Що таке account-based рекрутинг і з чим його їдять

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

INDIGO Tech Recruiters пильно стежить за новими техніками та технологіями. Одна з них – account-based рекрутинг. Це підхід, який сформувався на основі нової течії у маркетингу

Strategy Trends Sourcing Staff recruitment Recruiting
Що таке account-based рекрутинг і з чим його їдять


INDIGO Tech Recruiters пильно стежить за новими техніками та технологіями. Одна з них – account-based рекрутинг. Це підхід, який сформувався на основі нової течії у маркетингу. Account-based маркетинг чи маркетинг ключових клієнтів — стратегічний підхід, коли кожен покупець розглядається як окремий ринок.


Якщо використовувати метафору з рибалкою, то в inbound-маркетингу ви ловите мережею, охоплюючи широку аудиторію і сподіваючись, що з усієї цієї маси хтось підходящий та трапиться. А account-based маркетинг — як гарпун, за допомогою якого ви одразу намагаєтеся спіймати того самого марліна. Щоб виготовити гарпун, потрібно зрозуміти, який марлін вам потрібен і відповідним чином побудувати комунікацію.


У рекрутингу account-based підхід використовується для того, щоб:

 • залучити топталанти
 • підтримувати з ними контакт
 • зрештою робити якісний найм

Для цього потрібно створювати та транслювати цінність бренду роботодавця та EVP (ціннісна пропозиція співробітнику).


Як це працює? Ви залучаєте якісних кандидатів, які на цей час не шукають роботу (або не готові приєднатися до вашої компанії), та будуєте з ними стосунки на майбутнє.

Кандидати = клієнти

Тенденція ХХІ століття: фахівці цінують імідж організації. Кандидати перевіряють відгуки про компанію в соціальних мережах, читають форуми та статті на порталах новин. Культура компанії - не абстрактна цінність, її теж враховують. В цілому, люди вивчають компанію, що цікавить, як вивчають продукт перед тим, як його придбати. Тепер не можна просто так запостити вакансію на джоб борді та чекати на кращі таланти. Потрібно розробляти маркетингову стратегію для рекрутингу.

ABRM — новий підхід зі складною назвою

Просунуті рекрутери успішно використовують джоб борди, PPC, SEM - пошуковий маркетинг, рекрутинг у соц. мереж, контент-маркетинг та inbound маркетинг. І ще до того, як з'явилося поняття ABRM (account-based recruiting marketing), ми почали застосовувати його елементи для пошуку рідкісних фахівців.


ABRM враховує такі тренди, як клієнтоорієнтованість (у нашому випадку клієнт — це кандидат), бренд роботодавця, аналітика, автоматизація та допомагає створити ідеальну стратегію для довготривалих відносин.

4 цілі стратегії рекрутингового маркетингу:

 • Підвищити впізнаваність бренду роботодавця
 • Привернути увагу потенційних кандидатів до організації
 • Переконати їх розглянути компанію на роль потенційного роботодавця
 • Зацікавити у відкритих вакансіях топталантів.

У моделі ABRM:

 • Визначається кілька ключових профілів або пулів талантів, які з високою ймовірністю конвертуються в ліди
 • Маркетинг допомагає команді рекрутингу визначити, в яких компаніях є таланти, яких вдасться конвертувати з лідів у співробітників
 • Створюється стратегія, орієнтована саме цих кандидатов. На цьому етапі вже застосовуються традиційні тактики - платні вакансії, PPC, реклама в соц. мережах, і так далі — але тут націлення максимально вузьке і точне.

Наприклад, великий банк щороку наймає багато людей. При ABRM-підході банк визначить конкретні університети, випускники яких його цікавлять, і конкретних конкурентів. Потім на ключові профілі відправлять персональний контент (оголошення, статті, відео, що підтримують бренд роботодавця). Таким чином, банк отримає відгук від цільових профілів, навіть якщо ці люди на цей момент не шукають роботи та на джоб бордах їх немає.

Але ж це переманювання співробітників?

