СОО: роль та зарплата у реаліях українського IT?

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

СОО – роль та зарплата в реаліях українського IT. СЕО Катерина Осадчук та команда Indigo Tech Recruiters провели другий щорічний огляд заробітних плат для C-level у IT. Нагадаємо, що раніше ми випустили огляд заробітної плати C-Level співробітників. А зараз заглиблюємось у деталі та розглядаємо окремі посади з дослідження. Починаємо з ролі СОО.

Salary review IT Professions COO For candidates Top manager

Про автора: Катерина Осадчук — СEO Indigo Tech Recruiters, економіст, професійний психолог, HRD та директор з оргрозвитку з більш ніж 10-річним досвідом.  

Катерина Осадчук - СEOIndigo Tech Recruiters Катерина Осадчук - СEOIndigo Tech Recruiters

Функції СОО у наших реаліях визначає кількість дірок та пожеж у компанії. В ідеальному світі є СЕО, яка формує стратегію та спрямовує зусилля на зростання та розвиток бізнесу та СОО, що реалізує стратегію за рахунок побудови процесів та контролю. Один сфокусований на зовнішньому світі компанії, другий – на внутрішньому.

Світ IT молодий і незрілий, звідси нечіткий розподіл ролей та функцій, а також безсистемна оплата праці. Нагадаємо, що раніше ми випустили огляд заробітних плат С-Level співробітників, а зараз заглиблюємося в деталі та розглядаємо окремі посади з дослідження.

В основі цього матеріалу - дані, отримані від 23 COO, що працюють в IT компаніях на території України. 70% компаній, заснованих в Україні, 9% у країнах Європи та 17% — у США.

Мал. 1. Країна заснування підприємства. Мал. 1. Країна заснування підприємства.

44% опитаних працюють у компаніях від 21 до 80 осіб, 26%, у компаніях від 81 до 200 осіб та 17% — до 20 осіб.

Мал. 2. Кількість співробітників у компанії. Мал. 2. Кількість співробітників у компанії.
Мал. 3 Відсоток учасників з аутсорсингових, аутстафінгових та продуктових компаній. Мал. 3 Відсоток учасників з аутсорсингових, аутстафінгових та продуктових компаній.

І все ж таки трохи про роль СОО в реаліях українського IT бізнесу.

Людина на цій посаді переводить стратегію в операційні плани підрозділів та моніторить досягнення показників. Керує відділами, які відповідають за наявність ресурсів для безперебійної роботи: люди, гроші, техніка, матеріали тощо. Контролює законність дій компанії, юридичний захист; організовує раціональне використання ресурсів, оптимізуючи процеси та мінімізуючи витратну частину компанії.

Я зустрічала СОО, відповідальність якої поширювалася на відділи маркетингу, продажів, керування продуктовими командами. Зазвичай це залежить від розміру та зрілості компанії (у невеликих стартапах все роблять усі) та компетентності співробітника – хто більше тягне, на того більше і вішають. Гасіння пожеж – відмінна функція СОО у всіх компаніях. Примітно: різношерстість обов'язків впливає і на ширину вилки зарплат.

Мал. 4 Загальна вилка винагороди Мал. 4 Загальна вилка винагороди

Далі покажемо як рівень зарплати залежить від досвіду людини, розміру компанії, кількості підлеглих тощо.

Хочемо звернути увагу на те, що пункти, за якими ми отримали менше 4-х даних, були виключені, оскільки не можуть бути достатньо валідними для прийняття рішень. Так, наприклад, якщо тільки 4 СОО відповіли, що їхній досвід у ролі топменеджера обмежується трьома роками досвіду, то ми виключали цифри, як недостатньо показові й брали до уваги лише ті, де 5 і більше відповідей.

Мал 5. Вилка зарплата + бонус у розрізі досвіду роботи як топменеджер. Мал 5. Вилка зарплата + бонус у розрізі досвіду роботи як топменеджер.

Цифри показують, що 10 років досвіду як менеджер вищої ланки дають солідну надбавку до зарплати СОО. Більшість таких співробітників одержують 5250 $ (медіана ринку).

А ось кількість років життя, які СОО віддали конкретної компанії, не сильно впливають на рівень зарплати, хоча й даних щодо СОО, які працюють у компанії більше 3-х років, у нас не було. Робота нервова, певне, не всі витримують. На відміну від СЕО. До речі, наше дослідження показало, що чим більше років СЕО віддають компанії, тим вищий їхній дохід (від 10 років — у середньому зп 10841$).

Мал. 6. Залежність винагороди СОО від кількості років роботи у компанії. Мал. 6. Залежність винагороди СОО від кількості років роботи у компанії.

Вік самої компанії також не має великого впливу рівень оплати СОО.

Мал. 7. Залежність винагороди віком підприємства. Мал. 7. Залежність винагороди віком підприємства.

Відсутність явної залежності винагороди від доходу компанії може бути пов'язана з наявністю фіксованої ставки та відсутності бонусу від доходу компанії у більшості СТОВ (див. рис. 14). Стрибок у 1000 $ у рівні зарплати помітний у компаніях з доходом до 1 млн. $ і від 1-го до 3-х млн. $. По-перше, середня зарплата 2750$, по-друге — 3760$.

Мал. 9. Залежність винагороди від віка співробітника. Мал. 9. Залежність винагороди від віка співробітника.

Якщо вік можна пов'язати із накопиченням більшого досвіду, то із чим можна пов'язати низьку зарплату жінок на посади СОО порівняно з чоловіками?

