"Плюшки" в IT-компаніях. Чого хочуть розробники та що пропонують роботодавці

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Скільки розробника не годуй – він… А що він? Він, як і будь-який інший співробітник, хоче отримувати задоволення від своєї роботи, і бачити, що роботодавець піклується про нього, а не просто вичавлює всі можливості

Hiring HR
"Плюшки" в IT-компаніях. Чого хочуть розробники та що пропонують роботодавці

Скільки розробника не годуй – він… А що він? Він, як і будь-який інший співробітник, хоче отримувати задоволення від своєї роботи, і бачити, що роботодавець піклується про нього, а не просто вичавлює всі можливості. Як виявити цю саму турботу? Правильно, за допомогою усіляких «плюшок».

А чого хочуть розробники, і що здатні запропонувати (і пропонують) айтішникам роботодавці? Перш за все розставмо крапки над «i». Слід розуміти, що компанії бувають різні. Десь душ і кава-поінт в офісі - це зрозуміле, а десь вже з розряду «плюшок». Та й потреби у людей можуть бути різними. Але спробуємо розібратися.

Чого чекають від роботодавців розробники

Ми з Indigo Tech Recruiters поцікавилися думкою щодо цього безпосередньо в IT фахівців на форумі DOU.ua. І отримали багато цікавих відповідей. Наприклад:

Коментар вичерпний. Але знайти компанію, де є все це одночасно, напевно, нереально. Та й деякі пункти зі списку просто не можуть бути сусідами.

Запустили Indigo Tech Recruiters School!

Вчимо закривати вакансії оперативніше та якісніше. Спікери курсу: Ірина Шамаєва, Стаська Падалка, а також експерти з Garmmarly, DataArt, Медіа-Групи України та, звичайно, Indigo Tech Recruiters.

Дивитись програму

Ось приклад:

Як уявиш розробника, який страждає у другій половині дня від того, як йому вчинити — піти додому, або зависнути в офісі, так сльози на очах накручуються.

Не потрібні мені бонуси - хочу грошей:

Тож варіант. Але дивімось на речі тверезо. Людина, вона така — якщо є зайві гроші в руках, дуже велика ймовірність, що вони можуть піти на миттєві бажання або просто потрапити в «черепашку на чорний день». Ну так ми вже влаштовані.

І думка іншого користувача частково підтверджує це:

Але таки такий підхід має право на життя. Як варіант, можна видавати співробітникам гроші на різні «плюшки» і при цьому контролювати, як вони витрачаються (надання чеків, наприклад). Так, це може виглядати «совково». Але, з іншого боку, співробітник може сам вибрати, який басейн йому відвідувати, в якій компанії оформити страховку тощо.

Не всі «плюшки» такими є

Якщо щільно поспілкуватися з IT-фахівцями, можна зрозуміти, що далеко не всі "плюшки" є "плюшками". Деякі з них можна розцінити як маст хев для будь-якої компанії, що поважає себе і свої кадри, а ніяк не спосіб підвищення лояльності та мотивації працівників. Сюди можна віднести (з деякими застереженнями, звісно):

 • Наявність власної бібліотеки та внутрішнє навчання. Розвиток та «прокачування» співробітників насамперед - на користь роботодавця. Якщо курси для співробітників організувати немає можливості (про їх ефект ми вже писали раніше), будь ласка, хоча б облаштувати нормальну бібліотеку, щоб співробітники могли самостійно навчатися.
 • Можливість роботи з дому. Цікава думка була висловлена ​​одним з користувачів форуму.

Адже складно з цим не погодитися. Якщо співробітник результативний і йому зручно періодично працювати з дому, чому б і ні? Адже всі обставини трапляються. Головне — не переборщити з цим і щоб розробник не зловживав.

 • Тімбілдінг (виїзди на природу, активний відпочинок та ін.). Тільки лінивий не говорить про те, що це важливо для компанії. Так, насамперед для роботодавця. Паралельно вирішується й інше завдання — надання працівникам можливості захоплюючи провести час, що сприяє підвищенню їхньої лояльності.

