Як стати IT-рекрутером? Вриваємося у світ IT-професій

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Створення команди та утримання профі — завдання №1 для будь-якого успішного бізнесу. Особливо це актуально для сфери IT, де пул фахівців середньої та вище рівня дуже обмежений.

Development Team Recruiting

Джеймс Гуднайт, засновник компанії SAS Institute, говорив: «Щовечора 95% відсотків усіх активів моєї компанії роз’їжджаються на машинах по домівках». І це справді так, адже створення команди та утримання профі — завдання № 1 для будь-якого успішного бізнесу. Особливо це актуально для сфери IT, де пул фахівців середнього й вищого рівня дуже обмежений.

Щоб закривати вакансії найліпшими гравцями, IT-компанії наймають технічних рекрутерів. Що це за фахівці і як стати it recruiter — розбираємося далі.

Хто такий IT-рекрутер, специфіка діяльності

IT-рекрутер — це фахівець з наймання технічних фахівців в IT. Завдання цього фахівця — зоптимізувати процес наймання, зробити його швидким та ефективнішим. До обов’язків технічного рекрутера входить шукання, відбирання та оцінювання кандидатів, які можуть претендувати на позицію IT-компанії.

Такий фахівець не зобов’язаний мати практичний технічний досвід, але має добре орієнтуватися в головних поняттях, параметрах і критеріях позиції. 

Через те, що попит на ринку набагато перевищує пропозиції, специфіка роботи IT-рекрутера полягає в тому, щоб зацікавити потенційно привабливого кандидата та провести, як нитку крізь вушко голки, через усі тести й інтерв’ю.

IT-рекрутер постійно контактує з технічними фахівцями, інтерв’ює їх і часто бере участь у технічних співбесідах. Крім того, такий фахівець первинно аналізує навички кандидатів щодо відповідності вимогам замовника.

Навчимо закривати вакансії оперативніше та якісніше!

Indigo Tech Recruiters School – новий стандарт знань в IT-рекрутингу. Спікери курсу: Ірина Шамаєва, Стаська Падалка, а також експерти з Garmmarly, DataArt, Медіа-Групи Україна і, звичайно, Indigo Tech Recruiters.

Дивитись програму

Що треба знати IT-рекрутерові (hard skills)

IT-рекрутер має розбиратися у сфері розроблення програмного забезпечення, орієнтуватися в термінах, оперувати й до ладу вживати спеціалізовану лексику та розуміти стан ринку. Все це треба для того, щоб рекрутер міг оцінити реальні компетенції та навички кандидата, досвід роботи — і зіставити із запитом компанії та вакантної позиції. 

Фактично, технічний рекрутер має спілкуватися з кандидатами однією мовою — це не просто ознака професіоналізму, а й показник серйозності намірів компанії в очах потенційного працівника.

Щоб впевнено говорити з кандидатом, потрібно бути в темі всіх термінів Щоб впевнено говорити з кандидатом, потрібно бути в темі всіх термінів

Soft skills IT-рекрутера

Просто знайти контакт класного фахівця — це навіть не половина успіху. У сфері IT тепер панує ринок кандидата — фахівець ще має підібрати такі слова, тригери й аргументи, що зможуть зацікавити кандидата й переконати вислухати твою пропозицію.

Самого професіоналізму й технічного досвіду замало, потрібні навички у сфері продажу, щоб «продати» свою пропозицію; хист психолога — щоб підібрати слушні слова, закцентувати й зацікавити кандидата; навички в царині маркетингу й презентації — щоб привернути й утримати увагу людини. 

Крім того, вагоме значення мають уважність і скрупульозність. Кожна проґавлена деталь або легковажне ставлення до завдання може обернутися великим репутаційним провалом — не тільки для фахівця, а й для компанії.

Уміння опанувати себе й залишатися професіоналом у будь-якій ситуації — ще один must have skill для технічного рекрутера. Як і всі люди, айтішники бувають різними — і в мить, коли ви пишете з приводу потенційної співпраці, людина може просто бути не в доброму гуморі. Щоб не поповнити кейси профільних розмов історіями про непрофесіоналізм рекрутерів вашої компанії, варто зважувати свої слова й бути максимально коректною людиною в будь-якій ситуації.

