#Післясвят: 7 ідей про те, як підвести новорічну межу та спланувати майбутнє щастя

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Чергова календарна фіналочка на носі, і багато хто з нас знову запускає себе по лукавому колу. Написати перелік справ для «нового життя з нового року». Знайти торішній список. Усвідомити, що він був майже таким самим

Development Leisure

Чергова календарна фіналочка на носі, і багато хто з нас знову запускає себе по лукавому колу. Написати перелік справ для «нового життя з нового року». Знайти торішній список. Усвідомити, що він був майже таким самим. Спалити після прочитання, вдати, що так і замислювалося — і пообіцяти собі «більше ніколи/відтепер завжди». Людство це вже проходило лише після Різдва Христового 2020 разів. Ми з IT recruitment agency Indigo записали кілька цікавих фішок, які можуть допомогти пройти цей етап майже безболісно і все-таки зробити так, щоб наступного року хоча б кілька нових пунктів «нового життя» звільнили місце новим.

Бобік живий?

Буває, всі навколо вже штампують підсумки й діляться планами на 30-ті роки. А ти ще взагалі не зрозумів, що це таке просвистало повз 365 разів. Не ведемося на хайп! Кожен має право починати рік, а отже, і препарувати попередній, тоді, коли вважає за потрібне. Чи не любите «наш» Новий рік? Так, є ще десятки варіантів в інших культурах: календар поняття відносне. Є день народження, повня або просто «після свят», коли вже встигнеш видихнути. Коли немає сил — підбиття підсумків і тим більше планування майбутніх перемог важко.

Мішечок факапів

Якщо протягом року ми хоча б раз виходили з дому, значить точно встигли десь облажатися — у роботі, соціальному чи особистому житті. Добре було б весь цей вантаж дістати, розкласти на столі та уважно розглянути.Чому це сталось? Цікавий факт: розумні люди (вважається, що спочатку в компанії Toyota) емпіричним шляхом встановили, що причину можна знайти, послідовно поставивши 5 разів питання «Чому?» На кожну відповідь — нове питання, і так ланцюжком, до початку. Варіант «Та просто я бездар!» не підходить. Варіант "Та просто Петро - дурень!" теж. Потрібно намагатися бути чесним та конструктивним. Так простіше потім вміст мішечка з факапами розділити: досвід забрати з собою, а провину та інші непотрібні огризки залишити в минулому.

Скринька ніштяків

Але неможливо ж облажатися по всіх напрямках одразу. Напевно, за рік сталося багато хорошого, і до чогось кожен із нас навіть має якесь відношення. Штурхати себе лежачого — не найкраща тактика, щоб увійти в новий рік бадьорим і стримано оптимістичним. Дуже важливо знайти речі, які принесли комусь користь, допомогли щось зрозуміти, навчитися, зрештою, вирішити «більше ніколи» — і зафіксувати їх.

Говорять, навіть якщо впевнений, що пунктів буде нуль — треба себе змусити: взяти листок, ручку, напружитися, і трапляється магія, потім навіть важко зупинитися. Підходить все - продав бренд про смішну свинку за 4 мільярди доларів/ познайомився з чудовою людиною/ вивчив мову/першим вибачився/ був ввічливий із сусідом/отримав відповідь у Linkedin відразу від трьох android розробників/вперше спалив пиріг вщент тільки наполовину. . . Досягнення різні, але всі вони цінні та гідні того, щоб похвалити себе за них.


Зокрема, корисно згадати, які проблеми та складнощі вдалося перемогти саме цього року. Це допомагає переконатися, що прогрес, навіть якщо життя здається рутинним, є. Зростання трави теж не очевидне — але всі ми влітку поваляємось на зеленому лужку, правда?

Пишіть - не пишіть

Не всі це люблять, але є причини, з яких аналізувати та планувати рекомендується письмово. Це допомагає чіткіше формулювати думки. Розвантажує мозок (немає відчуття, що в голові хаос, багато всього необробленого, і половину ти просто вже забув, все пропало!). Задіяно відразу три види запам'ятовування: візуальне, аудіальне та кінестетичне (якщо писати від руки).

Сила емоцій

Плани, чіткі кроки щодо їх досягнення, графіки — необхідні. "Не планувати нічого - значить планувати невдачу", - Черчілль поганого не порадить. Але якщо у смартуванні багато хто з нас давно заробив чорний пояс, то з вмінням «слухати серце» часто — біда. Аналізуючи досвід, дуже важливо згадувати як факти, імена, причини. Але і що ми відчували в цей момент, і чи хочемо знову. Представляючи майбутнє, важливо робити те саме — уявляти, що відчуєш, коли нарешті отримаєш Нобелівську премію/бажану посаду/оффер, підписаний тим самим frontend розробником/додивишся до фінальних титрів «Ірландця» Скорсезе. Це допомагає намацувати те, що є справді цінним, і тримати це у фокусі.