Не завжди бажане = надане. Що надають IT-фахівцям роботодавці

Досить пройтися спеціалізованими форумами, і начебто стає зрозумілим, чого хочуть IT-фахівці від роботодавців. Але ж ні. Чомусь дійти порозуміння виходить не у всіх. Подивіться хоча б свіже серпневе дослідження DOU, що стосується бонусів в IT. Якщо коротко, то в ТОП найбажаніших бонусів серед розробників увійшли:

 • Медичне страхування.
 • Премії та різні матеріальні бонуси.
 • Компенсація освітніх курсів.
 • Відшкодування витрат на спорт.
 • Компенсація харчування.

Що стосується найпоширеніших бонусів в IT-компаніях, у ТОП-5 увійшли:

 • Гнучкий графік роботи.
 • Проведення корпоративних заходів.
 • Компенсація співробітникам освітніх курсів.
 • Наявність в офісі IT-компанії зони відпочинку.
 • Оплата медичного страхування.

Бачимо, що перетин є лише за 2 пунктами — мед. страховка та відшкодування витрат на освіту.

Чи можна досягти 100% збігу бажань співробітників та «плюшок» від роботодавця? Можна, можливо. Але на це ніхто не піде, адже люди різні та всім не догодиш. Що буде необхідністю для одного, може не становити інтересу для іншого. А індивідуальний підхід до задоволення потреб кожного співробітника — це поки що в галузі фантастики.

Tags
Info
Author: INDIGO Tech Recruiters
9792 Views
Category HR
06.11.2018
Common articles
Why you do not need an outstanding CEO, CTO, CFO and other CxO
You need good and competent management to make your company grow and develop. But, you don’t have to entice Satya Nadella from Microsoft. When you hire a CEO, CTO or a ma..
“Our managers spend around 30% of their time searching for talent”: an interview with Maxim Shtepa, CEO of SocialTech
From the experience of Indigo , one of the keys to effective recruitment is the dialogue between parties. That is why we have decided to publish a series of interviews ..
Why does your business need a recruiter?
This article may be of use to owners and directors familiar with Ukrainian IT realities who want to improve their recruiting and also to those foreign companies who are i..
Ageism in IT and how to deal with it
The author: Anya Stetsenko is an IT-recruiter, entrepreneur, and simply a happy woman. She has been managing Indigo recruitment agency since 2007 and has been bringing ne..
COMPANY IS ALWAYS MADE BY TALENTED PEOPLE. DIALOG WITH LESYA ARNOLD
We dreamt for a long time to have an interview with Lesya
Iownit: “We keep our communication transparent, and require this from everyone in our company”
If you haven’t heard of iownit yet (which would be surprising), allow us to fix this right away. lownit Capital and Markets, Inc
Thrifty Recruiting: Soul or Flesh?
About the author: Katya Osadchuk. CEO of Indigo. Economist, professional psychologist, and a savvy HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. She know..
Does HR Help a Company Earn Money or Just Spends It?
Katya Osadchuk— CEO, IndigoIT recruiting agency, economist, professional psychologist, and HR with over 10 years of experience, 6 of them as HR Director. This article is ..
How to hire the best Web Developers? We know, and we are ready to share our experience.
Finding a black cat in a dark room is hard…Especially if there is no cat!
WHY DO US COMPANIES OPEN OFFICES IN UKRAINE
More and more of the world’s best known companies are choosing to open R&D centers in Ukraine. Household names such as — EPAM, Luxoft, Ciklum, Intetics, TEAM Internationa..
7 trends in the IT labor market with statistics (which you will surely object)
It is a thankless duty to formulate trends, as one risks to play Captain Obvious or to receive “Don’t make something out of nothing, in fact, the opposite is true” as fee..
HOW TO CREATE A DREAM-TEAM 6 RECOMMENDATIONS FOR hiring the best technical team
Closing technical position may resemble a debilitating marathon. Or sprint, when the maximum energy is laid out for a minimum of time. And when you need to hire the whole..
Good CEO VS Bad CEO. One mistake that could cost your business.
Ekaterina Osadchuk — CEO at Indigo Tech Recruiters, economist, professional psychologist, HRD and business development director with more than ten years of experience
Overview of Product Roles salaries in Ukrainian IT companies
CEO Ekaterina Osadchuk and the Indigo Tech Recruiters team conducted the second annual review of salaries for C-level in IT. We remind you that every year we carry out a ..
BAD IDEAS: 5 WAYS TO RUIN AN EMPLOYER’S BRAND
Whether you build a personal brand or not, your goodwill must always be first and foremost