий жертвувати миттєвими інтересами заради високої та важливої ​​мети. Навіть приймаючи непопулярні рішення та викликаючи на себе гнів підопічних.

14 вчинків лідерів з кіно, які не соромно скопіпастити

У цьому кумедному епізоді мультфільму прихована велика мудрість керівника, буквально секретний код успішного керування: правильне визначення мотивів людей. На будь-якій позиції, будь то frontend developer або офіс-менеджер. Майстер Шифу зміг виявити справжній інтерес незграбної Панди: пельмішки! І йому вдалося перетворити телепня на Воїна Дракона. Це нізащо не сталося б, застосуй мудрий майстер методи, звичні іншим дисциплінованим учням.

14 вчинків лідерів з кіно, які не соромно скопіпастити

Коли ситуація стабільна, легко декларувати свої принципи. А от коли хмари згущуються прямо над твоєю маківкою? Далеко не всі лідери витримують тест на міцність і продовжують дотримуватися переконань. Історія великого індійського лідера нагадує, якими голосними часом можуть бути тихі слова.

14 вчинків лідерів з кіно, які не соромно скопіпастити

Не всі люди, з якими доводиться працювати, зручні та прості у спілкуванні. Талант часто межує із «шорстким» характером. Наставник у цій історії не шукає легких шляхів, і допомагає учням усвідомити: доки не переможеш бій із самим собою — на рингу з суперником робити нічого.

14 вчинків лідерів з кіно, які не соромно скопіпастити

По-перше, ця культова сцена — добрий приклад джоб-оффера, від якого важко відмовитись. По-друге — навчання на робочому місці, без відриву від виробництва, так би мовити: менше теорії — більше практики («На жаль, неможливо пояснити, що таке Матриця. Ти маєш побачити це сам»). А по-третє, якщо бути чесними, чи багато керівників можуть похвалитися, що дають своїм підлеглим вибір хоча б із двох «пігулок»?

14 вчинків лідерів з кіно, які не соромно скопіпастити

Ведучи дуже непрості «переговори», ризикуючи бути скинутим з даху — герой таки подумав не лише про себе, а й відстояв інтереси своєї команди, вибив бенефіти для решти в'язнів. Якщо вже покривати дах гудроном на спеку пліч-о-пліч — то і насолоджуватися крижаним пивком теж потрібно разом.

Кіногерої мають одну перевагу: якщо зіграти сцену не вдалося з першого разу, є другий дубль. Реальні лідери такої розкоші не мають: тому сценарій відносин із командою краще продумати до дрібниць. Його не перепишеш і не переграєш із нуля.

А які фільми про лідерів особливо вас вразили? І чому?

Info
Author: INDIGO Tech Recruiters
12417 Views
29.01.2019
Common articles
Ageism in IT and how to deal with it
The author: Anya Stetsenko is an IT-recruiter, entrepreneur, and simply a happy woman. She has been managing Indigo recruitment agency since 2007 and has been bringing ne..
COMPANY IS ALWAYS MADE BY TALENTED PEOPLE. DIALOG WITH LESYA ARNOLD
We dreamt for a long time to have an interview with Lesya
How does it feel to be a woman in IT? Anna Stetsenko talks about the “male” field, discrimination and gender stereotypes
There are many gender stereotypes regarding both men and women. But when it comes to a career, particularly in IT, women have a much harder time
Running Remote: What It Is and Why You Can’t Afford to Miss It.
Business Leaders Around the World Are Headed to Bali for The World’s Largest Remote Work Conference. Here’s Why You Should Be Too. April 12, 2019 Running Remote: What I..
ANNA LAVROVA, IT PROJECT MANAGER, ABOUT RELOCATION: “EVERYTHING is POSSIBLE in DUBAI. EVERYTHING. IT IS NOT IMPORTANT IF YOU CAN MANAGE PROJECTS, MAKE HAIRCUTS FOR DOGS OR DO MANICURE “
Is the grass always greener on the other side? With IT recruitment agency Indigo, we decided to pose this question to the people whom we worked on “foreign” vacancies wi..
Working Remotely: how and why to live without an office
The remote format can easily knock you down and distract.
How can a copywriter help the recruiting process in your company?
When our friends and clients hear that a full-time copywriter helps us in our recruiting processes, they are a bit surprised
Why personality-based brands can hinder company development
Ekaterina Osadchuk — CEO at Indigo Tech Recruiters, economist, professional psychologist, HRD and business development director with more than ten years of experience
Descartes square: how to make a good choice in life and in a career
Every day we make thousands of decisions. Meanwhile, even small household choices create a great pressure for our brain
The new identity of INDIGO: dynamic and about results
In September, we changed our website, logo, and overall identity. Now we’re going to tell you why and what all this means.
How Gamedev and Live-Streaming Companies Can Stay Ahead in the Talent Race
In this article, we’ll explore talent acquisition and retention strategies that companies can use to hire tech professionals.
10 FANTASTIC TED LECTURES ABOUT HOW TECHNOLOGIES WILL CHANGE OUR TOMORROW
The future will come faster than we will be afraid of uncertainty. For example, if someone discovered “Black Mirror” not from the first season, the television series woul..
Inhumans: 15 exciting films about artificial intelligence
“I will destroy humanity. ” After the robot Sofia proclaimed it, we, human creatures, can only hope for the best. We could expect that it was a joke made up by the creato..
“Get stuck” to the screen and profit: 9 channels about technology, which will glue you to Youtube.
Recommending fascinating video channels is a very tricky decision. Most of us already spend too much time on the Internet. However, we’ve decided to offer a set of Youtub..
What is Human Science about?
Have you heard of Human Science yet?