Чим рекрутерам замінити російський софт: альтернативи

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Тисячі компаній в усьому світі свідомо припинили свою роботу та будь-яку співпрацю, й також масово відмовляються користуватись їх онлайн-сервісами. Український бізнес, звісно, першим припинив використання російських сервісів – неприпустимо сплачувати податки і тримати дані своїх компаній під контролем у російського програмного забезпечення. Розглянемо, від яких сервісів російського походження варто позбутись українським рекрутерам і які є гідні, а часом і набагато кращі українські та європейські альтернативи.

Social responsibility Staff recruitment Team

Сьогодні важко уявити роботу сучасного рекрутера без автоматизованої системи з пошуку та підбору персоналу. Але використання програмного забезпечення російського походження – це ризики. Наприклад, повна або часткова втрата даних, які напряму потрапляють до власників софту, втрата конфіденційності, можливе використання отриманої інформації для підступних задач і військових злочинів – ми всі вже мали нагоду переконатися у хворій, кровожерливій фантазії країни-агресора. І це ми ще не торкаємося етичного аспекту проблеми, економічної підтримки у такий спосіб рф тощо. 

Отже, нагадуємо найрозповсюдженіші сервіси для рекрутингу з російським корінням:

  • Amazing Hiring, 
  • E-Staff, 
  • Huntflow, 
  • FriendWork, 
  • Talantix тощо. 

На противагу цьому український ринок пропонує відмінні варіанти та умови, йде на зниження цін та виявляє гнучкість по відношенню до кожного клієнта «на стадії переходу». Український софт для рекрутингу не лише нічим не поступається, а й часто перевершує російський за якістю функціоналу. Вибирати є з кого та є з чого. В залежності від специфіки компанії або напрямку роботу рекрутерів можна підшукати релевантну автоматизовану систему в переліку нижче, майже всі надають демо-версії. 

Наприклад:

WideNest орієнтований на IT-сорсинг, пропонує лаконічні результати пошукових запитів, структурування запитів у відповідних пошукових полях, інтелектуальний пошук за синонімами IT термінів тощо. Ідеологи системи поставили собі за мету консолідувати в одному місці усі можливі канали й звичні експериментальні підходи, які рекрутери використовують для знаходження спеціалістів. Алгоритми розроблені за технічними завданнями сорсерів.

CleverStaff повністю автоматизує процес пошуку персоналу на будь-які вакансії. В наявності: потужна інтеграція з job-сайтами, електронною поштою, LinkedIn, власними джерелами і базами кандидатів; гнучке налаштування параметрів в процесі пошуку та автоматичний збір резюме за заданими критеріями; додавання претендентів в 1 клік і швидке створення власної бази кандидатів; зручні шаблони листів для розсилки кандидатам на посаду; створення звітів будь-якого типу. Розробники підрахували: користуючись сервісом, рекрутер може заощадити до 10 робочих тижнів на рік.

TurboHiring пропонує гнучкі фільтри підбору, можливість обирати кандидатів за роками досвіду, місцезнаходженням, навичками, володінням англійською тощо. Система тримає всі контакти спеціаліста в єдиному місці, можна зв'язатись з кандидатом напряму, використовуючи публічно доступні контакти, зібрані системою з різних джерел. Можна відбирати самостійно або усією командою кандидатів у «розумні папки» під час сорсінгу та вести їх по етапам відбору на вакансію тощо.

Hurma пропонує автоматизацію не лише рекрутингу, а й усіх HR-процесів в цілому. Система звільняє від рутини, оптимізує залучення талантів, адаптацію і утримання співробітників, збирає статистику та аналітику, допомагає керувати цілями та ключовими показниками компанії тощо. Є особистий кабінет для кожного співробітника, чат-бот для комунікації між співробітниками і компанією, база кандидатів/вакансій, інтеграція з job-порталами, автоматизація Welcome Interview, Adaptation, Probation, Performance Review, Exit Interview, гейміфікація тощо.

PersiaHR пропонує прискорити та автоматизувати роботу команди рекрутерів, а саме – збирати і зберігати резюме з різних джерел в єдину базу, автоматично розпізнавати дублікати, публікувати вакансії, налаштовувати етапи роботи з вакансією, спілкуватися з кандидатами та відслідковувати історію взаємодії з ним, групові співбесіди тощо. За допомогою спеціального розширення для браузерів PersiaHR Extension можна в один клік скопіювати резюме з job-сайту, а також створити резюме кандидата на основі його профіля в LinkedIn тощо.

В якості прикладу ми навели лише кілька популярних автоматизованих систем для рекрутингу з українським корінням, всі вони різні за багатьма параметрами та опціоном. Але серед них з великою ймовірністю знайдуть «свою» систему і рекрутингові відділи великих компаній, і агенції з підбору персоналу, і рекрутери-фрілансери.  

До речі, всі вищезгадані компанії в перші дні вторгнення без жодних вагань відмовились від роботи з російськими клієнтами. 