Мал. 10. Залежність винагороди від статі співробітника. Мал. 10. Залежність винагороди від статі співробітника.

Аналізуючи отримані дані, виявили цікаву залежність: що старший чоловік, то більше він хоче заробляти (на відміну жінок).

Мал. 11. Залежність очікувань із заробітної плати (бажана зарплатня) від статі та віку співробітника. Мал. 11. Залежність очікувань із заробітної плати (бажана зарплатня) від статі та віку співробітника.

Крім рівня заробітних плат нам цікаво було дізнатися про фактори мотивації, демотивації та деякі умови роботи.

Як і в ситуації з дослідженням щодо СЕО, рівень зарплати для СОО знаходиться не на першому місці в факторах мотивації і однаково важливий, як і культура довіри в компанії (61, 5%). Найважливіші мотиви для таких співробітників – свобода у прийнятті рішень (69, 23%) та професійний розвиток (69, 23%).

Мал. 12. Чинники мотивації СОО. Мал. 12. Чинники мотивації СОО.

Демотивують операційних директорів насамперед недолік професійного розвитку, некомпетентний та неефективний менеджмент та відсутність свободи у прийнятті рішень.

Мал. 13. Чинники демотивації СОО. Мал. 13. Чинники демотивації СОО.

Зарплата знаходиться на 3 місці у факторах демотивації. А ось бонусів і конкретних KPI у 42, 31% опитаних немає.

Мал. 14. KPI, за які виплачують бонус. Мал. 14. KPI, за які виплачують бонус.

43% СОО працюють тільки в офісі, 57% мають можливість іноді працювати віддалено.

Мал. 15. Формат роботи Мал. 15. Формат роботи

Не дивно, що фізичними особами оформлено 74% СОО. Ми ж в ІТ.

Мал. 16. Форма оформлення співробітництва. Мал. 16. Форма оформлення співробітництва.

І у стільки ж опитаних оплата прив'язана до курсу $

Мал. 17. Валюта, до якої прив'язана виплата винагороди. Мал. 17. Валюта, до якої прив'язана виплата винагороди.

Будемо раді, якщо інформація виявиться корисною для прийняття правильних бізнес-рішень.


У наступному огляді плануємо поділитися інформацією про роль та винагороду HRD в IT. Залишайтеся на зв'язку!


Дякую Виталію Луженцову за професійну допомогу в обробці даних.

Info
Author: INDIGO Tech Recruiters
7404 Views
Category C-level
10.03.2020
Common articles
Why you do not need an outstanding CEO, CTO, CFO and other CxO
You need good and competent management to make your company grow and develop. But, you don’t have to entice Satya Nadella from Microsoft. When you hire a CEO, CTO or a ma..
“Our managers spend around 30% of their time searching for talent”: an interview with Maxim Shtepa, CEO of SocialTech
From the experience of Indigo , one of the keys to effective recruitment is the dialogue between parties. That is why we have decided to publish a series of interviews ..
Survey on C-Level Salaries in the Ukrainian IT Industry in 2022
Learn about how the war in Ukraine affected the income and motivation of Ukrainian IT companies’ top managers from our new salary survey.
Why does your business need a recruiter?
This article may be of use to owners and directors familiar with Ukrainian IT realities who want to improve their recruiting and also to those foreign companies who are i..
Overview of the salary for C-level in the Ukrainian IT market in 2019
CEO Ekaterina Osadchuk and the Indigo Tech Recruiters team conducted the second annual review of C-level salaries in IT. We share the results
Ageism in IT and how to deal with it
The author: Anya Stetsenko is an IT-recruiter, entrepreneur, and simply a happy woman. She has been managing Indigo recruitment agency since 2007 and has been bringing ne..
COMPANY IS ALWAYS MADE BY TALENTED PEOPLE. DIALOG WITH LESYA ARNOLD
We dreamt for a long time to have an interview with Lesya
C-Level Executive Salaries in Ukrainian IT Sector in 2021: Overview
CEO Ekaterina Osadchuk and the Indigo Tech Recruiters team gave the third annual overview of how much C-level executives make in the IT sector. We share our results with ..
Iownit: “We keep our communication transparent, and require this from everyone in our company”
If you haven’t heard of iownit yet (which would be surprising), allow us to fix this right away. lownit Capital and Markets, Inc
Thrifty Recruiting: Soul or Flesh?
About the author: Katya Osadchuk. CEO of Indigo. Economist, professional psychologist, and a savvy HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. She know..
Does HR Help a Company Earn Money or Just Spends It?
Katya Osadchuk— CEO, IndigoIT recruiting agency, economist, professional psychologist, and HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. This article is ..
Overview of C-Level Salaries on Ukrainian IT market
Lately we’ve filled 30 C-level vacancies in IT companies and discovered that neither candidates nor employers feel confident when it comes to numbers
How to hire the best Web Developers? We know, and we are ready to share our experience.
Finding a black cat in a dark room is hard…Especially if there is no cat!
WHY DO US COMPANIES OPEN OFFICES IN UKRAINE
More and more of the world’s best known companies are choosing to open R&D centers in Ukraine. Household names such as — EPAM, Luxoft, Ciklum, Intetics, TEAM Internationa..
7 trends in the IT labor market with statistics (which you will surely object)
It is a thankless duty to formulate trends, as one risks to play Captain Obvious or to receive “Don’t make something out of nothing, in fact, the opposite is true” as fee..