Навести різкість

#Післясвят: 7 ідей про те, як підвести новорічну межу та спланувати майбутнє щастя

Так, хочеться встигнути все й одразу. Але нажаль. Обдурити час не виходить: хитрі методики 1,5-годинного сну на добу не працюють. Клонування розвивається неймовірними темпами, але в нас, простих побутових хоч, таких опцій поки немає. Сьоморукими бувають лише божества. Тому доведеться сфокусуватися, вибрати кілька пріоритетів та вкладати максимум ресурсів саме у них. Протягом року все неодноразово зміниться і переграється — залишиться тільки те, без чого і важко дихати.

Думки про людей

Оточення важливе. Важливіше, ніж найточніший план. Відносини — матерія складна, проте, якщо проводиш ревізію поганих звичок, пожирачів часу, невдач, непогано б подумати й про тих, з ким ділиш щоденну рутину. Багато хто зробив для нас щось хороше і будуть раді отримати подяку в будь-якому вигляді. А хтось, можливо, наступного року нехай буде здоровим і тричі щасливим — на максимально віддаленій відстані. А хтось дуже цінний був витіснений обставинами з поля зору — і в січні 2020 ця кава, обіцяна в березні 2015, нарешті звариться. А як ви підбиваєте підсумки та плануєте рік? Поділіться ідеями у коментарях :)


автор: Катя Маєвська

Info
Author: INDIGO Tech Recruiters
2830 Views
26.12.2019
Common articles
Ageism in IT and how to deal with it
The author: Anya Stetsenko is an IT-recruiter, entrepreneur, and simply a happy woman. She has been managing Indigo recruitment agency since 2007 and has been bringing ne..
COMPANY IS ALWAYS MADE BY TALENTED PEOPLE. DIALOG WITH LESYA ARNOLD
We dreamt for a long time to have an interview with Lesya
How does it feel to be a woman in IT? Anna Stetsenko talks about the “male” field, discrimination and gender stereotypes
There are many gender stereotypes regarding both men and women. But when it comes to a career, particularly in IT, women have a much harder time
Running Remote: What It Is and Why You Can’t Afford to Miss It.
Business Leaders Around the World Are Headed to Bali for The World’s Largest Remote Work Conference. Here’s Why You Should Be Too. April 12, 2019 Running Remote: What I..
ANNA LAVROVA, IT PROJECT MANAGER, ABOUT RELOCATION: “EVERYTHING is POSSIBLE in DUBAI. EVERYTHING. IT IS NOT IMPORTANT IF YOU CAN MANAGE PROJECTS, MAKE HAIRCUTS FOR DOGS OR DO MANICURE “
Is the grass always greener on the other side? With IT recruitment agency Indigo, we decided to pose this question to the people whom we worked on “foreign” vacancies wi..
Working Remotely: how and why to live without an office
The remote format can easily knock you down and distract.
How can a copywriter help the recruiting process in your company?
When our friends and clients hear that a full-time copywriter helps us in our recruiting processes, they are a bit surprised
Why personality-based brands can hinder company development
Ekaterina Osadchuk — CEO at Indigo Tech Recruiters, economist, professional psychologist, HRD and business development director with more than ten years of experience
Descartes square: how to make a good choice in life and in a career
Every day we make thousands of decisions. Meanwhile, even small household choices create a great pressure for our brain
The new identity of INDIGO: dynamic and about results
In September, we changed our website, logo, and overall identity. Now we’re going to tell you why and what all this means.
How Gamedev and Live-Streaming Companies Can Stay Ahead in the Talent Race
In this article, we’ll explore talent acquisition and retention strategies that companies can use to hire tech professionals.
10 FANTASTIC TED LECTURES ABOUT HOW TECHNOLOGIES WILL CHANGE OUR TOMORROW
The future will come faster than we will be afraid of uncertainty. For example, if someone discovered “Black Mirror” not from the first season, the television series woul..
Inhumans: 15 exciting films about artificial intelligence
“I will destroy humanity. ” After the robot Sofia proclaimed it, we, human creatures, can only hope for the best. We could expect that it was a joke made up by the creato..
“Get stuck” to the screen and profit: 9 channels about technology, which will glue you to Youtube.
Recommending fascinating video channels is a very tricky decision. Most of us already spend too much time on the Internet. However, we’ve decided to offer a set of Youtub..
What is Human Science about?
Have you heard of Human Science yet?