Від мурахи до собаки: які неймовірні тварини живуть в офісах та як компанії стати pet-friendly

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Ми нещодавно розповідали про family-friendly компанії. А наразі хочемо згадати тих, без кого дехто з нас також не уявляє життя — домашніх улюбленців. Які все частіше стають улюбленцями офісними

HR IT Social responsibility Culture
Від мурахи до собаки: які неймовірні тварини живуть в офісах та як компанії стати pet-friendly Звичайний день в MacPaw

Ми нещодавно розповідали про family-friendly компанії. А наразі хочемо згадати тих, без кого дехто з нас також не уявляє життя — домашніх улюбленців. Які все частіше стають улюбленцями офісними. Отже, як стати на додачу ще й pet-friendly, щоб карми вистачило на кілька циклів життя організації? Розмірковуємо з рекрутинговим агентством Indigo, ділимося практиками та світлинами з офісів українських компаній. Загалом щодо pet-friendly офісів є аргументи як «за», так і «проти».

За:

  • Співробітники офісів, які мають тваринок, відзначають, що це — чудовий антистрес та шанс відволіктися від складних завдань на когось мімішного, відновити трохи енергії.
  • Це «фішка» компанії та гарний інфопривід, щоб розповісти про себе.
  • Це символічно — іноді такі звірята стають справжніми тотемними корпоративними тваринами.
  • Це згуртовує людей, адже піклуватися про свій зоопарк зазвичай мають саме колеги-добровольці.
Від мурахи до собаки: які неймовірні тварини живуть в офісах та як компанії стати pet-friendly Дрім-тім Global Logic

Проти:

  • Не всі люблять тварин.
  • Деякі люди мають алергію, а тому фізично не можуть працювати поряд із певними тваринами.
  • Багато людей люблять тварин, проте вважають, що їхнє місце — вдома, надворі або в дикій природі, але не в офісі.

Якщо ви з командою все-таки домовилися, що тварини вам друзі — як стати ближчими до фауни?

Поселити звірятко в офісі

І вибір улюбленців, як свідчить практика українських компаній, безмежний. Ось тільки кілька цікавезних прикладів:
В офісі проекту «Всеосвіта» оселилися удав Арні та павук Шелоб (вітання фанатам «Володаря кілець»). В одному офісі MacPaw живуть двоє котів, Фіксель та Хувер: вони можуть вільно пересуватися по робочому простору, але мають і власну обладнану кімнату з гаджетами та іграшками. А в другий офіс, який компанія відкрила нещодавно, колеги можуть приводити своїх собак, зокрема серед візитерів — коргі Чуі.

Від мурахи до собаки: які неймовірні тварини живуть в офісах та як компанії стати pet-friendly Хувер
Від мурахи до собаки: які неймовірні тварини живуть в офісах та як компанії стати pet-friendly Фіксель


У харківському офісі GlobalLogic мешкають папуга, рибки, тритони, а також проходить акція «Приведи собаку в офіс». Наприклад, влітку в такий день до компанії завітали аж 30 четверолапих друзів.

Від мурахи до собаки: які неймовірні тварини живуть в офісах та як компанії стати pet-friendly Приведи друга - отримай настрій


В одеському офісі DataArt живе агама Агамівна. В лондонському — равлик ахатина на ім’я Turbo Jelly, яка є гермафродитом та особливо полюбляє огірки, обов’язково — органічні.

Від мурахи до собаки: які неймовірні тварини живуть в офісах та як компанії стати pet-friendly Агамівна
Від мурахи до собаки: які неймовірні тварини живуть в офісах та як компанії стати pet-friendly Турбо Джеллі


В офісі «Епас Студія» мешкають двоє папуг: зелений Ківі та корела Фіча. А ще — мурашина колонія! У компанії Homsters живуть ховрахи та часто гостює собака засновників — Іча.

Від мурахи до собаки: які неймовірні тварини живуть в офісах та як компанії стати pet-friendly Жодна вечірка не почнеться без Ічі


Якщо тварина проживає в офісі, головне — створити для неї комфортні умови. Важливо заздалегідь порадитися з фахівцями: де звір має жити, чим харчуватися, які особливості догляду варто врахувати. А також необхідно домовитися про те, хто буде піклуватися про тварин. Зазвичай співробітники залюбки роблять це самі, зокрема — забирають тваринок додому на вихідні, щоб їм не було самотньо.

