Як позбутися помилок у тексті?

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Та взагалі-то ніяк. І хоча мені подобається втішати себе дешевими відмазами на кшталт “люди, які багато опечатуються тримають фокус на глобальному” і взагалі якось там неформатно мислять, але насправді це не працює

Development Copywriting
Як позбутися помилок у тексті?

Та взагалі-то ніяк. І хоча мені подобається втішати себе дешевими відмазами на кшталт “люди, які багато опечатуються тримають фокус на глобальному” і взагалі якось там неформатно мислять, але насправді це не працює.


Помилка - це випадковість. І слава ховрахам, ми живемо у світі, де думка цінується значно більше форми. У той самий час, помилки у тексті значно зменшують довіру читача. Я вже мовчу про випадки, коли нариваєшся на радикального грамар троля, бо тут тобі, мій друже, одразу ж підкажуть, що бездарам на кшталт тебе краще мити унітази замість письменницької роботи. До речі, про грамар тролів.


І оскільки я живу з хронічною друкарською хворобою (хто знає, може це різновид дислексії? Тому, що неможливо ж!), то розповім про пігулки - раптом і вас трішки відпустить. Отже. Що в моїй аптечці:


1. Клавіша F7 у Ворді. Пам-пам. Елементарна перевірка орфографії в текстовому редакторі для ледарів на зразок мене. Але краще перестрахуватися додатковим сервісом, тому що редактор відзначає далеко не всі факапи.

2. Сліпий набір. Дууже вирішує, тому що не потрібно а) дивитися на клавіатуру + б) більше уваги рядкам + в) куди менше втомлюються очі.


Років 8 тому я здолала Соло на клавіатурі Шахіджаняна і жодного разу не пошкодувала. Зазначу, що практика не для слабкодухих, тому що останні уроки (із завданням у 100 рядків без жодної друкарської помилки) зривають дах і потоки лайки.Кажуть, є ще такі онлайн тренажери: «Клавогонки», Klava.org, «Усі 10». І офлайн: StaminaVerseQ, але особисто я їх не мацала. Якщо ви знайомі – відпишіться як враження.


3. Головний редактор. Гарна штука, але не зваблюйтеся. Хоч Главред і позбавляє текстового сміття, але юзати його потрібно з включеною головою. Іноді сервіс ставить 10 балів тексту, які все ще го*но. Є дуже схожий редактор “стоп-слів немає” - також допомагає писати без “абсолютно” та “у сучасному світі”. 4. Ще. Іноді мені допомагає звичка вичитувати вголос. Але це не точно.


5. "Типограф" Артемія Лебедєва. У сервісі всього дві кнопки: «Очистити» та «Відтипографувати». Зробить гарні лапки (поміняє “на”) і замінить тире на дефіс. 6. Хвалений LanguageTool обіцяє перевірити граматику, пунктуацію, орфографію та стиль, але насправді перевіряє лише орфографію. Тож акуратніше. А щоб не відкривати постійно вкладку з програмою, можна встановити розширення для браузерів.


7. О! Дуже кумедний сервіс Analizpisem.ru з дивним дизайном.Знаходить слова, відповідні певним емоціям і роздає діагнози авторам з написаного тексту. До речі, більшість Злоїних рядків транслюють тлін і безвихідь:

Як позбутися помилок у тексті?
Як позбутися помилок у тексті?


8. Якщо пишете Українською - ось вам Соловейко.


I ще трошки толкових інструментів:

  • R2U — переклад з російської та пошук стилістичних відповідників в українській мові;
  • StaliVyrazy — переклад фразеологізмів та різних сталих виразів з інших мов;
  • «Словотвір» — переклад запозичених слів, адаптація термінів.
  • Академічний тлумачний словник української мови

9. До речі. Ось тут і тут можна брати синоніми.


А підсумки такі, що позбутися очеп'яток майже неможливо. Особливо якщо тримаєш фокус на думці, а не на химерності речень. Тому я намагаюся не віддавати тексти в той же день і перечитати в різні часи й в різній свіжості розуму. Найкраще працює варіант, коли хтось дивиться на текст. Перевірено - краще за мою Катю жоден редактор не вичитає. Катя, ти ❤.


Так що не комплексуйте - юзайте редактори, тримайте інтелект в чистоті й за можливістю частіше забивайте на форму. ЗИ. До речі, цей текст я перевіряла за допомогою LanguageTool – начебто нічого так:)

Info
Author: INDIGO Tech Recruiters
3572 Views
29.01.2019
Common articles
Ageism in IT and how to deal with it
The author: Anya Stetsenko is an IT-recruiter, entrepreneur, and simply a happy woman. She has been managing Indigo recruitment agency since 2007 and has been bringing ne..
COMPANY IS ALWAYS MADE BY TALENTED PEOPLE. DIALOG WITH LESYA ARNOLD
We dreamt for a long time to have an interview with Lesya
How does it feel to be a woman in IT? Anna Stetsenko talks about the “male” field, discrimination and gender stereotypes
There are many gender stereotypes regarding both men and women. But when it comes to a career, particularly in IT, women have a much harder time
ANNA LAVROVA, IT PROJECT MANAGER, ABOUT RELOCATION: “EVERYTHING is POSSIBLE in DUBAI. EVERYTHING. IT IS NOT IMPORTANT IF YOU CAN MANAGE PROJECTS, MAKE HAIRCUTS FOR DOGS OR DO MANICURE “
Is the grass always greener on the other side? With IT recruitment agency Indigo, we decided to pose this question to the people whom we worked on “foreign” vacancies wi..
Working Remotely: how and why to live without an office
The remote format can easily knock you down and distract.
How can a copywriter help the recruiting process in your company?
When our friends and clients hear that a full-time copywriter helps us in our recruiting processes, they are a bit surprised
Why personality-based brands can hinder company development
Ekaterina Osadchuk — CEO at Indigo Tech Recruiters, economist, professional psychologist, HRD and business development director with more than ten years of experience
Descartes square: how to make a good choice in life and in a career
Every day we make thousands of decisions. Meanwhile, even small household choices create a great pressure for our brain
The new identity of INDIGO: dynamic and about results
In September, we changed our website, logo, and overall identity. Now we’re going to tell you why and what all this means.
How Gamedev and Live-Streaming Companies Can Stay Ahead in the Talent Race
In this article, we’ll explore talent acquisition and retention strategies that companies can use to hire tech professionals.
10 FANTASTIC TED LECTURES ABOUT HOW TECHNOLOGIES WILL CHANGE OUR TOMORROW
The future will come faster than we will be afraid of uncertainty. For example, if someone discovered “Black Mirror” not from the first season, the television series woul..
“Get stuck” to the screen and profit: 9 channels about technology, which will glue you to Youtube.
Recommending fascinating video channels is a very tricky decision. Most of us already spend too much time on the Internet. However, we’ve decided to offer a set of Youtub..
What is Human Science about?
Have you heard of Human Science yet?
Where to go without experience: the best internships at Ukrainian IT companies
We collected the best internships and courses at large Ukrainian IT companies. The list includes information about the program, admission conditions, and payment.
Understanding the Fintech Recruitment Market: Challenges, Trends, and Focal Points
With so many fintech professionals being let go, will talent acquisition for fintech become easier in 2023?