ABRM - не переманювання співробітників. Це проактивний підхід до найму. Стратегія, яка дозволяє компанії показати свої переваги як роботодавець, і залучити найкращих фахівців корпоративною культурою, навіть якщо зараз немає відкритих вакансій. ABRM – скоріше пул, ніж пуш-стратегія. Тобто компанія привертає до себе, а не агресивно нав'язує.

Окей, а як працює цей account-based рекрутинг маркетинг?

ABRM-стратегія зазвичай складається з таких кроків:

1. Пошук цільових профілів

Для початку визначаються типи кандидатів, які підходять компанії. Для цього використовують різні методи та стратегії: LinkedIn аналітика, people analytics від Google, сорсинг у соціальних мережах. У результаті створюється портрет кандидата: враховуються демографічні параметри, особистість, навички, звички пошуку роботи, улюблені канали пошуку; що мотивує та фруструє, які ресурси зазвичай використовує кандидат. Нам потрібна не просто «ios developer з 3 роками досвіду», а людина, яка оптимально підійде компанії.


Точний портрет кандидата потрібен, щоб направити маркетингову стратегію на релевантних фахівців. Це знижує витрати та скорочує час на найм. А ще покращує досвід взаємодії кандидата з компанією. За допомогою people analytics можна визначити, в яких компаніях та університетах найбільше відповідних лідів. І подивитися, наскільки ефективні ці ліди як співробітники. Для цього, зокрема, використовується LinkedIn data analytics.


Застосовують і соціальний сорсинг — коли IT рекрутер використовує особистий нетвор, щоб познайомитися з потенційними кандидатами. Таланти, які не шукають роботу, схильні швидше розглянути пропозиції, якщо вони надійшли через знайомих.

2. Таргетований брендинг

Коли у вас є пул талантів, настав час створювати прицільну маркетингову стратегію для їх залучення. Обов'язково вимірюйте ефективність кожного елемента рекрутингової стратегії. Це допоможе відповісти на запитання:

 • Звідки приходять найкращі кандидати та найкращі нові співробітники?
 • Як скоротити час найму?
 • Як скоротити витрати?
 • Який рекрутер ефективніший?

Виміряти ефективність можна за допомогою спеціальних платформ для рекрутерів (Engagio, DemandBase, LeanData). Але якщо потрібен бюджетний варіант, просто використовуйте Google Analytics з таблицями Excel. Крім того, варто складати форму для відгуку на вакансію так, щоб отримати більше інформації для аналізу.


Брендинг у LinkedInLinkedIn дозволяє ефективно таргетувати потенційних кандидатів.На платформі є рекрутингові метрики, і можливість прицільно налаштовувати платну рекламу. А за допомогою платних маркетингових сервісів можна знаходити найбільш підходящих кандидатів.


Брендинг у FacebookFacebook надає чудову можливість налагодити контакт із пасивними кандидатами. Можна уявити свою компанію як потенційного роботодавця, чия корпоративна культура максимально близька до інтересів і переваг фахівців. І звичайно, на Facebook можна запостити платну рекламу вакансій.


При цьому тут просто виміряти взаємодію з постом користувачів, а отже — і вдосконалювати методи.

3. Створення відносин

Тепер можна попрацювати над взаємовідносинами з кандидатами, публікуючи якісний та оригінальний контент. Коли з'явиться відповідна позиція або людина буде внутрішньо готова змінити роботу, вона звернеться до рекрутера вашої компанії. Наприклад, на кар'єрному сайті компанії недостатньо просто постити вакансії. Блог-пости про бренд роботодавця, цінності та культуру компанії, цікаві проєкти та фанові заходи швидше залучать кандидатів і покажуть компанію у вигідному світлі.


Ідеально, якщо ви можете створювати контент про тренди в індустрії. Наприклад, на кар'єрному сайті Google розміщено статті, написані розробниками. Такий контент може залучити до кар'єрного сайту IT-фахівців, які спочатку просто шукали корисну інформацію. Інструменти для управління стосунками з кандидатами (CRM) допомагають конвертувати пасивних та активних кандидатів у претендентів та оптимізувати їх досвід. CRM допоможуть побудувати, зміцнити та підтримувати відносини з кандидатами.