Від мурахи до собаки: які неймовірні тварини живуть в офісах та як компанії стати pet-friendly Крутецька команда MacPaw

Приводити улюбленців у гості

Гарний компроміс, якщо ви не готові запропонувати тваринам постійне місце проживання в офісі — запрошувати їх час від часу. Наприклад, популярна серед роботодавців акція — «Приведи собаку на роботу». Також можна запропонувати колегам брати із собою улюбленців на розважальні івенти, що проходять на свіжому повітрі.

Від мурахи до собаки: які неймовірні тварини живуть в офісах та як компанії стати pet-friendly Фіксель та Хувер. No Rush.

Допомагати тваринам на волонтерських проектах

Зазвичай це роблять компанії, які виготовляють продукти для тварин. Наприклад, у Mars є програма «Better world for pets», у межах якої підтримують притулки для тварин — привозять корм та ліки, проводять уроки гуманного ставлення до тварин у школах тощо. У програмі беруть активну участь співробітники. Часто в компаніям такі ініціативи належать окремим працівникам-зооволонтерам, які запрошують залучають і колег. А роботодавець може підтримати такі гарні наміри за бажанням — фінансово або, наприклад, запровадити популярну в світі практику, за якої працівники приділяють один або більше днів на рік волонтерським проектам (за рахунок робочого часу).


А чи раді ви бачити улюбленців своїх колег у своєму офісі? :)


автор: Катя Маєвська

Info
Author: INDIGO Tech Recruiters
3835 Views
Category HR
02.10.2019
Common articles
“Our managers spend around 30% of their time searching for talent”: an interview with Maxim Shtepa, CEO of SocialTech
From the experience of Indigo , one of the keys to effective recruitment is the dialogue between parties. That is why we have decided to publish a series of interviews ..
Survey on C-Level Salaries in the Ukrainian IT Industry in 2022
Learn about how the war in Ukraine affected the income and motivation of Ukrainian IT companies’ top managers from our new salary survey.
Why does your business need a recruiter?
This article may be of use to owners and directors familiar with Ukrainian IT realities who want to improve their recruiting and also to those foreign companies who are i..
Overview of the salary for C-level in the Ukrainian IT market in 2019
CEO Ekaterina Osadchuk and the Indigo Tech Recruiters team conducted the second annual review of C-level salaries in IT. We share the results
Ageism in IT and how to deal with it
The author: Anya Stetsenko is an IT-recruiter, entrepreneur, and simply a happy woman. She has been managing Indigo recruitment agency since 2007 and has been bringing ne..
COMPANY IS ALWAYS MADE BY TALENTED PEOPLE. DIALOG WITH LESYA ARNOLD
We dreamt for a long time to have an interview with Lesya
C-Level Executive Salaries in Ukrainian IT Sector in 2021: Overview
CEO Ekaterina Osadchuk and the Indigo Tech Recruiters team gave the third annual overview of how much C-level executives make in the IT sector. We share our results with ..
Iownit: “We keep our communication transparent, and require this from everyone in our company”
If you haven’t heard of iownit yet (which would be surprising), allow us to fix this right away. lownit Capital and Markets, Inc
Thrifty Recruiting: Soul or Flesh?
About the author: Katya Osadchuk. CEO of Indigo. Economist, professional psychologist, and a savvy HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. She know..
Does HR Help a Company Earn Money or Just Spends It?
Katya Osadchuk— CEO, IndigoIT recruiting agency, economist, professional psychologist, and HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. This article is ..
Overview of C-Level Salaries on Ukrainian IT market
Lately we’ve filled 30 C-level vacancies in IT companies and discovered that neither candidates nor employers feel confident when it comes to numbers
How to hire the best Web Developers? We know, and we are ready to share our experience.
Finding a black cat in a dark room is hard…Especially if there is no cat!
WHY DO US COMPANIES OPEN OFFICES IN UKRAINE
More and more of the world’s best known companies are choosing to open R&D centers in Ukraine. Household names such as — EPAM, Luxoft, Ciklum, Intetics, TEAM Internationa..
7 trends in the IT labor market with statistics (which you will surely object)
It is a thankless duty to formulate trends, as one risks to play Captain Obvious or to receive “Don’t make something out of nothing, in fact, the opposite is true” as fee..
The Coming Days: 10 Characteristics of the Team of the Future
We have already discussed personal skills of the future. In this article, we decided to talk about how teams are transformed and which skills and characteristics they sh..