IT-рекрутер: як стати й де навчатися 

Згідно з дослідженням Linkedin, здебільшого it recruiter — це випускники факультетів психології, бізнесу, маркетингу та соціології. 

Попри безліч тренінгів з історіями успіху у відгуках на сайті, здобути професію IT-рекрутера не так і просто. Більша частина курсів на ринку зорієнтована на те, щоб удосконалити вже наявні навички, а не будувати кар’єру з нуля. 

На жаль, багато які ресурси з черговим навчанням просто не можуть дати реальних навичок, оскільки не мають потрібної практики та умовної «роботи в полі». Без цього відірвана від ринку й контексту теоретична інформація не стане надійним фундаментом нової професії.

Щоб стати успішним IT-рекрутера, потрібно навчатися у профі в цій сфері Щоб стати успішним IT-рекрутера, потрібно навчатися у профі в цій сфері

Для того, щоб вибрати правильні курси й упевнено стартувати в IT-рекрутингу, варто звертати увагу на кілька моментів:

 • Склад спікерів. Перед стартом навчання треба трохи вивчити ринок, зрозуміти, хто головна впливова особа й експерт у напрямі, проаналізувати лекторський склад курсів. В ідеальній ситуації це мають бути не просто досвідчені, а ще й профі-практики — наприклад, як у школі IT-рекрутерів в INDIGO Tech Recruiters School.
 • Програма курсу. Крім сухої теорії, курс має містити практичні поради, техніки, методи роботи й базову технічну інформацію.
 • Відгуки. Приємні відгуки на сторінці продажу — не той інструмент, якому варто вірити передусім. Щоб зрозуміти реальну картину, треба погуглити відгуки випускників на різних майданчиках.

Загальні поради новачкові, як стати успішним рекрутером

Одного секрету, як стати успішним рекрутером з гарантією і без проблем, немає. Однак кілька підказок допоможуть зняти рожеві окуляри сподівань від професії та швидше задаптуватися в реальності:

 • IT-рекрутмент — складна галузь, тісно пов’язана з технічною інформацією. Спершу варто визначитися, з фахівцями в галузі якого напряму — тестувальники, аналітики, розробники — ви хотіли б працювати, і опановувати нові горизонти поступово.
 • Рекрутинг — це обов’язково робота з людьми. Якщо постійна активна комунікація стомлює вас, то варто подумати про інше заняття.
 • Постійне навчання. Сфера технологій розвивається стрімко, і рекрутер в IT має бути підкутий у найважливіших змінах. Інакше можна вскочити в халепу, намагаючись знайти фахівця з досвідом 10+ років у технології, яка з’явилася п’ять років тому. IT-рекрутер має вивчати профільні ресурси, «гуляти» по форумах і чатах, щоб тримати руку на пульсі розвитку галузі.
 • Стрес-менеджмент. Пам’ятаючи про те, що IT — це ринок кандидатів, варто добре вправлятися із запереченнями, контраргументацією і риторикою.
 • Прокачуйте нетворкінг. Широка мережа знайомств з більшою ймовірністю допоможе знайти крутого кандидата.
 • Завжди давайте фідбек. Навіть якщо тепер скілів фахівця замало, щоб дістати офер від компанії, все може змінитися в будь-яку мить — і ви знову зустрінетеся на ринку праці. Тільки ось перше враження та «ігнор» будуть незабутні.
 • Найліпша імпровізація — ретельно підготовлена. Вивчати резюме кандидата вперше під час інтерв’ю — неприпустимо. Крім того, що витрачаєте час — як власний, так і фахівця, так ще й марнуєте ресурс компанії — наприклад, якщо це технічне інтерв’ю з тимлідером.
 • Класний IT-рекрутер — не «прокладка» між компанією і кандидатом, а хороший сейлз. Він допомагає бізнесу продати вакансію, а фахівцеві — свої навички та знання задля взаємної втіхи й зиску.
 • Терпіння. Рекрутинг — це саме та сфера, де більше потрібні методичність і завзятість, ніж уміння знаскоку розв’язувати питання.
 • Удосконалюйте англійську. ІТ — міжнародна сфера, і як працівники, так і замовники можуть бути з різних країн. Без знання мови професіонал не зможе відбутися.
 • Будьте готові до ненормованого робочого дня. Це точно не та сфера, де можна відсидіти з 9-ї до 18-ї в офісі й вирушити додому відпочивати. Якщо класний фахівець у пасивному пошуку, то, найімовірніше, він може поспілкуватися тільки до або після роботи, або у вихідні дні.