4. Ефективний рекрутинг

Тепер залишилося лише наймати кандидатів. Для максимальної ефективності варто використовувати інструменти для трекінгу претендентів (applicant tracking system, ATS). Це дасть можливість:

 • Збирати та зберігати інформацію в єдиній базі, щоб команда рекрутингу успішно працювала над завданнями разом. Це дозволяє уникнути і ситуації, коли роботу виконано двічі або коли кандидати, навпаки, губляться.
 • Автоматизувати рутинні завдання (скринінг резюме, публікація вакансій), що скоротить час найму.
 • Виміряти успішність маркетингової стратегії в цілому та окремих її елементів завдяки трекінгу процесів.

Команда INDIGO Tech Recruiters впевнена: account-based рекрутинг не проходить мода, а ефективна стратегія в арсеналі професійних рекрутерів. А ви як думаєте, чи настав час відійти від inbound-рекрутингу та прицільно завойовувати довіру найкращих фахівців?


* за мотивами статті  «Account Based Recruitment- A complete Guide» by Satabdi   текст та переклад Валерії Маляренко

Info
Author: INDIGO Tech Recruiters
4125 Views
Category Recruiting
19.03.2020
Common articles
Why you do not need an outstanding CEO, CTO, CFO and other CxO
You need good and competent management to make your company grow and develop. But, you don’t have to entice Satya Nadella from Microsoft. When you hire a CEO, CTO or a ma..
“Our managers spend around 30% of their time searching for talent”: an interview with Maxim Shtepa, CEO of SocialTech
From the experience of Indigo , one of the keys to effective recruitment is the dialogue between parties. That is why we have decided to publish a series of interviews ..
Why does your business need a recruiter?
This article may be of use to owners and directors familiar with Ukrainian IT realities who want to improve their recruiting and also to those foreign companies who are i..
Ageism in IT and how to deal with it
The author: Anya Stetsenko is an IT-recruiter, entrepreneur, and simply a happy woman. She has been managing Indigo recruitment agency since 2007 and has been bringing ne..
COMPANY IS ALWAYS MADE BY TALENTED PEOPLE. DIALOG WITH LESYA ARNOLD
We dreamt for a long time to have an interview with Lesya
Iownit: “We keep our communication transparent, and require this from everyone in our company”
If you haven’t heard of iownit yet (which would be surprising), allow us to fix this right away. lownit Capital and Markets, Inc
Thrifty Recruiting: Soul or Flesh?
About the author: Katya Osadchuk. CEO of Indigo. Economist, professional psychologist, and a savvy HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. She know..
Does HR Help a Company Earn Money or Just Spends It?
Katya Osadchuk— CEO, IndigoIT recruiting agency, economist, professional psychologist, and HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. This article is ..
How to hire the best Web Developers? We know, and we are ready to share our experience.
Finding a black cat in a dark room is hard…Especially if there is no cat!
WHY DO US COMPANIES OPEN OFFICES IN UKRAINE
More and more of the world’s best known companies are choosing to open R&D centers in Ukraine. Household names such as — EPAM, Luxoft, Ciklum, Intetics, TEAM Internationa..
7 trends in the IT labor market with statistics (which you will surely object)
It is a thankless duty to formulate trends, as one risks to play Captain Obvious or to receive “Don’t make something out of nothing, in fact, the opposite is true” as fee..
The Coming Days: 10 Characteristics of the Team of the Future
We have already discussed personal skills of the future. In this article, we decided to talk about how teams are transformed and which skills and characteristics they sh..
HOW TO CREATE A DREAM-TEAM 6 RECOMMENDATIONS FOR hiring the best technical team
Closing technical position may resemble a debilitating marathon. Or sprint, when the maximum energy is laid out for a minimum of time. And when you need to hire the whole..
Good CEO VS Bad CEO. One mistake that could cost your business.
Ekaterina Osadchuk — CEO at Indigo Tech Recruiters, economist, professional psychologist, HRD and business development director with more than ten years of experience
BAD IDEAS: 5 WAYS TO RUIN AN EMPLOYER’S BRAND
Whether you build a personal brand or not, your goodwill must always be first and foremost