Що ще може знадобитись рекрутеру в умовах відмови від російського

Автоматизація – це далеко не все, що потрібно рекрутеру. Кожний сучасний фахівець живе в оточенні програм, сервісів, додатків. Нещодавно Опендатабот за допомогою агенції інтернет-маркетингу Netpeak зібрав перелік українських та світових компаній, якими можна безпечно замінити ПЗ російського походження. Нижче наводимо альтернативні варіанти, що на що можна замінити рекрутеру за необхідності.

Чим загрожує російський софт?

Крім прямої інформаційної загрози, яку несе російське програмне забезпечення українським рекрутерам, його використання може закінчитися покаранням для компанії.

Так, наразі в Україні готують комплексний закон про врегулювання відносин за участю осіб, пов’язаних із державою-агресором. Поки він не прийнятий, парламент та уряд встановили низку тимчасових правил.

По-перше, заборонено здійснювати будь-які платежі (надання будь-яких послуг, виконання будь-яких робіт) на користь росіян, російських компаній, а також українських компаній, в яких кінцевим бенефіціарним власником або власником частки в 10 і більше відсотків є рф, громадянин рф або російська компанія.

По-друге, забороняється виконання будь-яких (грошових та інших) зобов’язань на користь: 1) російської федерації; 2) її громадян; 3) компаній, зареєстрованих у рф; 4) компаній, зареєстрованих в Україні, в яких кінцевим бенефіціарним власником або власником частки в10 і більше відсотків є рф, громадянин рф або російська компанія.

Це передбачено постановою КМУ 187 «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв’язку з військовою агресією російської федерації» від 03.03.2022.

Отже, давайте позбавлятися мотлоху агресора, якщо він ще з комфортом сидить на вашому робочому «компі», розпочинає і завершує з вами день, знає всю вашу інформацію. Після всіх жахливих подій, які вже були і, на жаль, ще будуть, ми маємо щільно і надовго «закрити двері», не даючи жодного шансу ворожому бізнесу проникнути в наш контекст. І краще це зробити зараз.

Info
Author: INDIGO Tech Recruiters
947 Views
Category Recruiting
01.06.2022
Common articles
Why you do not need an outstanding CEO, CTO, CFO and other CxO
You need good and competent management to make your company grow and develop. But, you don’t have to entice Satya Nadella from Microsoft. When you hire a CEO, CTO or a ma..
“Our managers spend around 30% of their time searching for talent”: an interview with Maxim Shtepa, CEO of SocialTech
From the experience of Indigo , one of the keys to effective recruitment is the dialogue between parties. That is why we have decided to publish a series of interviews ..
Why does your business need a recruiter?
This article may be of use to owners and directors familiar with Ukrainian IT realities who want to improve their recruiting and also to those foreign companies who are i..
Ageism in IT and how to deal with it
The author: Anya Stetsenko is an IT-recruiter, entrepreneur, and simply a happy woman. She has been managing Indigo recruitment agency since 2007 and has been bringing ne..
COMPANY IS ALWAYS MADE BY TALENTED PEOPLE. DIALOG WITH LESYA ARNOLD
We dreamt for a long time to have an interview with Lesya
Iownit: “We keep our communication transparent, and require this from everyone in our company”
If you haven’t heard of iownit yet (which would be surprising), allow us to fix this right away. lownit Capital and Markets, Inc
Thrifty Recruiting: Soul or Flesh?
About the author: Katya Osadchuk. CEO of Indigo. Economist, professional psychologist, and a savvy HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. She know..
Does HR Help a Company Earn Money or Just Spends It?
Katya Osadchuk— CEO, IndigoIT recruiting agency, economist, professional psychologist, and HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. This article is ..
How to hire the best Web Developers? We know, and we are ready to share our experience.
Finding a black cat in a dark room is hard…Especially if there is no cat!
WHY DO US COMPANIES OPEN OFFICES IN UKRAINE
More and more of the world’s best known companies are choosing to open R&D centers in Ukraine. Household names such as — EPAM, Luxoft, Ciklum, Intetics, TEAM Internationa..
7 trends in the IT labor market with statistics (which you will surely object)
It is a thankless duty to formulate trends, as one risks to play Captain Obvious or to receive “Don’t make something out of nothing, in fact, the opposite is true” as fee..
The Coming Days: 10 Characteristics of the Team of the Future
We have already discussed personal skills of the future. In this article, we decided to talk about how teams are transformed and which skills and characteristics they sh..
HOW TO CREATE A DREAM-TEAM 6 RECOMMENDATIONS FOR hiring the best technical team
Closing technical position may resemble a debilitating marathon. Or sprint, when the maximum energy is laid out for a minimum of time. And when you need to hire the whole..
Good CEO VS Bad CEO. One mistake that could cost your business.
Ekaterina Osadchuk — CEO at Indigo Tech Recruiters, economist, professional psychologist, HRD and business development director with more than ten years of experience
Overview of Product Roles salaries in Ukrainian IT companies
CEO Ekaterina Osadchuk and the Indigo Tech Recruiters team conducted the second annual review of salaries for C-level in IT. We remind you that every year we carry out a ..