IT-галузь — один з дуже динамічно розвиткових напрямів. Кожен день роботи в IT-рекрутингу — це новий виклик собі та своїм скілам, можливість швидко рости й отримувати гідну плату за свій талант. Найстрашніше — почати.

Успіхів!

Info
Author: Марія Прохоренко
9363 Views
Category Recruiting
07.08.2021
Common articles
Why you do not need an outstanding CEO, CTO, CFO and other CxO
You need good and competent management to make your company grow and develop. But, you don’t have to entice Satya Nadella from Microsoft. When you hire a CEO, CTO or a ma..
“Our managers spend around 30% of their time searching for talent”: an interview with Maxim Shtepa, CEO of SocialTech
From the experience of Indigo , one of the keys to effective recruitment is the dialogue between parties. That is why we have decided to publish a series of interviews ..
Why does your business need a recruiter?
This article may be of use to owners and directors familiar with Ukrainian IT realities who want to improve their recruiting and also to those foreign companies who are i..
Ageism in IT and how to deal with it
The author: Anya Stetsenko is an IT-recruiter, entrepreneur, and simply a happy woman. She has been managing Indigo recruitment agency since 2007 and has been bringing ne..
COMPANY IS ALWAYS MADE BY TALENTED PEOPLE. DIALOG WITH LESYA ARNOLD
We dreamt for a long time to have an interview with Lesya
Iownit: “We keep our communication transparent, and require this from everyone in our company”
If you haven’t heard of iownit yet (which would be surprising), allow us to fix this right away. lownit Capital and Markets, Inc
Thrifty Recruiting: Soul or Flesh?
About the author: Katya Osadchuk. CEO of Indigo. Economist, professional psychologist, and a savvy HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. She know..
Does HR Help a Company Earn Money or Just Spends It?
Katya Osadchuk— CEO, IndigoIT recruiting agency, economist, professional psychologist, and HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. This article is ..
How to hire the best Web Developers? We know, and we are ready to share our experience.
Finding a black cat in a dark room is hard…Especially if there is no cat!
WHY DO US COMPANIES OPEN OFFICES IN UKRAINE
More and more of the world’s best known companies are choosing to open R&D centers in Ukraine. Household names such as — EPAM, Luxoft, Ciklum, Intetics, TEAM Internationa..
7 trends in the IT labor market with statistics (which you will surely object)
It is a thankless duty to formulate trends, as one risks to play Captain Obvious or to receive “Don’t make something out of nothing, in fact, the opposite is true” as fee..
The Coming Days: 10 Characteristics of the Team of the Future
We have already discussed personal skills of the future. In this article, we decided to talk about how teams are transformed and which skills and characteristics they sh..
HOW TO CREATE A DREAM-TEAM 6 RECOMMENDATIONS FOR hiring the best technical team
Closing technical position may resemble a debilitating marathon. Or sprint, when the maximum energy is laid out for a minimum of time. And when you need to hire the whole..
Overview of Product Roles salaries in Ukrainian IT companies
CEO Ekaterina Osadchuk and the Indigo Tech Recruiters team conducted the second annual review of salaries for C-level in IT. We remind you that every year we carry out a ..
BAD IDEAS: 5 WAYS TO RUIN AN EMPLOYER’S BRAND
Whether you build a personal brand or not, your goodwill must always be first and foremost